Skocz do zawartości
scrabit

1 litr na 10000 km??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W końcu upatrzyłem samochód dla siebie :)

VW Passat B5 FL rok 2001 1.9 tdi 130 Km w Kombi...

Ale niepokoi mnie jedna rzecz. po odpaleniu samochodu lecą czarne dymy z tłumnika. podono to normalne, tyle tylko że nigdy nie miałem diesla, a w poprzednich Passatach które oglądałem dym się nie pojawiał. Tłumaczenia właściciela wyglądały... "bo bierze 1 litr oleju na 10000 km". o co mu chodzi? czy ten silnik nie jest zajechany?

 

prosze o szybką odpowiedź.

pozdrawiam

 

aha, a z wydechu czuć jakby ropą... :)

co wy na to?

 

 

// punkt 2.4

// kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z olejem to diesel ma normę nawet 1 litr na 1000 ( patrz instrukcja obsługi) co do dymu to sprawdź przy przyśpieszaniu i na postoju raczej nie powinien dymić (mój nie dymi) choć zależne tez jest to od paliwa jakie lejesz, zresztą lepszy czarny dym jak niebieski czy siwy :577:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha, a z wydechu czuć jakby ropą... :)

co wy na to?

Któryś wtrysk leje i silnik nie spala calego paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czarny dym to jest normalne, chyba że jest go tyle że nie widzisz w lusterkach co jest z tyłu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze PRIMO dlaczego przy zakupie nie podlaczyles samochodu do VAGu ??

ULTIMO...ktorys z PD (pompowtrysków) jest zajechany i leje ON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może dlatego że nigdy się w takie cos nie bawiłem? nie wiem jak to się robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gynsior

Co do oleju, to ja tez mam w instrukcji obslugi napisane, ze nie nalezy sie przejmowac jesli samochod bedzie brac 1l / 1000 km. Tak - jeden litr na tysiac kilometrow :) Niby sporo, ale jak widac, jesli bierze 1l / 10000 km to jak najbardziej miesci sie w normie ;)

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do oleju, to ja tez mam w instrukcji obslugi napisane, ze nie nalezy sie przejmowac jesli samochod bedzie brac 1l / 1000 km. Tak - jeden litr na tysiac kilometrow :)

 

Nawet benzyniaki mają tak napisane - ale tylko dla tego ŻEBY PRODUCENT MÓGŁ SIĘ BRONIĆ PRZED REKLAMACJĄ ŻE NOWE CZASAMI TEŻ BIORĄ - i po kłopocie.

A takie zużycie nie jest normalne.

Posiadając MAZDE 323f w instrukcji nic nie było napisane że może brać olej.

Przez 4 lata katowania i przejechaniu ponad 120000km oleju nie brała ani grama . Gdy sprzedawałem auto miało na liczniku 230000km i było zalane 0W-40.

Następne Audi A4 1,6 przebieg 240000km brała olej ale przy wymianie zawsze było ponad MIN.

Teraz Passat TDI 110 Przebieg 168000km i przy wymianie oleju nie zauważyłem żeby coś ubyło.

 

TAK WIĘC 1 LITR NA 1000 KM TO DUŻA PRZESADA.

Producent broni się jak może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogas

Powiem tak, nie VW ale przyklad znamienny. Opel Vectra 3,2 V6 - przebieg 32 tys. Jeździ, oleju nie bierze - pomimo tego, że norma dla tego "dużego" silnika wynosi blisko 1,4l/1000. Jednak pewnego dnia na trasie jedziemy przez 250km z predkością ponad 200km/h - hamuje nas kontrolka oleju - dolewamy blisko litr do stanu "do polowy pola bagnetu".

 

Problemu zużycia oleju nie powinno się więc rozpatrywać w aspekcie stanu silnika ceteris paribus. Styl jazdy, używane paliwo, obciążenie silnika i masa auta, masa ciągniona, odbiorniki elektryczne, nawet ogumienie - to ma spore znaczenie.

 

Ponadto podstawa - "moj 1,1 w punto nie bierze oleju" - to komentarz narzeczonej kiedy po zrobieniu 4,5tys prawie w ciągu i dużej prędkości dolałem jakieś 100ml w silniku V6 ... Jeśli w V12 każdy cylinder lekko weźmie olej - zbiera się go sporo :)

 

... itd :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do oleju, to ja tez mam w instrukcji obslugi napisane, ze nie nalezy sie przejmowac jesli samochod bedzie brac 1l / 1000 km. Tak - jeden litr na tysiac kilometrow :) Niby sporo, ale jak widac, jesli bierze 1l / 10000 km to jak najbardziej miesci sie w normie ;)

Pozdrawiam ;)

 

VW jako producent nie może inaczej napisać w instrukcji obsługi , bo inaczej drzwi od serwisów by się nie zamykały .Uważam tak samo jak gregg , że jest to grubo przesadzone zużycie oleju w/g mnie nie do przyjęcia w przypadku silników benzynowych .W swoim silniku stosuję Mobil1 0W40 ( kupiłem Passka z takim olejem zalanym przez poprzedniego właściciela )- silnik nie wymaga dolewek w okresie od wymiany do wymiany- przebieg 90 125 km , około 0,5 litra oleju ( z bańki 4,0 L ) pozostaje do następnej wymiany ( 12 000 km ).;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj tylko zadymi przy odpalaniu - w koncu to dawka rozruchowa robi swoje, no i jak mu dasz ok 160km/h to w idac jak sie za nim jedzie. Olej - hmm.. Powiem ci ze jak jade do Wawy - mam 1960km z domu do domu - wziol mi moze ze 1mmoleju z bagnetu. caly czas na tempomacie 140-160km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gynsior
Nawet benzyniaki mają tak napisane

No ja wlasnie w benzyniaku tak mam napisane. Zapomnialem dodac, ze chodzi mi o benzynke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w swoim 170.000 i od wymiany do wymiany doleje tylko 0.5 litra i na bagnecie znowu pokazuje max :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam w swoim 170.000 i od wymiany do wymiany doleje tylko 0.5 litra i na bagnecie znowu pokazuje max :)

 

Panowie temat rzeka. Dolewasz 0.5 litra - pytanie czy go pałujesz czy jeździsz po płaskim terenie czy górzystym. Nie ma reguły !!! Mój raz bierze 0.4 na 10.000 tys ale jak są okresy że mam wyjazd w góry tudzież zmieniam biegi ponad 3 tys to i 0.7 weźmie ;) Reasumując sporo zależy od stylu jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze w mieście kręce ponad 4000 (przyzwyczajenie z benzynki:D) i nie bierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja zawsze w mieście kręce ponad 4000 (przyzwyczajenie z benzynki:D) i nie bierze

 

 

 

nie boj, nie boj zacznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie boj, nie boj zacznie

Wtedy go sprzedam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności