Skocz do zawartości
Charakterek

Zakup samochodu - kontrola działania ważnych części

Rekomendowane odpowiedzi

no ale jeśli oryginalnie są bixenony, to samopoziomowanie powinno być kwestia to wymienić reflektory zamontować spryskiwacze i podłączyć samopoziomowanie do nowych reflektorów, z soczewką w środku na pewno nie mają samopoziomowania?- dziwne...

Człowieku jak masz oryginalnie bixenon w passacie B5 FL to masz spryskiwacze, samopoziomowanie i wszystko co potrzebne.

Ty zapewne u siebie masz zwykłe lampy z soczewką po środku?? Ktoś Ci na opowiadał bajek, że to xenon i teraz siejesz zament. W takiej lampie to najwyżej hidy możesz mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale jeśli oryginalnie są bixenony, to samopoziomowanie powinno być kwestia to wymienić reflektory

 

To co na co chcesz wymienić? Biksenon na halogen...? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halogen na biksenony chce zmienić, bo mam te z soczewką w środku, poprzedni właściciel pewnie poleciał po kosztach i tak zrobił jak miał jakąś stłuczkę. lampy mam takie jak tu http://allegro.pl/vw-passat-higline-1-8t-150km-zarejestrowany-i2433075756.html, ale mówicie, że oryginalnie były tylko takie jak tu http://otomoto.pl/volkswagen-passat-1-8t-highline-z-1-reki-C24813599.html, więc układ samopoziomowania na wahaczach powinienem mieć, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc układ samopoziomowania na wahaczach powinienem mieć, prawda?

Skąd ta pewność, że Twoje auto z fabryki wyjechało na bixenonach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo z tego co piszecie to jeśli nie ma pokrętła regulacji wysokości świecenia, to musi być autopoziomowanie... btw da się jakoś sprawdzić po numerze VIN jakie dokładnie wyposażenie miał samochód (czy miał bixenon)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po numerze VIN jakie dokładnie wyposażenie miał samochód

Jest na forum temat, ale chwilowo zamknięty.

Edytowane przez Grucha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd ta pewność, że Twoje auto z fabryki wyjechało na bixenonach??

 

jakby nie był oryginalnie bixenon to chyba byłoby pokrętło regulacji wysokości świecenia (no chyba, że się mylę, to mnie poprawcie :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściemniacz wymieniasz w 3 minuty.

Może ktoś to zrobił dla uwiarygodnienia hidów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale gdzie powinno byc to pokrętło regulacji wysokości świecenia? bo nigdzie nie widać nawet śladu żeby było coś kombinowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie jajko na lewą rękę, ze ściemniaczem liczników.

Przy ksenach kręci się tylko 1 kółko, przy halogenowych 2 kółka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kręci się tylko jedno kółko, jest oznaczenie tylko regulacji podświetlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy z przodu na zawieszeniu masz czujniki od samopoziomowania. Tak będzie najprościej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujniki samopoziomowania są ;) dużo roboty jest w tym, żeby wymienić lampy soczewkowe na bixenon, który właśnie oryginalnie był zamontowany? zna ktoś jakiegoś speca z Lublina tudzież lubelskiego, który zrobiłby to dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz lampy, zdejmujesz zderzak z przodu, wypinasz stare lampy, podłączasz nowe i zakładasz zderzak. Roboty max na 30/40 min. Do wymiany lamp nie trzeba żadnego speca tylko trochę umiejętność.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ten kabel który jest podpięty pod zwykłą lampę soczewkową jest taki sam jak i do bixenona? nie trzeba podłączać żadnego oddzielnego przewodu od autopoziomowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki są te same, więc wszystko powinno zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam ile pinów ma kostka pod lampę H7 a ile pod xenon ale wszystko będzie działać. Gdy masz lampę soczewkową we wtyczce masz jedno wolne miejsce które jest od samopoziomu a jeżeli masz xenon miejsce jest "wypełnione". Wszystko działa bez problemu ponieważ sam jeździłem jakiś czas bez samopoziomowania dopóki go nie dołożyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dracoboss

Witam!

Zakupiłem 1-szego diesla, a dokładniej Passata b5fl 1.9 130 KM

całkiem inna jazda niż w wysokoobrotowych Hondach

Mam takie pytanie: Po przekreceniu zapłonu mogę tylko raz zmienić na manetce wskazania komputera czyli np. ze średniego spalania na np. dystans do przejechania. I dalej nie mogę zmieniać, chyba że wyłączę zapłon. Wtedy znowu tylko raz moge przełączyć opcję.

Raczej nie jest to normą, więc co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze odnośnie bixenonów, to sterowniki długości świateł i moduł odpowiadajacy za prrzetwarzanie informacji z czujników autopoziomowania gdzie są? sorry, że tutaj tak dręczę, ale nie mogę jeszcze nowych tematów zakładać <bezradny> :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK. Kupie jeszcze nowy zbiorniczek na plyn , jesli to nie zda egzaminu to wychodzi na to , ze uszczelka

 

Pisze dzis ponownie na temat uciekajacej wody. Bylem u mechanika , sprawdzal czy gdzies nie ucieka woda i ktoredy. Nic nie znalazl , zrobil testa , uszczelka i glowica spox. Do oleju woda nie idzie , temperatura stala 90 . Juz nawet sam zglupial co moze byc przyczyna uciekajaceglo plynu chlodzacego. Jak jezdze nim po miescie to woda nie ucieka. Jak wyjade w trase i jade okolo 30 minut ciegiem zapala mi sie kontrolka ze nie mam plynu ( majac caly stan) , sprawdzam a tam pustka w zbiorniczku. Nie wiem czy ktos mial cos podobnego?? Powiem szczerze ze to bez sensu jadac do pracy musze prawie codziennie dolewac plynu do zbiorniczka na ful , podjezdzam pod prace po przejechaniu okolo 32 kilometrow . Po pracy musze dolac bo zero plynu, dojezdzam do domu i na drugi dzien to samo , musze dolewac i tak w kolo. Co jest grane to juz sam nie wiem. Mam WV TDI 1.9 ( 130KM ) z 2000 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności