Skocz do zawartości
Jaro73

Akcyza płacona wg trayfikatora? - zmiana przepisów ?

Rekomendowane odpowiedzi

a jest gdzieś do wglądu taki taryfikator ??

przedział cenowy, czy pojemność ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brali pod uwagę średnie ceny krajowe prawdopodobnie wg Eurotax

A akcyza do 2.0l - 3,1%

powyżej 2,0l - coś koło 13% wg taryfikatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za chwile obudzi sie jeszcze urzad SKARBOWY bo oni tez sa dotyłu i zamiast 2% biora tylko 162 zł ale pewnie kwestia czasu .

 

Jak mnie pamięć nie myli to te 162pln są za zaświadczenie o zwolnieniu z podatku vat (19%) a nie 2% od czynności cywilno prawnej.

Zaświadczenie wydają gdy auto z uni miało zapłacony podatek (odpowiednik naszego vat).

Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałoby się napisać : "a nie mówiłem" ;-) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co bedzie w przypadku jesli moja kwota na umowie kupna/sprzedazy nie bedzie przekraczac tych 33% od sredniej wartosci wedlug eurotax(ale i tak bedize sporo zanizona od rzeczywistej zaplaconej ceny), czy wtedy moga sie doczepic i naliczyc mi akcyze od wartosci sredniej krajowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co bedzie w przypadku jesli moja kwota na umowie kupna/sprzedazy nie bedzie przekraczac tych 33% od sredniej wartosci wedlug eurotax(ale i tak bedize sporo zanizona od rzeczywistej zaplaconej ceny), czy wtedy moga sie doczepic i naliczyc mi akcyze od wartosci sredniej krajowej?

 

Nie patrzą na umowę, w przypadku kolesia wzieli wartość z eurotax odjeli 33% i od tego wyliczyli akcyzę.

Chyba że będziesz miał wyższą kwotę niż ta z taryfikatora -33% wtedy wezmą pod uwagę umowę.

Mniej zapłacić nie możesz - więcej owszem.

Wpisuj najniższą jaką możesz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mnie pamięć nie myli to te 162pln są za zaświadczenie o zwolnieniu z podatku vat (19%) a nie 2% od czynności cywilno prawnej.

Zaświadczenie wydają gdy auto z uni miało zapłacony podatek (odpowiednik naszego vat).

Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

Pozdrawiam

Nie płacisz PCC - kupujesz od podatnika VAT

 

 

 

Jeżeli sprzedający jest podatnikiem VAT (nawet zwolnionym z podatku VAT ze względu na obroty do 10’000€ rocznie), wówczas kupujący nie ma obowiązku zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych ani składania deklaracji PCC-3.

W takiej sytuacji znajdą się zakupy od:

  • firm (przedsiębiorców);
  • instytucji;
  • osób fizycznych, które uzyskują przychody ze sprzedaży rzeczy, a której jednak w świetle przepisów VAT powinny się zarejestrować jako podatnicy VAT (czynni lub zwolnieni);) No masz Racje z tym po piszesz. Urzad skarbowy zabezpieczył sie w ten sposób przed zanizaniem wartosci własnie tym przepisem . Ale wlasnie te 160zł płaci sie za WYDANIE ZASWIADCZENIA POTWIERDZAJACEGO BRAK OBOWIAZKU UISZCZENIA PODATKU OD TOWARÓW i USŁUG (tzn za co? za wystawienie papierka czy zamydlenie oczu ludziom )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale wlasnie te 160zł płaci sie za WYDANIE ZASWIADCZENIA POTWIERDZAJACEGO BRAK OBOWIAZKU UISZCZENIA PODATKU OD TOWARÓW i USŁUG (tzn za co? za wystawienie papierka czy zamydlenie oczu ludziom )

 

Dokładnie jak piszesz za wystawienie papierka.

Byle powód dobry by sięgnąć nam podatnikom do kieszeni.

Pozdrawiam

 

Drugiemu koledze dowalili 2500PLN akcyzy za Audi A4 2,5 TDI 1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregg zawsze odejmują 33% czy tylko w wypadku kolegi tak było??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kolega mówił to wszystkim którzy z nim byli wtedy w celnym tak policzyli.

A do rzeczoznawcy sprawe kierują dopiero wtedy gdy wartość jest mniejsza ponad 33% od śr. krajowej.

Samochód samochodowi nie równy jeśli zaniżysz wartość o 30% to nie mają podstaw żeby to sprawdził rzeczoznawca - tylko nie przesadź.

Pozdrawiam

 

Aha handlarze załatwiają opinie rzeczoznawcy(zaufanego) za 200PLN

i z tą opinią opłacają akcyzę na samochody prawie nowe i z poj. ponad 2.0l

płacąc parę stówek akcyzy zamiast paru tyś.

I nikt się nie czepia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość benomross

właśnie sprowadziłem sobie passata, faktycznie akcyza naliczana jest wg ceny rynkowej pomniejszonej o VAT i tym podobne. po prostu urząd celny wylicza ile jest faktycznie do zapłaty, bez znaczenia ile jest na umowie, oczywiście można się z tym nie zgodzić i powołać rzeczoznawcę :D( procedura kosztowna, niepewna i trwa około 1 miesiąca).

przy okazji proszę o pomoc poszukuję instrukcji w języku polskim do passata 2003 rok, 1,9 TDI, 130 KM. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powołać rzeczoznawcę ( procedura kosztowna, niepewna i trwa około 1 miesiąca

nie trwa to tak długo - klient płaci i wymaga

opinia rzeczoznawcy - 200 pln (a niektórzy wystawiają opinie nie widząc samochodu - tylko zdjęcia (nie koniecznie tego auta) - rozmowa z jednym handlarzem).

Gdzie są pieniądze tam się zawsze nieuczciwi znajdą.

A i w celnym raczej nie będą podważać opinii niezależnego rzeczoznawcy:668:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gresz4

Czy ktoś z was szanownych kolegów orientuje się czy rachunki wystawione przez niemieckie firmy (czyt. handlarzy) też są "podważane" w urzędzie celnym ?:confused: wydawało mi się że jest to bardziej wiarygodny dokument niż umowa między prywatnymi osobami gdzie większość takich umów nie przekracza 1000 euro :611: w najlepszym wypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy rachunki wystawione przez niemieckie firmy (czyt. handlarzy) też są "podważane" w urzędzie celnym ?

Nie patrzą na umowy mają taryfikator i się tego trzymają

- chyba że masz wycenę rzeczoznawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie ile czasu mam na zgłoszenie się do urzędu celnego po sprowadzeniu samochodu? Są jakieś kary czy odsetki za zwłokę? Szukam w google i nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 dni o ile się nie mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 5 dni od momentu zrobienia pierwszego przeglądu. Kary są ja zapłaciłem jakieś 2 lata temu 250 zł spóźniłem się jeden dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapłaciłem jakieś 2 lata temu 250 zł

za dzień spuźnienia czy za całość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za dzień spuźnienia czy za całość?

 

Za dzień spóźnienia ogólnie po starych przepisach zapłaciłem za auto 17 zł a w listopadzie po nowych zapłaciłem 625 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności