Skocz do zawartości
Charakterek

Co Was wpienia/śmieszy w innych kierowcach?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja podziwiam takich kierowców co spryskiwacze zamiast na szybę przednia mają ustawione na dach albo i w niebo.

 

Hehe, widziałem ustawione w prawo i jadąc lewym pasem można "ojszczać" kierowcę na prawym pasie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem malucha to na dyngusa celowo przestawiałem, żeby lać po ludziach...

 

A wpienia mnie najbardziej wjeżdżanie na skrzyżowanie przy braku możliwości jego opuszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam,panowie nie stresujcie się ,w całej Europie jeżdżą podobnie i mają autostrady (!!!! )

 

Mnie najbardziej irytuje ciągnięcie do końca (pomimo ograniczenia prędkości np .do 80 km/h) autami osobowymi i nachalne wpierniczanie się przed twarz z piskiem hamulców jak by od tego czy delikwent pojedzie tą zwężką te 79 km/h (bo tak jadą na zwężkach przy ograniczeniu do 80km/h) przed czy za ciężarówą zależało jego życie lub honor rodziny do czwartego pokolenia wstecz :wmorde....a nie napisałem gdzie tak się dzieje...w Niemczech ;)

 

Największa kultura jaxzdy jest tylko na Wyspach Brytyjskich i w Skandynawii,cała reszta Europy to taka Polska tyle,że z autostradami :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie wkur... jak w zimową porę nie ma śniegu.... Wtedy nawet niedzielni kierowcy wyjmują fury żeby jechać na zakupy choć w mniejszych miastach mogą to zrobić równie dobrze z buta. A jakby spadał śnieg - eliminacja gotowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Największa kultura jaxzdy jest tylko na Wyspach Brytyjskich

 

z kulturą to średnio a z umiejętnościami to na bakier.

70 mil/h najszybszym pasem autostrady (a są 3) i patrzy się na Ciebie jak na kosmitę jak w końcu zjedzie a ty go wyprzedzisz jadąc 90-95 to dla nich prędkość kosmiczna i nie osiągalna. Mógłbym jeszcze wiele o tym stylu jazdy ale po 7 latach tutaj jeszcze, się nie przyzwyczaiłem i zawszę jak jadę na kontynent to modlę się żeby być już w DE. A w PL jeśli jestem to i tak się już kultura poprawiła w ostatnich latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z kulturą to średnio a z umiejętnościami to na bakier.

70 mil/h najszybszym pasem autostrady (a są 3) i patrzy się na Ciebie jak na kosmitę jak w końcu zjedzie a ty go wyprzedzisz jadąc 90-95 to dla nich prędkość kosmiczna i nie osiągalna. Mógłbym jeszcze wiele o tym stylu jazdy ale po 7 latach tutaj jeszcze, się nie przyzwyczaiłem i zawszę jak jadę na kontynent to modlę się żeby być już w DE. A w PL jeśli jestem to i tak się już kultura poprawiła w ostatnich latach.

 

 

o to mi chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Austri... jednak często jeżdzę do PL. I kto mnie najbardziej wkurza ?? POLACY! Znaczy tak.... kultura w Polsce się dużo poprawiała według mnie ale dalej jak się pchali w Krakowie... tak się dalej pchają. Lewym... prawym pasem.... nie ważne którędy byle o kolejne auto do przodu... paranoja. Gdyby były autostrady to może byłoby spokój :P Długo się nie dowiemy.

 

 

I teraz...dlaczego Polacy mnie wkurzają ? Wyobraźcie sobie sytuację...

 

Autostrada... Czechy... Polska... prawy pas leci te 90-100km/h ze względu na ciężarówki itd. Ograniczenie w Czechach i Austrii na autostradzie to 130km/h. No to lecę sobie lewym pasem 140-150km/h i wyprzedzam prawy pas który jest całkiem pełny ( no oczywiście że tylko miejscami.. nie latam tylko lewym pasem ;) ). Nagle.... coś się szybko zbliża za mną... To daję gazu co by delikwenta nie przyhamowywać a ze w pasku koni "dwiesta" to moment mam na liczniku pod 170-180km/h. No ale mało tego.... jeszcze mi ktoś beszczelnie błyska długimi żeby mu z pasa zjechać :wmorde Sobie myślę " jasne... wpiernicze się za ciezarówkę która ma 90km/h żeby sobie jakiś jegomość mnie wyprzedził :wmorde Jadę dalej.... aż znajdę więszy odstep miedzy samochodami na prawym pasie i się "schowam". W między czasie koleś błyśnie jeszcze pare razy światłami... jednak mam to w głębokim poważaniu. W końcu mam miejsce na prawym pasie i moge zjechać bezpiecznie bez głupiego hamowania ze 160-180 do 90km/h. Gość mnie wyprzedza.... patrzę - rejestracja WIEDEŃ. Myślicie że za kierownicą sidział austriak ?

 

 

I powiem Wam że to się zdarza bardzo czesto.... Tak samo lubią robić Czesi i Słowacy. Wyobrażam sobie jakie podejście mają ci kierowcy jak jadą za mną i widzą moje PL blachy. Takie samo mniemanie mają o mnie jak ja o nich ;) Ale na litość boską.... zjeżdzam zawsze kiedy widzę że coś się zbliża w lusterku... no ale jak nie mam gdzie ?? to mam odlecieć ? Dla niektórcyh życzył bym trochę fantazji na drodzę.

 

 

To byłoby co mnie wkurza..... A co śmieszy ? Taka sama sytuacja jak wyżej... tyle że ja dodaję gazu i uciekam a koleś który mi mrygał nie może mnie dogonić :lol Znowuż temu gościowi ktoś inny z tyłu mryga i sam zjeżdza na prawy pas :haha

 

Taka wieczna przepychanka można powiedzieć... i udowadnianie "kto ma szybszy samochód", czyli typowe męskie zachowanie :P Do czasu aż zdarzy się wypadek....

 

 

pozder > mniszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkur....ł Niemiec i to zachodnie Niemcy zaraz za granicą holenderską. Jadę z UK do PL po drodze zawsze odwiedzam kolegę w DE w Krefeld i jadę do Krefeld mam jakieś 20 km wyprzedzam kolumnę aut (autostrada tylko 2 pasy) z tyłu szkop też passatem b6 mruga długimi - jak mam k... mać jak wyprzedzam - znalazł lukę wyprzedził prawą stroną wbija się przed zderzak - ja długie, klakson a ten Chu... po hamulcu! i kto mi powie, że tam też kultura? A zawsze Niemiaszków miałem za kulturalnych kierowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie wkur....ł Niemiec i to zachodnie Niemcy zaraz za granicą holenderską. Jadę z UK do PL po drodze zawsze odwiedzam kolegę w DE w Krefeld i jadę do Krefeld mam jakieś 20 km wyprzedzam kolumnę aut (autostrada tylko 2 pasy) z tyłu szkop też passatem b6 mruga długimi - jak mam k... mać jak wyprzedzam - znalazł lukę wyprzedził prawą stroną wbija się przed zderzak - ja długie, klakson a ten Chu... po hamulcu! i kto mi powie, że tam też kultura? A zawsze Niemiaszków miałem za kulturalnych kierowców.

 

Może to Polak jechał ;)

 

Na takie sytuację j/w delikatnie załączam lewą nogą światła stopu ale cały czas jadę ze stałą prędkością i szczerze nie interesuje mnie co zrobi burak za mną. Zawsze zwalniają bo tak reaguje normalny człowiek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuczlaw a ja zawsze zalaczylem światła przeciw mgłowe miko że 1 sie zapali ta sama reakcja, przecież pozostałe żarówki mogą nie działać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wpienia mnie najbardziej wjeżdżanie na skrzyżowanie przy braku możliwości jego opuszczenia.

 

Popieram ! podpisuje się pod tą petycją !

Nie ma gorszego widoku jak stojąc w korku dojeżdżamy do skrzyżowania i widzisz że nie ma miejsca, szczególnie zjawisko notorycznie praktykowane przez wystraszonych kierowców zajmujacych prawy pas, "no musze jechać, bo mi ten z lewego pasa się wcisnie" zapala się czerwone i kieorwcy z na przeciwka mogą pomarzyć o skręcie w lewo!

 

Jak by to ode mnie zależało to zamiast stać i suszyć i łapać za prędkość uczył bym kierowców kultury w korkach i zapala się czerwone a ja zapraszam 6 aut stojacych na środku skrzyzowania na pobocze i mandaciki ;) po miesiącu miasto - kierowcy, zmienili by się o 360` :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie sie jelenie trafiaja, teraz to juz nawet nie chodzi o pochodzenie,marke auta. Za duzego tego jest zeby wychwycic zaleznosci i przypadlosci. Niestety mozemy poprawiac swoja technike jazdy,zwracanie innym uwage jest skuteczne tylko krotkoterminowe, ale jakby tak karac mandatami jak powyzej to napewno szybko by zmiekly palki. :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popieram ! podpisuje się pod tą petycją !

Nie ma gorszego widoku jak stojąc w korku dojeżdżamy do skrzyżowania i widzisz że nie ma miejsca, szczególnie zjawisko notorycznie praktykowane przez wystraszonych kierowców zajmujacych prawy pas, "no musze jechać, bo mi ten z lewego pasa się wcisnie" zapala się czerwone i kieorwcy z na przeciwka mogą pomarzyć o skręcie w lewo!

 

Jak by to ode mnie zależało to zamiast stać i suszyć i łapać za prędkość uczył bym kierowców kultury w korkach i zapala się czerwone a ja zapraszam 6 aut stojacych na środku skrzyzowania na pobocze i mandaciki po miesiącu miasto - kierowcy, zmienili by się o 360`

 

Popieram, to chyba wnerwia najbardziej a następne jechanie do końca i wciskanie się przed maskę innemu kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po miesiącu miasto - kierowcy, zmienili by się o 360`

:wmorde

Czyli nic by się nie zmieniło :hmm

 

---------- Dodano o 17:15 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:09 ----------

 

70 mil/h najszybszym pasem autostrady (a są 3) i patrzy się na Ciebie jak na kosmitę jak w końcu zjedzie a ty go wyprzedzisz jadąc 90-95 to dla nich prędkość kosmiczna i nie osiągalna.

 

Nie mierz wszystkich brytoli jedną miarką i pamiętaj jaki mają próg punktowy i jakie są konsekwencje nazbierania magicznego tuzina ;) . Poza tym jeśli jesteście spostrzegawczy z Mej'em to zauważyliście jakie jest natężenie ruchu na Wyspach...Wyobraźcie sobie takie natężenie w Niemczech (gdzie sieć autostrad jest największa w UE)..Niemcy stoją :P

 

Ja wyznaje od jakiegoś czasu zasadę obojętności,pomimo tego co pisałem wcześniej,irytują mnie takie sytuacje ale już mniej,mam to w głębokim poważaniu,a jak ktoś nadepnie na odcisk to rurka zawsze się znajdzie w schowku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wmorde

Czyli nic by się nie zmieniło :hmm

 

---------- Dodano o 17:15 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:09 ----------

 

 

Nie mierz wszystkich brytoli jedną miarką i pamiętaj jaki mają próg punktowy i jakie są konsekwencje nazbierania magicznego tuzina ;) . Poza tym jeśli jesteście spostrzegawczy z Mej'em to zauważyliście jakie jest natężenie ruchu na Wyspach...Wyobraźcie sobie takie natężenie w Niemczech (gdzie sieć autostrad jest największa w UE)..Niemcy stoją :P

 

Ja wyznaje od jakiegoś czasu zasadę obojętności,pomimo tego co pisałem wcześniej,irytują mnie takie sytuacje ale już mniej,mam to w głębokim poważaniu,a jak ktoś nadepnie na odcisk to rurka zawsze się znajdzie w schowku ;)

 

Nie chcę się czepiać ale, nawet jak mają miejsce pomimo nawet małego natężenia ruchu to i tak nie zjedzie bo jedzie swoje magiczne 70mil/h pewnie takie ich przyzwyczajenie- i miałem multum takich sytuacji jadę pustą autostradą - 140km/h dojeżdżam do angola on środkowym pasem, choć skrajny wolny - wyprzedzam go z przekory skrajnym lewym - on i tak sobie nic z tego nie robi.

 

A największa kumulacja autostrad na km2 jest w Holandii a nie w Niemczech pomimo tego, że Niemcy mają je najlepsze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A największa kumulacja autostrad na km2 jest w Holandii a nie w Niemczech pomimo tego, że Niemcy mają je najlepsze :-)

 

Jaka jest powierzchnia Holandii a jaka Niemiec :wmorde ,poza tym najlepsze autostrady są właśnie w Holandii ,a nie w Niemczech ;) . Już spieszę z uzasadnieniem...od 9 lat zjeżdżam Europę wzdłuż i wszerz i takie moje spostrzeżenienia , absolutnie subiektywne :)

 

enyłej,nie przeczytałeś dokładnie mojego postu,gdybyś to zrobił to miałbyś odpowiedzieć ,dlaczego osiołki jeżdżą te magiczne 70 mph :P Tak się czasem zastanawiam czy UK jest bardziej policyjnym państwem niż DE czy nie jest na odwrót,fakt jest taki ,że brytole boją się własnego cienia (nie wszyscy oczywiście ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
następne jechanie do końca i wciskanie się przed maskę innemu kierowcy.

zasada zamka błyskawicznego

 

 

Czyli nic by się nie zmieniło

no fakt przekombinowałem o 180` :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest powierzchnia Holandii a jaka Niemiec :wmorde ,poza tym najlepsze autostrady są właśnie w Holandii ,a nie w Niemczech ;) . Już spieszę z uzasadnieniem...od 9 lat zjeżdżam Europę wzdłuż i wszerz i takie moje spostrzeżenienia , absolutnie subiektywne :)

 

enyłej,nie przeczytałeś dokładnie mojego postu,gdybyś to zrobił to miałbyś odpowiedzieć ,dlaczego osiołki jeżdżą te magiczne 70 mph :P Tak się czasem zastanawiam czy UK jest bardziej policyjnym państwem niż DE czy nie jest na odwrót,fakt jest taki ,że brytole boją się własnego cienia (nie wszyscy oczywiście ) :)

 

Owszem, przeczytałem bardzo dokładnie Twój post, Angole po prostu są tchórzami jeśli chodzi o jazdę jak i w innych sytuacjach, ale nie będę wychodził po za temat bo to nie ten wątek. Kilka razy wyprzedzałem patrol policji drogowej na autostradzie w UK jadąc około 130-140km/h i nawet uwagi na mnie nie zwrócili. Po prostu zasada jest jedna byle nie więcej jak 100mil/h i głupiego skakania z pasa na pas. Też dużo jeżdżę po europie, w pracy Angole się w głowę pukają jak im mówię, że jadę autem na wakacje do Włoch lub Chorwacji i za przeproszeniem w całej europie nie ma takich pip kierowców jak oni :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo,właśnie to,racja,to tchórze :) i pipy :lol

 

Mają taki nawyk wyuczony bać się radiowozu,podobnie jak duża część polaków w Rzeszy...zobaczą radiowóz i po hamulcach,jakby to cokolwiek miało pomóc :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oooo,właśnie to,racja,to tchórze :) i pipy :lol

 

Mają taki nawyk wyuczony bać się radiowozu,podobnie jak duża część polaków w Rzeszy...zobaczą radiowóz i po hamulcach,jakby to cokolwiek miało pomóc :wmorde

 

No nareszcie się dogadaliśmy :-) , ale co do Niemiec to oni mają najlepsze autostrady z tego względu, że są naprawdę szerokie pasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności