Skocz do zawartości
Gość MAREK3000

Przegląd w serwise VW

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MAREK3000

Witam.

Sprowadziłem z Niemiec Passata kilka miesięcy temu, niestety był serwisowany do 90 tys. km. Obecnie mam przejechane 140 tys. Moje pytanie: czy warto oddać passata na przegląd do serwisu VW czy lepiej poszukać dobrego mechanika? Ile kosztuje taka przyjemność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zależy jaki serwis -jaki mechanik .Obecnie serwis VW nie cieszy sie dobrą renomą . Osobiście polecam dobrego mechanika niż serwis ,np mój mechanik podczas wymiany rozrządu zrobił mi kilka fotek i powiedział:

" A żebyś miał pewnosc ze rozrząd jest zrobiony ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za ścieżkę diagnostyczną ASO w Szczecinie zapłaciłem 300zl. i uważam że warto było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem już kilka razy w ASO i korzystałem z usług , a co do zapłaty to zależy co się robi i gwarancja też jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście poleciłbym Tobie sprawdzenie w servisie przynajmniej raz pełna ścieżka diagnostyczna ja przynajmniej tak zrobiłem a w przypadku usterek poproś o tzwn. raport pokontrolny w którym wszystkie niedomagania jakie wystąpią w trakcie kontroli powinny byc wypisane łącznie z numerami katalogowymi ewentualnych części do wymiany.Naprawy możesz wykonać u jakiegoś dobrego mechaniora choć sam z doświadczenia wiem,że z tym jest ciężko a to jeden dobrze robi zawieszenia a inny elektryke a jeszcze inny coś innego....ciężko w obecnych czasach złapać fachmana na poziomie ja cały czas jestem w stadium poszukiwań....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy ale ja się zawiodłem. Przy zakupie byłem w salonie autkiem aby je sprawdzić. Niestety oni powiedzieli, że wszystko jest OK. Komp czysty i OK. Jakoś im zaufałem. Ostatnio jak mi Jasiek sprawdził Vagiem kompa to błąd temperatury silnik (nie skasowali w serwisie). Wycieki z turbiny. Skusiłem się na ich usługę przed ostatnio raz (nie ostatni po może kiedyś sytuacja mnie do tego zmusi, ale z tym forum to wątpie :P) Zdecydowanie polecam zaufanego dobrego mechanika, przynajmniej on podpowie bo później sam to będzie musiał naprawiać :P

Pozdrawiam i Odradzam VW ASO PALMOWSKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka przyjemność w W-wie u Szewczyka kosztuje 488pln brutto za passata, kwota jest zależna od marki i modelu. Np. sprawdzenie u nich audi A6 kosztuje 720pln.

Kolega ostatnio sprawdzał B6 i.... szczerze odradzam, szkoda pieniędzy. Jedyne co warto, to sprawdzić przebieg i to wszystko. Serwisant obejrzał auto, posprawdzał luzy itd., nawet nie sprawdził amortyzatorów ani hamulców. Po zapytaniu czy mogą sprawdzić grubość lakieru padła odpowiedź, że kolega właśnie wyszedł i zabrał klucz do szuflady, w której znajduje się urządzenie :) ale na oko chyba jest O.K. :). Potem podpiął VAGa, wyskoczyło parę błędów a miły pan wszystkie wykasował twierdząc, że to i tak nie ma znaczenia. Na koniec dostaliśmy piękny wydruk, na pytanie czy warto ten samochód kupić serwisant powiedział, że to nasza sprawa. Mieliśmy duży niedosyt po tej wizycie.

Wszystki te czynności a nawet więcej można sprawdzić za 100pln na stacji diagnostycznej, lakier sprawdzi byle jaki warsztat lakierniczy.

Jeżeli serwis, to tylko dla sprawdzenia wiarygodności książki serwisowej i nic poza tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja auto serwisuje w ASO i nie mam problemu z autkiem nawet mam gwarancje na wykonaną usługę na 2 lata , jaki inny mechanik da mi taką gwarancję >??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja auto serwisuje w ASO i nie mam problemu z autkiem nawet mam gwarancje na wykonaną usługę na 2 lata , jaki inny mechanik da mi taką gwarancję >??????

witam

Wymieniałem sondę w audi , mechanik dał gwarancje na rok. CO zabawne gwarancja była słowna , sonda padła po 9 miesiącach - mechanik wymienił bez problemu . :)

NIE ważne na ile jest gwarancja , ale czy warsztat bądź mechanik ja uzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja auto serwisuje w ASO i nie mam problemu z autkiem nawet mam gwarancje na wykonaną usługę na 2 lata , jaki inny mechanik da mi taką gwarancję >??????

Ja też serwisuję w ASO Szewczyk i jestem zadowolony, ale tzw. "sprawdzenie przed zakupem" to u nich totalna porażka. Gdyby cała impreza kosztowała max 200pln to może byłoby i warto, ale prawie 500 zł za niewiele ponad godzinne oględziny, które i tak niewiele dały to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MAREK3000

Zastanawiam się nad przeglądem Passata w ASO VW na ul. Połczyńskiej w Warszawie, ale widzę że co serwis to inna opinia. Jeśli ktoś jeździ na ul. Połczyńską to poproszę o opinie na temat tego serwisu. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też serwisuję w ASO Szewczyk i jestem zadowolony, ale tzw. "sprawdzenie przed zakupem" to u nich totalna porażka. Gdyby cała impreza kosztowała max 200pln to może byłoby i warto, ale prawie 500 zł za niewiele ponad godzinne oględziny, które i tak niewiele dały to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

 

Zgadza sie kolego ja zawsze pytam ile to mnie bedzie kosztowało bo z niektórymi cenami lekko przeginają jak np. sprawdzenie auta kompem kosztuje w aso cos kolo 150 zyla a jak by to robili za 50 zyla to kolejka by była że hej , a tak ilu odchodzi z kwitkiem bo za drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Białymstoku, w serwisie Skody podłączenie autka pod kompa 50 zł kosztuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza sie kolego ja zawsze pytam ile to mnie bedzie kosztowało bo z niektórymi cenami lekko przeginają jak np. sprawdzenie auta kompem kosztuje w aso cos kolo 150 zyla a jak by to robili za 50 zyla to kolejka by była że hej , a tak ilu odchodzi z kwitkiem bo za drogo.

My oczywiście też pytaliśmy i cena została podana od razu, ale też dowiedzieliśmy się, że jest to dokładne sprawdzenie całego auta, które może zająć nawet 3h. W tej sytuacji stwierdziliśmy, że warto, bo niby ASO, więc co to jest te 500pln przy zakupie samochodu za prawie 70 000 - lepiej być pewnym. W rzeczywistości trwało to trochę ponad godzinę a efekt opisałem powyżej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam ASO w nadarzynie - moze i trochę cięzko z wawy dojechać w porze korków ale za to jak sprawdzałem sobie auto przed zakupem to zrobili to nieźle - 2 godziny, wszystko sprawdzone "do spodu", 200 PLN zapłaciłem,

 

zeby nie było różowo - potem długo czekałem (1h) bo tylko jeden handlowiec był i musiał obsługiwać 10os kolejkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam dobrego elektronika -> zapłacicie połowię mniej i obsługa będzie kompleksowa, a odpowiedzi wyczerpujące.

W moim przypadku korzystam z firmy gdzie robiłem chip tuning.

Poz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem nowego auta wiec nie wiem jak działa ASO. Teraz kupiłem używanego paska. Pytanie jest następujące. W książce serwisowej i w serwise potwierdzili, że niedawno był robiony rozrząd. Mam rozumieć, że w ASO robią Pasek napinacz I POMPĘ Wody jednocześnie? bo nie wiem czy wymieniać po zakupie...???

 

Na nowym rozrządzie przejechano 12 tys dopiero...

 

Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco

Dowiedz się w serwisie, co było wymieniane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blackwhite

Nie jest tak na pewno we wszystkich ASO - ale to gorsi ściemniacze od małych warsztatów.

Mnie niby wymieniali rozrząd kilka razy - chyba ze 3 - kompletny oczywiście, i po zmianie ASO na inną okazało się, że pasek owszem pewnie wymienili, ale nic poza tym.

Wszystko zależy od rzetelności ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aso było niemieckie (samochód sprowadzony) czy w Polsce mi powiedzą co dokładnie było wymieniane w rozrządzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności