Skocz do zawartości
Gość gagol1

passat 1.9 tdi odpala i gasnie

Rekomendowane odpowiedzi

tylko to?? a nic w pompie?
no właśnie kąt wtrysku jest w pompie ustawiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
świece nowe, filtr paliwa i powietrza nowy, dodam że zapala tak jak pisałem po nocy z pół obrotu i ładnie równo silnik pracuje obroty normalne ok. 950 i równe i po tych 10-15sec. gaśnie jakby paliwo mu się skończyło, sprawdzone : kąt wtrysku (na ciepłym silniku) 53, dawka 3,8mg . Błędów "0" po podpięciu do vag-a, wymieniony zaworek zwrotny(podgrzewacz) na filtrze paliwa razem z oringiem, przewody przelewowe przy wtryskach. Nie wiem czego się jeszcze czepić. Tak jakby paliwo mu się kończyło i zaciąga powietrze i gaśnie, takie moje wrażenie, ale nie wiem....... Czy mogę za pomocą vagu-u zwiększyć mu dawkę rozruchową (startową) na większą i nic złego się nie stanie, może to by coś pomogło ...... a może pogorszyło ... ?

Dodam że dzieje się tak po nocy bo jak postoi po zgaszeniu kilka godzin to jest jeszcze wszystko OK , musi stać ponad 7-8h a wtedy już gaśnie.

 

U mnie jest bardzo podobnie tylko nie gaśnie, a poszarpywało przez kilka sekund. :-)

Lekko źle ustawiony zapłon był, teraz pali lalka :-P

Edytowane przez vietrzyk
po wizycie u mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o usunięcie podwójnego postu

Edytowane przez vietrzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie przypadek:

odpala ładnie, nagrzewa się i dochodzi do temp. około 70 i zaczyna szarpać jak mu nie podciągnę obrotów prze 5 sek. to gaśnie i kaplica nie odpali przez jakieś 2 godz. później znowu zapala za pierwszym. jak rozgrzeję się do 90 st to jest ok.

dzisiaj wymienione filtry i też kaplica. będę wdzięczny z jakieś sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam takie przypadek:

odpala ładnie, nagrzewa się i dochodzi do temp. około 70 i zaczyna szarpać jak mu nie podciągnę obrotów prze 5 sek. to gaśnie i kaplica nie odpali przez jakieś 2 godz. później znowu zapala za pierwszym. jak rozgrzeję się do 90 st to jest ok.

dzisiaj wymienione filtry i też kaplica. będę wdzięczny z jakieś sugestie.

odłącz czujnik temp cieczy i odpal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanik, który wymieniał olej i filtry powiedział że nie może połączyć się z kompem w pasku, jego kumpel też nie mógł :(, jadę jutro do sprawdzonego, ale już mi się to nie podoba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie kopci przy tym szarpaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kopci, przynajmniej nie zauważyłem

dzisiaj po 5 godz. od wyłączenia silnika, zrobiłem próbę, odpaliłem i zostawiłem go do rozgżania, myślałem że tak jak w czasie jazdy zgaśnie przy około 70st, ale rozgrzał się do 90 bez problemu i nie zgasł :(

Edytowane przez plati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem do wszystkich tu wypisanych a mianowicie samochód jak postoi kilka godzin odpali i po 1 sekundzie gaśnie i tak dzieje sie 3 razy potem odpali poleci lekki dym koloru szarego i wszystko jest juz og nie gaśnie ani nic dodam ze po podłączeniu auta pod komputery wyszedł mi błąd połozenia wałka rozrządu ... a dodatkowo napisze ze elektronik wyłączał mi imo bo było zle wgrane i cały czas mrugała kontrolka od imo i świec jestem w tym temecie laikiem wiec prosze o wyrozumiałosc i odpowiedz:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpali i po 1 sekundzie gaśnie
taki objaw daje immobiliser jak nie jest zakodowany kluczyk lub nie ma pestki w nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale za 3 razem odpala juz i jest wszystko ok a imoo jest niby wyłączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. B5 1,9 AFN 98r . Gdy auto postoi kilka godzin odpala i zaraz gaśnie i tak ok.3-4 razy ,brak reakcji na pedał gazu, i odpala normalnie, równo pracuje,dobrze się zbiera, po zgaszeniu odpala normalnie za pierwszym strzałem. Problem zaczyna się jak postoi trochę dłużej. Próba z drugim oryginalnym kluczykiem jest taka sama. Kontrolki gasną prawidłowo. Filtr paliwa nowy. świece są dobre.Dużo już czytałem i mam mętlik.Nie jestem mechanikiem,najpierw próbuję radzić sobie sam z problemem, zawsze czegoś się nauczę. Jakie mogą być przyczyny. Z góry dzięki za sugestie.

Edytowane przez adam786
dodanie informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spr. układ paliwowy.Może cofa się paliwo.Postaw auto na górce.

Edytowane przez 08michael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być przyczyna cofania, zauważyłem że mając tył w górze odpala szybciej, i czy dobrym lekiem będzie zastosowanie zaworu zwrotnego i w którym miejscu najlepiej zamontować. Wg. Etki taki zawór jest a w moim Pasiaku tego nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, silnik 1.9tdi 90km AHH, problem polega na tym ze nawet po krókim postoju, po odpaleniu i natychmiastowym ruszeniu auto gaśnie. Jeśli po odpaleniu odrazu doda się gazu to silnik zachowuje się jakby nie palił na 1 gar, chodzi nierówno, terkocze i dławi się. Jeśli po odpaleniu poczeka się około 20 sekund, auto rusza bez problemu, nie dławi się i nie gaśnie natomiast niema mocy powyżej 2000 obrotów. Filtr paliwa wymieniony, paliwo nie cofa się, niema pęcherzyków powietrza. Kąt wtrysku OK. Jakieś pomysły co to może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności