Skocz do zawartości
janlo11

Data na wyświetlaczu

Rekomendowane odpowiedzi

Przykład:

Znaleziono 1 błąd:

01134 - Syrena alarmu (H12)

co do błędu webasto masz :)- czasami jest wtedy syrena celowo wyłączona , bateria w syrenie do sprawdzenia

Edytowane przez johny x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam webasto. Jak diagnozuje syrenę przez VCDS to pika. Dioda w dzwiach od kierowcy tteraz po 2 sekundach świeci cały czas przez jakieś 30 sekund potem mruga. Przed awarią mrugała cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dzisiaj(wczoraj) nie do końca wiedziałem gdzie właściwie tą dziwną datę Ci źle wyświetla. Jeżeli w liczniku masz prawidłową datę, a program pokazuje bzdury, to chyba dość logiczny wniosek, że to program coś krzaczy, bo wiadomo, że takiej daty nie ma i nigdy nie będzie. A może odłączenie aku spowoduje zresetowanie daty i ponowne jej ustawienie przywróci normalne wskazania. Bo nie wiem gdzie zapisana jest data w aucie, czy w liczniku, czy w "komputerze" auta(o ile ten błąd daty to wina auta). Dalej idąc tropami domysłów może w komputerze auta, tak jak w PC, też jest jakaś bateryjka podtrzymująca datę.

I nie kpij ze mnie, bo jestem zwykłym użytkownikiem auta, który też ma kabelek i amatorsko czasami sobie skanuję błędy, ale u mnie takich cudów nie ma. Chciałem pomóc, a zostałem

Jasne, przebieg w km w logach z VCDS pewnie też jest zapisany w programie hehe.

wyśmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam od razu wyśmany, nie obrażaj się ;)

problem istnieje i chce go po prostu rozwiązać. Ta data w niczym nie przeszkadza ale ułatwi mi parę rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie ma sprawy. Ale coś musi generować błędną datę. Jeżeli nie sam program, to może laptop(zapewne tam masz zainstalowany VCDS) co raczej mało prawdopodobne. Z drugiej strony podczas skanowania błędów VCDS wyświetla datę i stan licznika wystąpienia błędu, a te dane do programu diagnostycznego zapewne przesyła komputer auta.

W sumie ciekawostka dropsa i sam jestem ciekaw co fałszuje datę, bo kilometry dobrze pokazuje.

A może ktoś bardziej biegły w angielskim po prostu zapyta się Ross-Tech skąd takie cuda.

Ta data w niczym nie przeszkadza ale ułatwi mi parę rzeczy.

Nie tylko ułatwi, bo to istotna wiedza kiedy wystąpił błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy ktoś z was ustawia datę w jakimś sterowniku auta?

Widzę że niektórzy podają LOGI do analizy i mają tam aktualna datę. Gdzie to ustawić.

Nie wydaje mi się że na Laptopie program ma ustawiona złą datę. Ta data musi być zapisywana trakcie wystąpienia jakiegoś błędu w sterowniku skoro jest bezpośrednio z tym błędem skojarzona.

Ciekawa zagadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku silnika raczej nie da rady wprowadzić daty przy użyciu vcdsa. Może w aucie masz "chiptuning" i osoba, która zmieniała mapę omyłkowo źle ustawiła datę? Podjedź do Witka - Rogalotti, on pewnie znajdzie przyczynę.

 

Jeżeli opcja ustawienia daty na desce i poprzez vcds nie działa (wyświetla dobrze, ale w programie jest błąd) to musi coś siedzieć w sterowniku silnika. Choć przebieg przy błędzie w vcds czytany jest z deski rozdzielczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@madison2, a nie miałeś przypadkiem coś kombinowane z przebiegiem? Przebieg możesz sprawdzić(w sterowniku silnika) w EDC15-16: Applications>EDC15-16 mileage. Wskazanie może różnić się o 5% od wskazań w liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 TDI CR - CBBB jest sterowany EDC17. Grzebanie w szafie nie powoduje zmiany daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silnik CR 2.0 więc sterownik to EDC 17. Nie ma możliwości sprawdzenia w VCDS przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wyczerpały mi się pomysły. Nie wiedziałem, że

CR 2.0 więc sterownik to EDC 17

Może to jest dobry pomysł:

Może w aucie masz "chiptuning" i osoba, która zmieniała mapę omyłkowo źle ustawiła datę?

Przyszło mi jeszcze do głowy odłączenie akumulatora, ale w sumie data i tak jest w pamięci niezależnie od zewnętrznego zasilania

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipa też nie mam. Seria to 170 KM. Wszystko się zgadza. Auto bezpośrednio od Niemca tzn. od firmy leasingowej.

Mam rozumieć że podczas produkcji samochodu data jest wklepana gdzieś w sterownik to pozostaje do końca żywotności auta.

Pytanie czy gdzieś tej daty się nie ustawia? Godzinę na zegarach przecież ustawiam hehehe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje ostateczność, tzn. ASO i ciekawe co im pokaże. Jeżeli też wyjdzie dzika data to okazać święte oburzenie i poprosić o sprostowanie daty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacny pomysł, tak zrobię bo szykuje mi się wymiana rozrządu i raczej zrobię to w ASO w Warszawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko poproś o jakiś wydruk, albo żeby Ci pokazali wynik skanowania. Bo inaczej to nawet nie będziesz wiedział czy cokolwiek z tą datą zrobili. Najlepiej sam sprokuruj jakiś niegroźny błąd(np. udepnij radio, albo wyjmij żarówkę), zapamiętaj(zapisz sobie) datę i stan licznika dla porównania z wynikami WAG-owania w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli też wyjdzie dzika data to okazać święte oburzenie i poprosić o sprostowanie daty

 

nie nastawiałbym się że uda im się to wyprostować, jeżeli nie jest wykonalne VASem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Udało się ogarnąć ten problem z datą? Bo ja też mam dziwne lata: 2031, 2029 itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Mam datę 2039.14.09!!!

Ale po kolei. Wymieniłem licznik na biały FIS i w przypływie natchnienia chciałem przeskanować i skasować ewentualne błędy. Jak się okazało błędów było, że ho, ho. Po zmianie licznika musiałem ustawić wskazania kilometrów co uczyniłem(stąd różnica po skasowaniu błędów. Błędy wykasowało za wyjątkiem jednej kukułki-"zest. wskaźników" właśnie. I poniżej wynik skanowanie przed i po skasowaniu błędów:

Przed skasowaniem błędów:

Adres 17: Zest.wskaźników (J285) Plik etykiet: 3C8-920-xxx-17.clb

Oznaczenie elementu SW: 3C8 920 870 A HW: 3C8 920 870 A

Komponent: KOMBI X12 X014

Numer seryjny: 00000000000000

Kodowanie: 161F00

Kod serwisu: WSC 05311 123 08193

Zbiór danych ASAM: EV_Kombi_UDS_VDD_PQ35 S04305

ROD: B/D

VCID: 2953863548A7565056B

 

Brak danych ASAM dla: "EV_Kombi_UDS_VDD_PQ35" (VW46)

2 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

12858113 - ROD - Nieznany kod błędu

- 01 [008]

Sporadyczny - Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00000001

Priorytet błędu: 2

Częstość błędu: 5

Wew.licznik błędów: 2

Przebieg: 46805 km

Data: 2039.14.09

Czas: 00:10:21

 

13701120 - ROD - Nieznany kod błędu

- 00 [009]

Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00000001

Priorytet błędu: 6

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 202

Przebieg: 46805 km

Data: 2039.14.09

Czas: 00:20:32

----------------------------------------------------------------------------

Po skasowaniu błędów:

Brak danych ASAM dla: "EV_Kombi_UDS_VDD_PQ35" (VW46)

Znaleziono 1 błąd:

12858113 - ROD - Nieznany kod błędu

- 01 [009]

Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00000001

Priorytet błędu: 2

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 230

Przebieg: 77493 km

Data: 2039.14.24

Czas: 15:09:30

 

I teraz w nawiązaniu do problemów kolegów madison2 i valdeq, znaleźliście rozwiązanie?

Co ciekawe daty przy błędach(przed kasowaniem) są różne i też z kosmosu.

U mnie wymieniłem gateway i licznik tak więc wynika z tego, że te dwa elementy(razem albo osobno) muszą generować bezsensowną datę. A może wynika to stąd, że w starym liczniku na czerwonym FIS-e była wyświetlana data, a w białym Fis-ie jej nie ma i komputer pokładowy po prostu zwariował i wstawia domyślnie co mu się spodoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odkryłem jeszcze dziwną zależność ze ta dziwna data zmienia się na wyższą np teraz już mam 2043r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Ty bardziej wybiegasz w przyszłość:ocochodzi Czyżby kolejna wersja "powrotu do przyszłości"???:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności