Skocz do zawartości
blackholesun

Kontrola paska rozrządu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mechanik twierdzi, że co 30 tys. km należy sprawdzić stan paska rozrządu, w tym celu mam zostawić auto na trzy godziny, bo oni muszą wszystko rozebrać i posprawdzać. W książce serwisowej nie znalazlem słowa, że co 30 tys. km należy wykonywać jakąkolwiek kontrolę paska rozrządu. Jest tak faktycznie, czy gość mnie wkręca?

1.9 tdi 131 KM 2004 r., przebieg 62.000 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co ty jaka kontrola paska ??? zakladasz i jezdzisz , wymieniasz na nowy i znow jezdzisz ... od kiedy kontroluje sie pasek ?? i tak tam nic nie zobacza !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić to ty sobie sam możesz nic trudnego. Po prostu oglądzasz czy nie ma pęknięć, rozwarstwień i innych uszkodzeń mechanicznych. Resztę tzn. naciąg załatwiają napinacze i rolki. A tych mechaników to sobie odpuść - 3 godziny bedą ogladać (rozrząd):690:. Ciekawe ile sobie liczą? Może jeszcze ktoś się wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jędrek

Ciekawe jakie części Ci podmienią na stare przez te 3 godziny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają jak się czyta takie posty:( Daj namiar na nich od razu w dziale Odradzam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy u mnie jeszcze sa oryginalne napisy na pasku rozrzadu czy to swiadczy o tym ze był niedawno wymieniany ???? bo w ksiazce serwisowej pisze ze był gdzies 10000km prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TDI PD górną obudowę koła pasowego ściąga się w minutę.. można wtedy obejrzeć pasek, czy nie ma pęknięć i czy się nie strzępi i to cała kontrola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja mierzylem swój pasek szerokśc wynosi 25mm jeszcze sa napisy zadnych strzępień zadnych przetarc mie sie wydaje ze byl przed sprzedarza wymieniany bo sa jeszcze napisy????? czy dobrze mysle???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy ja mierzylem swój pasek szerokśc wynosi 25mm jeszcze sa napisy zadnych strzępień zadnych przetarc mie sie wydaje ze byl przed sprzedarza wymieniany bo sa jeszcze napisy????? czy dobrze mysle???

 

Napisy sa i w momencie wymiany na nowy. Nie sugeruj sie tym w ogole.

Mechanik przy wymianie mojego paska rozrzadu zazartowal nawet ze mozna go umyc i wystawic na allegro jako nowy - wiem, glupi zart ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy ja mierzylem swój pasek szerokśc wynosi 25mm jeszcze sa napisy zadnych strzępień zadnych przetarc mie sie wydaje ze byl przed sprzedarza wymieniany bo sa jeszcze napisy????? czy dobrze mysle???

 

albo wiesz że był wymieniany bo masz pewną książkę, albo nie i wymieniasz.. z paskiem rozrządu nie ma żartów i nikt ci nie powie czy jest pewny czy nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w instrukcji jest wyraźnie napisane że pierwsza kontrola paska po 90tys. następne co 30 tys. km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak w serwisie jest kontrola paska rozrządu przy kazdym przegladzie okresowym.

Po kontroli serwisant moze zalecic lub nie wymiane takowego paska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo wiesz że był wymieniany bo masz pewną książkę, albo nie i wymieniasz.. z paskiem rozrządu nie ma żartów i nikt ci nie powie czy jest pewny czy nie..

Z paskiem rozrządu rzeczywiście nie ma żartów i lepiej go po prostu wymienić. Natomiast jak jest z pozostałymi elementami, tj. rolkami i napinaczami a także z pompą wody? Czy można w jakiś sposób zweryfikować ich stan? Wymiana samego paska a całego zestawu to jednak kolosalna różnica w kosztach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę wody wymienia się co druga wymiana rozrządu. A przy każdej wymianie zmieniasz rolki i pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pompę wody wymienia się co druga wymiana rozrządu. A przy każdej wymianie zmieniasz rolki i pasek.

 

Potwierdzam jak wyżej kolega napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności