Skocz do zawartości
Gość malin 51

kontrolka tempomatu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam can u siebie i nie działa mi kontrolka tempomatu, a tempomat działa, moze da się ją jakoś aktywować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam can u siebie i nie działa mi kontrolka tempomatu, a tempomat działa, moze da się ją jakoś aktywować?

Aktywują tą tempomat, automatycznie aktywujesz kontrolkę. Jeśli masz VAG-a to możesz zrobić nim test licznika i wtedy się dowiesz czy masz kontrolkę. Teoretycznie powinna być bo występuje w Paskach z CAN-em od około połowy 99 roku, mój tą kontrolkę posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam can u siebie i nie działa mi kontrolka tempomatu, a tempomat działa, moze da się ją jakoś aktywować?

 

Sprawdź też podświetlenie tej kontrolki może się przepaliła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2000r. ATJ 3B tez jest, wyróżnia sie z innych bo jako jedyna swieci na zielono i jest w kółku po lewej od obrotomierza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię test licznika, mam vaga wiec nie będzie problemu, licznik mam amerykański, np zamiast kontrolki ręcznego pisze "Brake" ostatnio wyłączyłem to pikanie o pasach bo szło zgłupieć. Jak coś się dowiem to dam znać, dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość REMO.

Ja jak większośc tu sie wypowiadających też posiadam w swoim pasaciku tempomat ale żadna kontrolka mi sie nie zapala po załączeniu . Może niech sie wypowie ktoś kto ma (B3) i po załaczeniu tempomatu mu sie zapala takowa kontrolka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jak większośc tu sie wypowiadających też posiadam w swoim pasaciku tempomat ale żadna kontrolka mi sie nie zapala po załączeniu . Może niech sie wypowie ktoś kto ma (B3) i po załaczeniu tempomatu mu sie zapala takowa kontrolka .

 

Kolego przeczytaj najpierw wątek a później zadawaj pytania. Dwa posty wyżej kolega Hekon pisał iż u niego świeci kontrolka od tempomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sam zakładałem tempomat w pasku i kontrolka jest i świeci po załączeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat, chodzi o tempomat w wielofunkcyjnej kierownicy.

 

Dzięki pomocy użytkownika Mhipo (jeszcze raz wielkie dzięki), sprawdziliśmy u mnie działanie tempomatu (kierownica wielofunkcyjna) .

 

1) kontrolka na liczniku zapala sie

2) żadnych błędów na komputerze,

3) przyciski w kierownicy podświetlone, można wyłączych ich podświetlanie (po lewej stronie z tyłu), radio reaguje na wciśnięcie przycisków po prawej stronie,

... a tempomat nie działa.

Czy jest możliwe że te przyciski po lewej stronie należy jeszcze aktywować? Czy to jest blok 16? (dodam, że tempomat oryginalny zgodnie z metką przy kole zapasowym).

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempomat oryginalny ale może kierownica nie? Pod radio może ktoś dal rade podpiąć a z przyciskami tempomatu już może nie dal rady? Rozumie ze masz tylko przycisk przyspieszania i zwalniania w kierownicy, a czy najpierw zapamiętujesz prędkość przyciskiem w kierunkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempomat wklejony na metce w bagażniku, kierownica wielofuncyjna też - czyli oryginalny zestaw.

Na kierunkach mam tylko ON/OFF (to działa, włącza się kontrolka na wskaźnikach), w kierownicy mam Set(-), Res(+), Cancel.

 

Przyciskałem już w różnych kombinacjach, weryfikował mnie nawet Mhipo (On posiada działający tempomat), i raczej wychodzi na to, że nie działaja przyciski.

Być może trzeba te przyciski "zakodować" w VAG ale najpierw muszę sprawwdzić czy w VAGu w menu dla kierownicy wszystko ok.

Czy trzeba je zakodować/uruchomić?

Edytowane przez skniwasserball

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze trzeba kodowac, zwlaszcza jak cos bylo kombinowane w komputerze. Ja mam rowniez VW Multivan z tempomatem ktory nie dziala bo mialem uszkodzony komputer, dowiedzilem sie ze trzeba go programowac ale powiedzieli w VW ze to trwa bardzo dlugo a ja nie mialem czasu, tam mam manuala wiec sie z tym nie bawilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jak większośc tu sie wypowiadających też posiadam w swoim pasaciku tempomat ale żadna kontrolka mi sie nie zapala po załączeniu . Może niech sie wypowie ktoś kto ma (B3) i po załaczeniu tempomatu mu sie zapala takowa kontrolka .

Też mam działający tempomat ale kontrolka nie świeci. Fajnie by było gdyby świeciła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam paska z 98 i tempomat chula ale kontrolki nie ma wiec to normalne jak koledzy piszą dzieki za info pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam tempomat i działa a kontrolka jest i świeci jak testowałem licznik vagiem ale podczas załączenia tempomatu się nie zapala.Czy może jest ktos kto wie jak tom aktywować.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Luki_007

witam

ja tez mam tempomat ale kontrolka sie nie pali z tego ci wiem była ona dopiero od 2000r czy kontrolka od ASR pali sie u was bo u mnie nie i nie wiem czy jest włączona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka moze byc przyczna niedzialajacego tempomatu po wymianie przegubu przod lewy?

jak wlaczam tempomat to kontrolka sie swieci ale brak reakcji na guzik co to moze byc?

 

wyskakuje mi od czasu do czasu blad ze szczytywaniem predkosci z kola ale licznik wksazuje dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczów, chciałbym odświeżyć temat, może udało się komuś ustalić jak aktywować tą kontrolkę?? podejrzewam ze należy podać sygnał na odpowiedni pin licznika odpowiadający za kontrolkę tempomatu ale który to pin?? w rozpisce kostek licznika nie widzę takiej pozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie widzisz takiej pozycji to na jakiej podstawie tak podejrzewasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to większość kontrolek ma przypisane sobie piny w kostkach licznika i podając na nie odpowiednie sygnały się je aktywuje (np. w taki sposób aktywowałem kontrolkę klapy bagażnika-podając sygnał z komfortu, i pasów bezpieczeństwa-przy pasach musi być dodatkowy czujnik w zapince), oczywiście mogę się mylić co do kontrolki tempomatu ale w jakiś sposób jest ona aktywowana na pewno, pyt jak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności