Skocz do zawartości
Charakterek

Zakup samochodu - kontrola działania ważnych części

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące regulacji wysokości świecenia reflektorów w 3BG

 

Co w przypadku gdy auto nie ma ksenonów ani sprysków i w kabinie nie ma pokrętła do regulacji wysokości świecenia świateł. Czy regulacja była w standardzie ? A może mam samopoziomowanie ?

 

Czy wiązka w aucie jest pełna, czy wystarczy dokupić silniczki i podwójny przełacznik (oświetlenie zegarów i regulacja świateł), podłaczyć i gotowe, czy trzeba robić większą rzeźbę z ciągnięciem przewodów ?

 

Zauważyłem że praktycznie wszystkie Passaty 3BG w wersji USA nie posiadają w kabinie regulacji ustawiena świateł, no i są bez ksenonów.

 

Kupuję takie kombi w wersji USA i nie ma siły aby po zapakowaniu bagażnika światła nie waliły w niebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobacz - może masz tam inne rozwiązanie - samopoziomowanie nadwozia. Bo skoro nie ma regulacji świateł, to może tak to pomyśleli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra robota Charakterek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty !!! W przyszłym roku bardzo mi się to przyda. A obecnie w moim B5 chyba zaczyna padać krańcówka od drzwi kierowcy.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daroo22

witam mam pytanie do którego roku było wsadzane te zawieszenie aluminiowe do passatów b5?czy do 99 czy 2000??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie do którego roku było wsadzane te zawieszenie aluminiowe do passatów b5?czy do 99 czy 2000??
Do końca produkcji modelu 3BG -2005.;) Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdy kupujesz autko, a wyświetlacz nie daje znaku życia - naciśnij manetkę zmiany wskazań MFA i przytrzymaj ją i wtedy powinno pojawiś się menu. Może ktoś sobie wcisną display aus (display off)

 

 

wlasnie .. u mnie centralny wyswietlacz nie daje znaku zycia ... jak go wlaczyc ???

na manetcve od wycieraczek mam tylko z dolu przycisk reset i z boku manetki przelacznik kolyskowy gora dol ... ktory umozliwia mi poruszanie sie po mfa ale na tym wyswietlaczu z lewej strony ... jak wlczyc centraslny wyswietlacz???

a moze u mnie nie ma mozliwosci wlaczenia go ... mam paska z 1998

Edytowane przez Gooderjan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie .. u mnie centralny wyswietlacz nie daje znaku zycia ... jak go wlaczyc ???

na manetcve od wycieraczek mam tylko z dolu przycisk reset i z boku manetki przelacznik kolyskowy gora dol ... ktory umozliwia mi poruszanie sie po mfa ale na tym wyswietlaczu z lewej strony ... jak wlczyc centraslny wyswietlacz???

a moze u mnie nie ma mozliwosci wlaczenia go ... mam paska z 1998

 

o ile w ogóle masz tam wyświetlacz :D

masz może fabryczną navi? jeśli tak to powinieneś mieć pełnego fisa, jeśli nie to chociaż 1/2 fis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr.X ... chodzi mi o centralny wyswietlacz na desce rozdzielczej a nie na "konsoli glownej"! ... zrezta zobacz sobie filmik jaki wrzucil @Charakterek na neta ... wlasnie jego nie moge odpalic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mr.X ... chodzi mi o centralny wyswietlacz na desce rozdzielczej a nie na "konsoli glownej"! ... zrezta zobacz sobie filmik jaki wrzucil @Charakterek na neta ... wlasnie jego nie moge odpalic ...

 

jeżeli masz mfa po lewej czyli stara wersja to nie możesz mieć wyswietlacza centralnego a jeżeli masz to przekręt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szklana ... chyba sie nie rozumiemy ... na dole screen z filmu @Charakterka, biala strzalka pokazuje wyswietlacz ktory jest oki ... czerwona natomniast wskazuje ... wlasnie tego menu nie potrafie wywolac (wlasnie o ten wyswietlacz mi chodzi!!!)... jak wlaczyc menu na centralnym wyswuietlaczu????

123od1.th.jpgthpix.gif

Edytowane przez Gooderjan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, jak masz fis z lewej to nie możesz mieć centralnego a najlepiej zapodaj fotę ale z zapłonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Szklana ... chyba sie nie rozumiemy ... na dole screen z filmu @Charakterka, biala strzalka pokazuje wyswietlacz ktory jest oki ... czerwona natomniast wskazuje ... wlasnie tego menu nie potrafie wywolac (wlasnie o ten wyswietlacz mi chodzi!!!)... jak wlaczyc menu na centralnym wyswuietlaczu????

123od1.th.jpgthpix.gif

 

Gooderjan czytaj ze zrozumieniem

pełny FIS czyli ten wyświetlacz który zaznaczyłeś czerwoną strzałką jest w autach z fabryczną navi lub niektórymi radioodbiornikami (do tego trzeba mieć manetkę, którą z poprzedniego wątku wyczytałem, że masz)

jeśli masz 1/2 fis to nie wyświetlają się wtedy żadne komunikaty na tym wyświetlaczu a w górnej jego części są kontrolki

a co do menu wyświetlacza to okazuje się, że nie we wszystkich autach można wejść w to menu, które pokazał na filmie Charakterek

ja bynajmniej też w te menu wejść nie mogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli ma się 1/2 fis na środku to komunikaty pojawiają sie ( wiem bo mam ) a kolega posiada mfa w wyswietlaczu zegarka czyli w starszych 3B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ... no dzieki panowie za wyjasnienia ...

THX!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha ... no dzieki panowie za wyjasnienia ...

THX!

 

polecamy się na przyszłość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zobacz - może masz tam inne rozwiązanie - samopoziomowanie nadwozia. Bo skoro nie ma regulacji świateł, to może tak to pomyśleli?

 

Po pierwszej trasie z pełną paką powiem że niczego tam nie przemyśleli a regulacji po prostu nie ma - światła walą ludziom po oczach i tyle.

 

Z moich obserwacji wynika że wiązki w aucie do regulacji też nie ma, więc wszystko trzeba dokładać od zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwszej trasie z pełną paką powiem że niczego tam nie przemyśleli a regulacji po prostu nie ma - światła walą ludziom po oczach i tyle.

 

Z moich obserwacji wynika że wiązki w aucie do regulacji też nie ma, więc wszystko trzeba dokładać od zera.

 

Może po prostu (czego Ci nie życze) masz auto które pierwotnie miało xenony a z niewiadomych powodów (np. wypadek) klienta nie było stać na kupno takich lamp i wsadził zwykłe soczewkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość techno7363

Witam wszystkich użytkowników, jest to moj pierwszy post na tym fotum. :)

 

Czyli jezeli mam bixenony a nie mam spryskiwaczy to mam zły zderzak?? Można tak jeździć prawnie? Bi-Ksenon oryginalny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

techno7363 prawnie niby jest zapis że jeśli ma się biksenony czy tam ksenony trzeba mieć spryski w zderzaku ale co do czego to na przeglądzie to nie sprawdzają i raczej niebiescy też tego nie sprawdzaja, a jeżeli masz ori biksenony to powinieneś mieć spryski może zderzak był zmieniany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności