Skocz do zawartości
Michal1980

Tanie opony - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, ze nikt nie odpowiedzial mi na pytanie o opony w temacie "jakie macie opony" wiec zadam pytanie tutaj. Jako, ze moje 2 opony wymagaja wymiany a ze i niestety portfel nie jest zbyt ciezki, zastanawiam sie nad dwoma opcjami: 1) kupic uzywane jakiejs znanej firmy jak Fulda, Bridgestone czy Michelin, czy nowe, ale firmy nowej lub malo znanej jak np Delfin czy Goodride? Te ostatnie sa z Azji i co prawda mam uprzedzenia jesli chodzi o produkty stamtad, jednak w tescie, ADAC wcale nie ocenil ich bardzo zle - ba, nawet niezle (choc wiadomo, ze nie tak dobrze jak Michelin czy GoodYear) ale ciekaw jestem co Wy o nich sadzicie? A moze ktos mial do czynienia z takimi oponami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogas

Powiem tak. Stanąłem przed problemem kupna 4 szt. Kiedy już wydać miałem 1200zł na dunlopy, pojawiła się okazja kupna 4szt. nowych VANLI za ... 300zł. Nie mogłem się oprzeć, choćby dla testu.

 

Założyłem, wyważyły się bezproblemowo. Wyglądają bardzo fajnie - bieżnik jak w dunlopach, taki sportowy, ale jodełka, ale nie te z prostymi paskami.... Ran na felgę gruby, powinno być ok.

 

Ruszam - w porównaniu do zużytych michelinów to te są głośniejsze. Ale... nawet jak sie do roweru załozy nowe opony z dużym bieznikiem to sa glosniejsze niz stare.

 

Trzymanie: mam 4x4, nie jezdze jak wariat. Powiem tak - na poprzednich jak spadl ten desz w wawie to fruwalem... teraz jest super. trzymaja sie, nigdy sie nie posizgnalem wiec... jest ok. Nie bede pisal, ze lepiej ni to, czy gorzej niz tamto bo ja nigdy nie jezdze na granicy przyczepnosci - kocham zycie.

 

Ogolnie... nie ma sie co czepiac. Dzialaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... Kup Barumy, za komplet nie wyskoczysz ponad 750 zl. Poszukaj na skapiec.pl lub ceneo.pl. Chodzi mi konkretnie o Bravurisy 2, "jedynki" kupisz niecałą stówkę taniej. Robione, nie w Czechach jak niegdyś, tylko na linii Michelina (bodajże). Tak czy inaczej wypadają zdecydowanie lepiej niż te z pierwszego montażu (fakbryczne) w nowych Skodach.

 

PS. Ja brałem z hurtownii Krakus z Krakowa.

http://oponysklep.pl/index.php?szczegoly=1&rodzaj=1&producent=8&sezon=L&szerokosc=195&srednica=15&profil=65&if_bieznika=23337&PHPSESSID=3ef592e35c3251773e5c83f831e24d2e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal1980 ; Pewnego dnia w poprzednim Passku B3 przekonałem się , że nie warto kupować używek (jedna , cudnie wyglądająca oponka była " ząbkowana" i hałasowała niesamowicie ) tylko nowe. Takie jest moje zdanie na temat opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko nowe. Takie jest moje zdanie na temat opon.

Potwierdzam i podpisuję się pod tymi słowami oburącz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje tylko 2 buty (na przod, bo tyl ma jeszcze z 5mm)... Tak jak mowilem, azjatycka nowa kosztuje 120pln, uzywana Fulda tyle samo... nie wiem, nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja potrzebuje tylko 2 buty (na przod, bo tyl ma jeszcze z 5mm)... Tak jak mowilem, azjatycka nowa kosztuje 120pln, uzywana Fulda tyle samo... nie wiem, nie wiem...

 

Michal1980 ; Nówka azjatycka 120,- ; Barum 170,- ; 210-270,- markowa nowa opona w indeksie 91 V uznanych firm . Musisz sam wybrać - ja bym stawiał na bezpieczeństwo . B5 , to nie Maluch czy Skoda 105 z lat 70-ych , gdzie można było zastosować " liche " opony . Jak się " natniesz " na używkach to wydana kasa w plecy - problem opon znowu przed Tobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JurekW, widzisz, Ty z tego co deklarujesz masz 47 wiosen, kolega o 20 mniej. Musisz go też spróbować zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JurekW, widzisz, Ty z tego co deklarujesz masz 47 wiosen, kolega o 20 mniej. Musisz go też spróbować zrozumieć.

 

sipowitz ; Ja wybrałbym Barumy , które zaproponowałeś , gdybym miał 20 wiosen mniej ( wiadomo kasa) .W moim deklarowanym wieku ( ORI - 47 ) wybrałbym te ze średniej półki - 1,8 T bez problemu osiąga przecież sporo ponad 220 km/h , o tym też trzeba pamiętać! A tak w ogóle to azjatów" No Name " bym sobie odpuścił ( kiedyś ten temat przerabiali właściciele Tico , Lanosów i.t.p).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie neguje, ze nie warto zakladac licha opone, tylko wlasnie pytam czy ona jest licha. To ze jest tania i nieznana nie znaczy ze od razu jest licha choc w 99 procenrach przypadkow w zyciu tak jest. Teraz mi puka rezerwa a w puatek jade trase 1000km... ciekawe czy dojade na tych lysolach, bo teraz to nawet nie zdaza mi przyslac tych opon, dopiero w PL wiec kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze PREZERWATYWE tez wezmiesz TANIA i UZYWANA ??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tańszych polecam FALKENY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecam opon wanli na deszczu są beznadziejne. na suchym jeszcze mogą być ale po deszczu to jedzie się tak jak po lodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fuldy ecocontrol , z reszta zakupiłem za namową forumowiczów naszych. Zaliczyłem niewiele tyś ( 2-3,w tym trase 400km) na nich ale na chwile obecna nie narzekam. Na opony.pl zakupiłem sztuczkę za 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze PREZERWATYWE tez wezmiesz TANIA i URZYWANA ??!!

Nie, ale slownik ortograficzny nawet 10 letni z antykwariatu bylby dobry w niektorych przypadkach:634:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 4 szt nowych Delfinów 205/50/17 w maju i przejechałem juz na nich troche kilometrów. Jak do tej pory spisują się idealnie co bedzie dalej zobaczymy ale ja wybrałbym nowe na Twoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwol ze podpowiem. żadnej chińszczyzny. Przykład. razem z moim koleszką w jednym okresie kupiliśmy nowe oponki ja GOODYER on chinszczyzna. mineło 7 miesiecy on szykuje sie na zmiane( okolo 1 mm do znacznika) u mnie wzrokowo brak zużycia.dodam ze przejechalismy oboje okolo 8 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal1980 kup dwie nowe oponki na przód takie jak masz na tylnej osi . Wszystkie 4 opony powinne być o takich samych parametrach ,a przynajmniej bardzo zbliżonych !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kolego to bierz nówki masz gwarancje, pewność i spokój. Po drugie jak koledzy piszą najlepiej dobrać zbliżone do tylnych. A jakie wybierzesz to już pomyśl bardzo tanie z reguły to gorsze czyli szybko nie pojedziesz na mokrym i suchym. Ja mam tańsze fuldy ecocontrol 160/szt. z montażem i wyważeniem. Są miekie i szybko piszczą przy hamowaniu a tym samym dłuższa droga hamowania w porównaniu do używek continentala (zjechane przez złą zbieżność). Ale na mokrym no to oponka bardzo dobrze sie sprawuje to jej musze przyznać też oczywiście porównanie do używek continental.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem w maju te:

http://www.opony.pl/opony.asp?oid=122017&rodzaj=1

 

jeszcze w cenie 124 PLN za sztuke (w tym juz przysylka kurierem - zamowilem we wtorek a w czwartek rano byly u mnie hehe),-rewelacja pod kazdym wzgledem:

1. cicho

2. ladnie

3. "wgryza" sie w asfalt zarowno na suchym jak i na mokrym

4.rewelacyjnie hamuje

 

Za ta cene,,,jak dla mnie bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności