Skocz do zawartości
kubelt

Ogrzewanie foteli

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat:

Napisał luki8787 Zobacz post

Ja mam problem bo u pasażera nie grzeje siedzisko a reszta tak.Co moge zrobic?

rozebrać siedzisko i naprawić przewód maty

Albo zapłacić komuś, aby zrobił to za ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam problem bo u pasażera nie grzeje siedzisko a reszta tak.Co moge zrobic?

Sprawdzić zasilanie idące do maty-jak jest OK to samą matę-czy w ogóle jest sprawna ;)

 

 

a a ja nie do konca rozumiem ten schemat co jest co

Który schemat?Czego nie rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak by ktoś chciał montować grzanie foteli to mam lekturę bardzo podręczna nawet dla początkujących w temacie elektryki :luka

 

97861270.th.jpg 76395962.th.jpg 81742599.th.jpg 57230479.th.jpg

25797244.th.jpg 17376884.th.jpg 81373793.th.jpg 93016290.th.jpg

87050383.th.jpg 94446536.th.jpg 37500727.th.jpg

Edytowane przez vietrzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

jak by ktoś chciał montować grzanie foteli to mam lekturę bardzo podręczna nawet dla początkujących w temacie elektryki :luka

Opis dokładnego monatżu po angielsku w pdf. tylko ma 2,8 mb i nie wiem jak go na forum wrzucić

przez zew serwer np rapid lub przyklej.pl itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam pytanko czy ktoś próbował gdzieś morze naprawić włączniki grzania foteli,u mnie nie działa żaden a prąd w nich jest ale nie podaje do foteli rozebrałem je i także fotele sprawdzałem i OK ,prąd jest w czerwonym i czarno-czerwonym w włączniku czy lepiej kupić używane gdzieś

DSC01271.JPG

DSC01275.JPG

DSC01273.JPG

DSC01268.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.mam pytanko czy ktoś próbował gdzieś morze naprawić włączniki grzania foteli,u mnie nie działa żaden a prąd w nich jest ale nie podaje do foteli rozebrałem je i także fotele sprawdzałem i OK ,prąd jest w czerwonym i czarno-czerwonym w włączniku czy lepiej kupić używane gdzieś

 

Przemierz dokładnie elementy i zepsute poprostu wymień.Jak Ci się nie chce to kup używki-będzie szybciej i prościej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebie trochę kotleta :P a wiec tak , jaki jest kod jeśli chodzi o grzane siedzenie ?? ten co jest na wlepce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, czy w paskach b5 fl byly automatycznie podgrzewane przednie fotele? nie mam potencjometru, ale schylajac sie pod fotel zobaczylem jakas wiazke kabli, bezpiecznik tez jest od foteli podgrzewanych :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli niema włączników to te kable od poduszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh, tez prawda. Nie wpadlem na to.. Czyli bezpiecznik od foteli jest tak dla picu rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam fotele z podgrzewaniem i przymierzam sie podłączyć je w moim pasku.Jakby ktoś mógł wrzucić dokładniejsze zdjęcia całej wiązki i kostek przyłączeniowych z opisami który kabel do czego.Bo te manuale które sa to nie za bardzo czytelne.Lub schemat z opisem kostek i dokładnie pinów przyłączeniowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z forum golfa, ale opis jest konkretny i co najważniejsze czytelny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was moje pytanie jest takie ktora kostka jest do fotela od grzania. Dlatego pytam bo mam siedzenia elektryczne i tam jest pare tych kostek :( i nie wiem gdzie sprawdzic napiecie. pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi. jesli ktos ma zdjeci to poprosze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem fotele welurowe i okazało sie podczas montażu iż są chyba podgrzewane, tak to wygląda od spodu.

 

wtyczka 2.jpg

 

Jako że nie mam instalacji to przed zakupem reszty potrzebnych rzeczy chciałbym sprawdzić czy maty są sprawne, da radę je podłączyć bezpośrednio pod 12volt? Jeśli tak to które to piny w zielonej kostce?

 

A więc jako iż nikt nie odpowiedział to sam sobie odpowiem, 2 brązowe kable to masa a żółto czarny plus (wtyczka fotela) po takim podłączeniu fotele grzeją bez włączników.

wtyczka.jpg

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam, kupiłem fotele z ogrzewaniem i włączniki grzania foteli , czy da się z innego Passata wyciągnąć instalacje od podgrzewania foteli i przełożyć do mojego Passka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak, jakiś miesiąc temu właśnie taką kupiłem.

Daj ogłoszenie w dziale kupię to pewnie się ktoś odezwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest do sprzedania z samochodu z którego kupiłem fotele, tylko koleś ma jeszcze dywan na podłodze w samochodzie i jutro (poniedziałek) będzie rozbierał paska na części i będzie to próbował wyciąć całą instalacje... ale ja nie byłem pewien czy to będzie się nadawać do ponownego użytku, dlatego pytałem. Mebelman możesz może opowiedzieć jak idą te kable, może masz jakieś foty? I ile dałeś za taką instalacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja biegnie od wyłączników w konsoli środkowej następnie pod kierownicą do lewego słupka przedniego (tego do którego są przykręcone przednie drzwi) gdzie na dole pod plastikową osłona znajdują się złączki różnych kabli. Instalacja od foteli też w tym miejscu jest łączona za pomocą wtyczek, następnie biegnie do drugiego słupka i skręca w prawo( pod wykładziną) do fotela kierowcy a druga część biegnie dalej do fotela pasażera.

Instalacja z wyłącznikami kosztowała mnie 100 z wysyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Instalacja biegnie od wyłączników w konsoli środkowej następnie pod kierownicą do lewego słupka przedniego (tego do którego są przykręcone przednie drzwi) gdzie na dole pod plastikową osłona znajdują się złączki różnych kabli. Instalacja od foteli też w tym miejscu jest łączona za pomocą wtyczek

Czy przy tej instalacji przy tym słupku na dole pod plastikową osłoną, są już gotowe gniazda na wtyczki od foteli??

Instalacja z wyłącznikami kosztowała mnie 100 z wysyłką.

Wydaje mi się dobra cena! Za więcej nie kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy przy tej instalacji przy tym słupku na dole pod plastikową osłoną, są już gotowe gniazda na wtyczki od foteli??

 

Tak, jest wolne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności