Skocz do zawartości
Gość GrzegorzJakub

Chip tuning w B6 Variant TDI, a skrzynia DSG

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robiłem program w Masters Tuning Warszawa. Obecnie mam 247tyś przjechane a na program zdecydowałem się 5tyś temu. Przy pomiarze mocy wyszło 160Ps i 350Nm, czyli brakowało 10Ps. W związku z tym że miałem duży przebieg i skrzynie DSG, bałem sie o jakąś kosztowną awarie. Narazie jeździ bezproblemowo i mam nadzieje że jeszcze długo będe się cieszył bezawaryjną jazdą pomimo 188Ps i 406Nm. A jeśli chodzi o odczucia to autko zaskakuje powyżej 100km/h, czasy wyprzedzania sie skróciły i pali o 05,l mniej. Dodam że jeźdze raczej normalnie i nie miewam ułańskiej fantazjii, lubie się czasem ścignąc, ale palenie gumek itd. mam już dawno za sobą.

Podsumowując, polecam ale nie żałuj i zrób program w drogiej, renomowanej firmie a nie u pseudotunera w garażu lub stodole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazłem coś takiego na ebay http://www.ebay.co.uk/itm/260800248354?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 niech mi ktoś powie czy ktoś to stosował może ? bo właśnie przeglądałem pozytywy sprzedającego i 8 osób kupiło to od niego i wystawili pozytywy że są zadowoleni itp. Proszę o poradę czy się to opłaca kupić czy przez takie coś mogą być nie wiem jakieś błędy czy silnikowi coś się stać może i jak i gdzie się to w ogóle podłącza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to zdjecie tego cuda to oszukuje odczyt temp paliwa....nic wiecej.

Mega pozytywy to albo efekt placebo albo kumpli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli to zdjecie tego cuda to oszukuje odczyt temp paliwa....nic wiecej.

Mega pozytywy to albo efekt placebo albo kumpli...

sory ale nie ogarniam tego co napisałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lopatologicznie :

ten BOX to gowno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lopatologicznie :

ten BOX to gowno

kulturalniej nie można ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, napisał to kulturalnie :)

 

Taki box, oprócz przyrostu mocy i momentu, może zaszkodzić silnikowi. Efekty tego mogą być podobne do zerwanego rozrządu. Nie warto, jeśli wziąć pod uwagę ceny profesjonalnych chipów z pomiarem przed i po modyfikacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogole dziwie sie marcin, ze mieszkajac w UK i jeżdzac autem jaky nie bylo za pare zlotych (poundów) myslisz o takich badziewiach.

jedyna sluszna droga to wgranie virusa lub jak to mowice w UK reMAP.

a badziewia takie jak ten box to sa jak akcesoria z halfordsa.

do not do it man :glaszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wogole dziwie sie marcin, ze mieszkajac w UK i jeżdzac autem jaky nie bylo za pare zlotych (poundów) myslisz o takich badziewiach.

jedyna sluszna droga to wgranie virusa lub jak to mowice w UK reMAP.

a badziewia takie jak ten box to sa jak akcesoria z halfordsa.

do not do it man :glaszcze

po pierwsze się na tym nie znam, nigdy się tym nie interesowałem po prostu napisałem zapytałem co o tym sądzicie a nie że już idę kupować i będę montować... LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do auta B6 140kM DSG Czy tuningując taki zestaw trzeba zmienić program w skrzyni DSG, niektórzy mówią że jest to konieczne, ponieważ bez tego skrzynia może polecieć. Może ktoś ma doświadczenia w tym temacie, lub coś wie na temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracając do auta B6 140kM DSG Czy tuningując taki zestaw trzeba zmienić program w skrzyni DSG, niektórzy mówią że jest to konieczne, ponieważ bez tego skrzynia może polecieć. Może ktoś ma doświadczenia w tym temacie, lub coś wie na temat ?

 

Odpowiedzią na twoje pytanie może być informacja czy wersja 170 km ma inny program w skrzyni.

Ja miałem 170 zrobiona na 183 i nie zmienialem nic w skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 170kM ma inny program skrzyni DSG czy tez taki sam jak 140kM

PS. Warto było ze 170kM robić 183kM przecież to niewielka różnica, wątpię czy odczuwalna, ale mogę się mylić.

Edytowane przez dariuszb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zależy jak zwiększył się moment obrotowy i jak przebiegają obie krzywe - ja mam 187km i 388nm i jest to czuć - chciałem niewielki przyrost (10%) i żeby poprawić przebieg mocy i momentu - i taki program dostałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo już jeździsz po tych zmianach i czy nic się nie dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze 170 na 183 nie bylo sensu robic, ale nie znam zadnego passata 170 ktory by naprawde mial 170- moj mial 162 i to bylo az 162 bo znam przypadki ze zamiast 170 bylo 152 :)

 

powracajac do mojego to mialem 183PS i prawie 400Nm i naprawde bylo czuc roznice- teraz mam nowe auto na common railu i ma 170KM zdecydowanie czuc roznice na minus dla seryjnego 170.

mozna spokojnie latac tak zwirusowanym autem-- to nie jest jakas mega roznica i spokojnie do 400Nm skrzynie wytrzymujá

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę coś do tematu. Mam kilku znajomych którzy użytkują co prawda 2.0 tfsi z dsg w autach grupy VW. Moce od 245 do 360 zależy od setupu w konkretnym aucie i nie ma problemów ze skrzyniami poza golfem 6 GTI, ale to raczej nie wina programu tylko od nowości z tą skrzynią były problemy. W niektórych było poprawione oprogramowanie aby skrzynia szybciej zmieniała biegi i już od kilkudziesięciu tysięcy przenoszą moment około 400 nm i żyją. Jeżeli chodzi o Passata to sam mam BMR 199,7/427 i jestem mega zadowolony. Program bez dpf-u i z nowymi wtryskami Continentala i jest to przepaść pomiędzy ori programem 170 ;) i auto autentycznie pali mniej. Moc jest realna bo była sprawdzana na miejscu oraz u Mastersa na Maha i kreski się pokrywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zaszalałem i uległem pokusie ... i oto wyniki / koszt to 250€

Podszedłem do tego bardzo rozsądnie "jeśli można mówić o rozsądku w tym przypadku " bez żyłowania silnika.

 

20140605_170017.jpg

 

Technik był w głębokim szoku po pierwszym pomiarze, stwierdził że w swojej karierze to jest drugi przypadek, że silnik o dystansie 119 tyś km trzyma konie ...

A ja byłem dumny i blady ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja też wzmocniłem B6 2.0 CR tdi z DSG. Oczywiście u Mastersów z mojego miasta:)

MasterTuningWYKRES.jpg

Edytowane przez harmoniusz_13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam możne robić bez problemu. Silnik dobrze znosi modyfikacje .Trzeba tylko uważać z paliwem żeby się DPF nie poleciał.

 

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytające ten temat zdecydowałem się na chip.

Mam wlasnie 4motion DSG 2.0 TDI 170 KONI i chcialbym więcej. Ale glownie z tego wzgledu zeby dluzej trzymal na każdym biegu, tylko nie wiem czy dobrze rozumuje... teraz jak rozpędzam się spokojnie to jedyna ok dwójka do 2 tyś - no moglby tak 2,2 tys obr miec przy zmianie... ale z 3 na 4 porazka... nawet przy 1800 potrafi zmienic... i potem ryk na 4ce... az slychac jak sie wlecze... szkoda dwumasy.

jak mocniej daje w gaz wiadomo ze pieknie zmienia... ale mi chodzi ze jak sie zapomne... na miescie... no zeby tak dluzej troche trzymal... czy chiptuning w takim wypadku tak o 10 % rozwiąze moj problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności