Skocz do zawartości
Gość adi_ad

chiptuning nie udany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adi_ad

bylem dzis dynosoft autko zrobione w poniedziałek na chamownie koszta 1200zł i wkoncu będe miał zrobione superr jednak nie warto kupować chip w allegro przekonałem się na swojej skurze jedynie dodam zdięcia z chamowni jak wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no i dobrze sie skończyło ...czekamy na wykresik

PS.

nie zapomnij wystawić komentarza ....do superalegrochipa:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adi_ad, kolega mówi dobrze.

Wystaw komentarz negatywny i opisze w nim sprawę, nawet jak byś miał również dostać negatywa ( niestety tak działa system allegro )

Ci, którzy boją się wystawić negatywa przyczyniają się właśnie do tego, co Ciebie spotkało.

 

Twardy bądź, nie miękki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisz cała sprawę dla allegro ... bez podstawny negatyw bedzie cofniety

raz po zakupie wadliwego sprzętu i ciezkich próbach odzyskania pieniędzy wystawiłem naegatywa, sprzedający też mi wystawił negatywa, wysłałem cała korespondęcje ze sprzedającym dla obsługi allegro i negatywa dla mnie został cofniety. negatywa dostaje ten kto zawinił ... tylko trzeba udowodnić wine tej drugiej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do negatywa .. jestem jak najbardziej za tym aby piętnować tego sprzedawcę i jemu podobnych - sprzedających gotowce !!

Jednak interesuje mnie co powiedzieli chłopaki z Dynosoftu ? Jaka była przyczyna że komp nie odpalał ? zła zawartość kości czy sposób/jakość zamontowania/lutowania ... ?

 

Że to jest gówno co ten gościu sprzedaje to nie mam wątpliwości jednak czy przyczyna był pomylony soft czy raczej zj..ne lutowanie ?

 

A tak odbiegając trochę od tematu ...powiedzcie mi skąd się biorą te stada jełopów które kupują od niego ten chłam i liżą mu tyłek wychwalając pod niebiosa ! ! Skąd się tacy kretyni biorą ? Porażające !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak odbiegając trochę od tematu ...powiedzcie mi skąd się biorą te stada jełopów które kupują od niego ten chłam i liżą mu tyłek wychwalając pod niebiosa ! ! Skąd się tacy kretyni biorą ? Porażające !!!

Wiesz... powiem Ci więcej. Po przeczytaniu tego tematu napisałem do ok 10 z kupujących od tego gościa maila z Allegro.

Udałem, że chcę kupić i poprosiłem o info jak się sprawuje.

Pisałem to do osób, które kupiły od niego czip, dawniej niż 60 dni temu, aby mieć pewność, że wlutowal i jeżdzą lub już naprawiają.

 

Póki co odpisało mi 5 osób z czego tylko jeden:

 

Temat: Odp: Wiadomość od Użytkownika Allegro

Data: 11 lipca 2008 9:10

 

 

chip działa ale rozwala auto strasznie!! po 5 tys wyła turbina i auto strasznie kopciło. lepiej wydac 1200zł na profesjonalny chip. ten sie nie nadaje

Pozostałych czterech nie tylko chwali sobie, cieszy się, ale nawet jeden z nich zakupił już u niego do trzeciego auta kostkę.

 

To jest dopiero porażające.

A co do pozytywów... Gość, który wymieniał turbinę po tym zabiegu, jak wspomniał 5 000 tys km temu, oczywiscie jak łatwo się domyslic tak długo z komentarzem nie czekal.

Zatem userzy , tj komentarze dzielą się na dwa rodzaje.

1. Ci którzy wystawili koment 2 dni po zamontowaniu z bananem na buzi jak to auto im się zbiera.

2. Ci, którym auto nie ruszyło, wyjęli kość, może udało im się odzyskac kasę, a może nie i będąc zdruzgotani nie wystawiali zadnego komentarza, żadnego czyt. negatywnego. Wystawiając boją się, że tez dostaną w odpowiedzi. Ludzie myślą o sobie. Uporali się, nigdy więcej, zapomnę o tym i koniec.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz co bylo przyczyna uziemienia auta. jednak namiary dobre dalem. Wojtek to fachowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisz co bylo przyczyna uziemienia auta. jednak namiary dobre dalem. Wojtek to fachowiec.

 

no wlasnie, bo wszyscy tutaj jada po sprzedawcy z allegro, fakt faktem, ze szajs sprzedaje, ale nadal nie wiemy czy to przez niego auto zdechlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy po sprzedawcy Allegro niesłusznie oczywiście.

To, że tak dobrany program jest delikatnie mówiąc bardzo amatorski i niepewny to jedno, ale to, że gość wlutował tę kość zamiast podstawki i do tego nie wiedzieć czemu zgubił oryginalne, to jakieś nieporozumienie.

 

Normalnie włozyłby kość, auto nie pali, wyjął ją, włożył oryginalną, a ta odesłał sprzedawcy chcąc zwrot kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle żeby nie było że jestem obłudny., bo za chwilę mi to ktoś wytknie ...

 

Sam również wystawiam na Allegro ale nie gotowce na sprzedaż tylko proponuje tam usługę:

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5564921

Dlaczego na Allegro - wśród najgorszych przekrętasów ..? Czy się nie szanuję ? - owszem szanuję swoją pracę i podchodzę do chiptuningu uczciwie o czym zresztą wielu z Was już się przekonało.

 

Brodnica to małe 30 tysięczne miasteczko - nie można w takim fachu liczyć tylko na lokalny rynek, trzeba docierać do klienta również poza regionem.

 

Jakby nie patrzeć jest to jeden z najpotężniejszych portali w PL a jeżeli chodzi o serwisy aukcyjne i ogólnie oglądalność - myślę że niema sobie równych.

 

Pierwsze konto prywatne założyłem na Allegro prawie na początku ich istnienia 2001-01-10 i mam je czynne do dziś " _alamo_ " .

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=104964

 

Można powiedzieć że zjadłem na Allegro zęby ponad 2200 transakcji ! Uczestniczyłem w różnych akcjach również w kilku niestety nieudanych próbach zniesienia monopolu Allegro na Polskim rynku poprzez tworzenie alternatywnych serwisów aukcyjnych. Niestety to ludzie sprawiają że nawet Ebay.pl nie może się równać popularnością z Allegro.

 

Traktuję serwis jak miejsce płatnych do ogłoszeń - za które zresztą płacę nie mało bo ok. 200 zł (za samo wystawienie aukcji) miesięcznie. Na aukcjach proponuję najczęściej usługę tuningu taniej niż nominalnie w cenniku na mojej stronie - jednak ludzie raczej nie kupują przez Allegro - no cóż to już nie mój problem, nigdy nikogo nie namawiam do zakupu "poza aukcją" !!!

 

Tak więc moim zdaniem Allegro miejsce jak każde inne - jesteśmy dorośli ( tylko tacy powinni kupować na aukcjach - tego wymaga regulamin ), jeśli chcesz kupić bubel albo jeżeli nie chcesz, ale nie wystarcza ci zdrowego rozsądku - to źle wydasz forsę nawet na bazarku za rogiem, weźmiesz zły kredyt albo poręczysz takowy naciągaczowi - takie jest życie, nikt nie poprowadzi Cię przez nie za rączkę.

Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i rozwagi - jeżeli coś jest np. 5 krotnie tańsze niż gdzie indziej - to zakup po takiej "okazyjnej" cenie ....musi boleć !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DIESEL-TUNING_P , skoro offtopicujemy trochę po wyczerpaniu tematu.

Powiedz proszę, dlaczego zajmujesz się tylko dieslami ? O ile tak wlasnie jest.

Nie chcesz powiększyć swoich usług o turbodoładowane benzynowe czy to kwestia doświadczenia i prac tylko nad dieslami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jakoś mi nie leżą - i doświadczenia wielkiego też nie mam zrobiłem ze 3 szt.

 

Nie lubię i nigdy nie eksperymentuję na autach klientów, TDI-ki miałem swoje.

Niedawno sprzedałem Octavię AGR - zrobiłem jej jakieś 60 modów.

Natomiast wiedzę o TDI PD (praktyczną) zdobywaliśmy na Passacie AVF kolegi - obecnie mam własnego.

 

1.8 T to Motronic - pomieszanie map 8 i 16 bitowych to dodatkowa trudność no i wychodzą wysoko w okolicach 200 KM a to już sporo jak na moją hamownię - to starszy model, bardzo dokładna ale przewidziana na pomiary max. ok. 220 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adi_ad

Witam we wtorek będzie dokładnie wiadomo ile koni będzie.

Wymieniłem turbine na 130KM . koszta z wymiana 1030zł. wsumie padłem 2230zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nadal nie napiszesz dlaczego auto przestalo jezdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adi_ad

dokładnie była to Winna chipa który został zakupiony na allegro był żle zaprogramowany dokładnie niewiem jak ale zablokował mi komputer to już mało ważne ważne że autko smiga już szkoda że z kosztów 250zł zrobiło się 2250zł:) malutka różnica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz, najpierw piszesz że dynosoft napisał Ci program za 1200 a teraz że wymieniłeś turbinę na "mocniejszą", czy przypadkiem nie powinno to iść odwrotnie? Chyba że w cenie turbiny oraz montażu zawiera się również cena nowego programu do auta... a wszystko to za jedyne 1030 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adi_ad

Było to tak dali mi nowe kośći po testach okazało się że przeładowuje turbina okazało się że jest zapieczona więc odrazu wymieniłem ja na 130 koni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Czyli ile masz teraz? Daj jakiego skana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adi_ad

już po seryjnie miałem 107 koni , 219,7 Nm

 

a teraz 135.6 koni , 302,9 Nm

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie była to Winna chipa który został zakupiony na allegro był żle zaprogramowany dokładnie niewiem jak ale zablokował mi komputer

???? cos mi sie wydaje, ze ktos po prostu nie chcial sie podzielic wiedza (wiedza kosztuje...)

ale spoko.. jak mi sie krztusila 18letnia celica to elektryk po naprawieniu i po skasowaniu 50 czy 100pln powiedzial "a mial pan blad w bankach" (az sie posmarkalem ze smiechu.. to wtedy sie przyznal do kabla WN z dziwnym uszkodzeniem - ktorego sam bylem sprawca)

Pozdrawiam,

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności