Skocz do zawartości
kubi4

Dziwna sprawa z diodą temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

W wielkim skrócie to od dzisiaj rana mruga mi dioda od temperatury. (pierwsza od lewej z diód)

Wczoraj tego objawu jeszcze nie było. Dzisiaj rano wsiadam do samochodu uruchamiam silnik a tu mruga i mruga. Do roboty dojechać musiałem 11km. Na tym wychyłowym wskaźniku temperatura była w normie - urosła do 90 i się zatrzymała. Na wszelki wypadek włączyłem dmuchawę i grzanie do oporu i pootwierałem okna. Coś mogłem uszkodzić ? Co może być przyczyną mrugania ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może być przyczyną mrugania ?

 

Brak płynu chłodniczego lub uszkodzony czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stan płynu sprawdzę po pracy a jeśli to czujnik to będzie nieco gorzej

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam ten sam objaw, jak wylacze samochod to dioda niekeidy si enie oswieca a dokladniej to ktory czujnik jest do wymiany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniczku z plynem.....ale przewaznie przyczyna mrugania jest brak plynu.....lub jego niski poziom...pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale często zdaża się że "siada" czujnik w zbiorniczku cieczy chłodzącej, i raz miga a raz nie miga, choć stan jest OK. U mnie dla kompletu rzadko działaja zegary od temperatury i poaliwa, i jak jadę sobie w trasie i nie mam wskazań i jeszcze zacznie migać kontrolka to nie jest fajnie. Przyzwyczaiłem sie juz do tego faktu, ale co będzie ak faktycznie będzie awaria chłodzenia?? Stabilizator już wymieniałem, na migajaca kontorlkę nie zwaracam uwagi, często kontroluję układ chłodzenia, poziom cieczy, drugi obieg i załączenie wentylatora. Cały czas się dręczę i męczę jak tą usterkę usunąć...

Pomożecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stabilizator już wymieniałem,

 

To jeszcze gniazdo wtyczki do przelutowania. W sumie po co ja to piszę? Migająca dioda, a jeszcze bardziej nie działające wskaźniki w B3 to chyba najczęściej opisywana usterka na forum.

Drugie miejsce ma wymiana termostatu, a trzecie tajemniczy przycisk na słupku w B5 :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AAZ-ecie mojego ojca też migała kontrolka od płynu chłodniczego. Powodem migania kontrolki był zabrudzony zbiorniczek wyrównawczy nalotem który dostaje się do zbiorniczka prawdopodobnie przez uszkodzoną uszczelkę pod głowicą. Po umyciu zbiorniczka rozpuszczalnikiem miganie kontrolki ustało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie objawy w starym passacie (B4 2.0) i w Jetcie (1.3, rocznik 1991). Generalnie jest to typowa przypadłość Volkswagenów. Oczywiście wymiana lub czyszczenie czujników czy też uzupełnianie płynów nieraz pomaga ale w 80% przypadków przyczyną jest niekontakt w ścieżce na płytce pod zegarami. Trzeba wyciągnąć cały blok liczników i dokładnie lutownicą poprawić wszystkie ścieżki i luty tam się znajdujące, szczególnie jeden tranzystor na trzech nóżkach. Ja to zrobiłem w obu swoich poprzednich autach i w kilku samochodach Vw moich kumpli - wszyscy teraz mówią, że problem minął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gabber2004

Apropo, to jak wygląda ten czujnik od zbiorniczka wyrównawczego? Jak go można wyjąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności