Skocz do zawartości
shel82

Wystrzał czujnika temperatury-G62 ???

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne - bo wymieniałem dwa tygodnie temu czujnik i wsuwka była METALowa :cool: Może teraz nie występuje, ale wcześniej na pewno były, bo skad by się u mnie taka wzięła.

 

Z tego co się doczytałem, akurat w moim roczniku jest plastikowa wsówka jak i plastikowe gniazdo wraz z palstikowym kolankiem, jeżeli masz zwykły zbrojony wąż z miejscem na czujnik wtedy wystepuje metalowa, ale takie rozwiazanie bylo spotykane w starszych modelach passatow, czyli Twoim tak przypuszczam, ale moje tłumaczenie niemieckiego może troche mnie oszukiwać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek tez plastikowej nie widzialem, ale sprawdze, bo mam avb w rodzinie :622: a noz cos sie zmienilo.

 

widzisz miszczu pytales o srednice oringu, a sam sobie zmierzyles [nie wspomne o linijce...] i masz wiedze, satisfekszyn, teraz mozesz sluzyc pomoca innym. pamietaj, ze pomoc to nie tylko podanie ryby, ale wedki... :621:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda, moja zawleczka, zdjęcie robione komórką, ale chyba widać o co chodzi:

thum_17645486a076a0c51d.jpg

 

ciekawi mnie jeszcze samo zamocowanie tego czujnika, według mnie jest do bani i trzeba będzie je jakoś poprawić oraz fakt, że wczoraj wieczorem załozyłem dwa oringi ponieważ na jednym było za luźno - niech ktoś się wypoiwie jaka jest w orginale podkładka? z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O-ring o wymiarach 19,6x3,6mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm taki własnie wsadziłem, ale razy dwa, wychodzi na to, że mam wyrobione gniazdo i tu znowu problem ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

u mnie tez spinka byla plasikowa tyle ze czarna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez identyczna tyle ze czarna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm taki własnie wsadziłem, ale razy dwa, wychodzi na to, że mam wyrobione gniazdo i tu znowu problem ;(

 

 

Wyrobione gniazdo... ciekawe i moim zdaniem mało prawdopodobne, bo ogólnie rzecz biorąc ta część nie pracuje, a więc możliwość wyrobienia żadna. A jeszcze nie spotkałem żeby coś co siedzi w jednym miejscu i się w żaden sposób nie porusza, wyrabiało gniazdo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O-ring N90316802 wymiar 19,6x3,6mm

Czujnik: 059 919 501A, 059 919 501B lub 078 919 501C

thum_1764548896ab41daa2.jpg

mam jeszcze pytanie:

zna ktoś teperatury załączania poszczególnych czujnków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O-ring N90316802 wymiar 19,6x3,6mm

Czujnik: 059 919 501A, 059 919 501B lub 078 919 501C

thum_1764548896ab41daa2.jpg

quote]

 

ostatnio kupowałem w ciemno zielony wraz z oringiem i zawleczką (w razie gdyby stara spadła) choć w aucie siedział czarny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym one sie roznia ?

temp. ?

 

raczej nie bo oba są do 140C

i na 100% są w pełni zamienne (oczywiście czarny z zielonym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z czujnikiem g62. Tzn jest tak że nie miałem ogrzewania w kabinie. Więc dzisiaj wymiana czujnika g62 i termostatu. Wszystko pieknie grzeje. Temperatura na wyświetlaczu 91-92 stopnie a Vag pokazuje 93. Grzeje pięknie. Testowa jazda po mieście wszystko śmiga. Potem przerwa znowu jazda i nagle zimno w kabinie zegar na desce pokazuje 90 stopni i stoi a w Vagu rośnie aż do 120, oba węże od nagrzewnicy zimne. Odpowietrzyłem nagrzewnicę dolalem płynu i znowu śmiga. Po ponowym zapaleniu znowu zimne oba węże od nagrzewnicy i brak ogrzewania. Czy ma ktoś jakis pomysł bo ja już tracę nadzieję :(

Pozdrawiam Lisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam problem z czujnikiem g62. Tzn jest tak że nie miałem ogrzewania w kabinie. Więc dzisiaj wymiana czujnika g62 i termostatu. Wszystko pieknie grzeje. Temperatura na wyświetlaczu 91-92 stopnie a Vag pokazuje 93. Grzeje pięknie. Testowa jazda po mieście wszystko śmiga. Potem przerwa znowu jazda i nagle zimno w kabinie zegar na desce pokazuje 90 stopni i stoi a w Vagu rośnie aż do 120, oba węże od nagrzewnicy zimne. Odpowietrzyłem nagrzewnicę dolalem płynu i znowu śmiga. Po ponowym zapaleniu znowu zimne oba węże od nagrzewnicy i brak ogrzewania. Czy ma ktoś jakis pomysł bo ja już tracę nadzieję :(

Pozdrawiam Lisek

 

Chyba masz trefny termostat, albo może masz jakieś brudy w płynie chłodzącym i one mogą blokować termostat (mogą go sklejać) w najgorszym wypadku masz coś z pompą wody, ale raczej wątpię...

 

Aha te czujniki różnią się temp. załączania (tzn. podają inną wartość temp.), ale różnice są małe, więc od biedy można stosować je przemiennie i nic nie będzie się dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam że dziś kupowałem ten ostatni wg zdięcia (niebieski) w serwisie VW 85zł, oring 6zł, podjechałem do serwisu Skody niebieski 30zł oring 2zł oczywiście orginały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle ci założyli termostat - zdarza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności