Skocz do zawartości
Gość sfinx

Błędy ABS i ESP

Rekomendowane odpowiedzi

swaiatla stopu juz dzialaja ale kontroolka od zarowych sie zapala kasuje blad ale sie pojawia na nowo 00741 i sporadycznie 00526 ale nawet jak sie zapla tez kontrolki od ABS i ESP to tez swiaca mi stopy teraz opadaja mi rece gdzie szukac dalej usterki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrhz - przecież to są te same błędy, co wczesniej.

Na pewno sprawdzałeś oba czujniki ? F i F47.

Przedzwoniłes przewody ? Bo może jeszcze gdzies masę łapie. No innej opcji już chyba nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xdemon

Witam wszystkich

Jestem tu po raz pierwszy, od niedawna jeżdżę VW Passat 1.9 TDi 130 KM, B5 kombi.

 

Mam prośbę o radę w sprawie mojego problemu z ESP .

 

Otóż od kilku tygodni zdarza się, że podczas jazdy włącza się kontrolka sygnalizująca wyłączenie ESP. Jednocześnie samochód zaczyna jechać ciężej, jakby przerywała praca silnika, czy jakby włączone było pulsacyjne hamowanie (odczuwalne zwłaszcza na niższych obrotach). Po wyłączeniu silnika i uruchomieniu go ponownie problem zazwyczaj znika. Natomiast jeśli na początku wyłączę ESP, problem się nie pojawia.

 

Byłem z tym u mechanika, dwa razy podłączali go do kompa i nic nie wykryli.

Macie może jakiś pomysł?

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

 

xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź taśmę ESP pod kierownicą. Może już się wykańcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Tak przez ciekawosc - jak sie do takiej tasmy dobrac i gdzie ona jest - warto wiedziec !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak przez ciekawosc - jak sie do takiej tasmy dobrac i gdzie ona jest - warto wiedziec !

Najpierw musisz zdjąć kierownicę ,potem rozkręcić górną osłonę kolumny i masz taśmę przed oczami ;) zamocowana jest na trzech zatrzaskach.

U kolegi xdemon mogą siadać czujniki skrętu (ESP) w taśmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xdemon

U kolegi xdemon mogą siadać czujniki skrętu (ESP) w taśmie.

 

Dzięki za wskazówki, może to pomoże.

 

Ale rozumiem, że jak sobie wyłączę ESP, to się nie muszę obawiać, że coś mi się sypnie po drodze (muszę jechać w trasę zanim uda mi się odwiedzić warsztat...)

 

BTW. Jaki serwis w Warszawie byście polecali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeździć bez ESP bez szkody dla auta. Po prostu jest wyłączony i już. Ale licz się z kosztami ok 1300 zł za taśmę z wymianką i programowaniem ESP, bo po wymiance taśmy trza ESP na nowo zaprogramować, więc będzie choinka na desce (kontrolki od ESP ABS i hamulców się świecą, ale to rzecz normalna. Jeszcze sprawdź czy fizycznie taśma nie padła. Jak? Bardzo porsto! Pojedź gdzieś w pola, naciśnij klakson i z naciścniętym pokręć kierownicą od oporu do oporu. Jak się zająknie i przestanie działać, to tasiemka bankowo do wymiany. U mnie przestały świecić przyciski ze sterowania przy kierownicy i już wedziałem, że jest nie halo. Potem klakson przestał działać, potm moje sterowanie, które tą taśmą jest puszczone, a na końcu wywaliło airbag (w sensie błąd airbagu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już się dostaniesz do taśmy to sprawdź przejścia zwykłym miernikiem,sposób char-a nie jest wcale zły, koszt taśmy z ESP to 1000 pln wiem bo pytałem w serwisie Gajosa (przerabiałem ten problem jakieś dwa miesiące temu)

będzie choinka na desce (kontrolki od ESP ABS i hamulców się świecą, ale to rzecz normalna
u mnie świeciła się jeszcze poduszka ale poduszkę to wystarczy skasować, zaprogramowanie tej taśmy jest już łatwizną :) jeśli masz dojście do kompa z jakąś full wersją vaga to mogę wytłumaczyć jak.... wszystko to przerabiałem i robiłem sam i co najważniejsze-działa.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym miernikiem to jest tak, że czasami taśma potrafi się tak ułożyć, że wszystko niby pokazuje OK, a wcale nie jest ok. Najczęściej błędy wyskakują w położeniu krańcowym kierownicy i dlatego podpowiedziałem mu z tym klaksonem. Tak sprawdzi najszybciej nie rozkręcając autka, bo przecież klakson i poducha tą samą tasiemką idą. A dzięki dość pomysłowemu rozwiązaniu systemu poduch (błąd natychmiast dezaktywuje system), to jak potem poducha spowrotem otrzyma napięcie (nawet krótkotrwałe), to nie strzeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pietrekb

Mam problem w Passacie B5FL po odczycie błędów pojawiają się takie usterki błędy można skasować. Ale one pojawiają się znowu.Ciągle świeci lampka ABS/ESP

778 Czujnik kąta skrętu-G85

nie autoryzowane - BŁĄD SPORADYCZNY

1044 Moduł sterujący błędnie zaprogramowany

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pietrekb, wymieniałeś taśmę (zwijak) czy ją rozpinałeś ??

znasz wartości Coding i Shop ??

trzeba ją na nowo zaprogramować, chyba ,że taśma jest uszkodzona.

po zaprogramowaniu taśmy dopiero można przeprowadzić adaptację czujnika skrętu, przeprowadzić test hamulców i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pietrekb

Kupiłem nową taśmę wymieniłem stara została zerwana przełożyłem później elektronikę do nowej taśmy i dalej to samo wartości nie znam:( nie mam pojęcia w jaki sposób to zaprogramować

Wyświetla takie informacje o sterowniku

 

Nr identyfikacyjny 4B0614517G ABS/ESPfront 1728

Urządzenie 0265950055 BB 28168

WSC warsztatu 0

kodowanie programowe 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to trzeba zakodować. Mi to za 40 zł w ASO zrobili!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xdemon

Dzięki wszystkim za wskazówki. Jeszcze się nie uporałem z problemem :(

 

Zauważyłem, że nawet jeśli wyłączę ESP, to w trakcie jazdy pojawia mi się opisywany problem (nierówna praca silnika, tak jakby coś hamowało samochód). Wtedy też nie mogę włączyć ESP (kontrolka świeci się cały czas). Po restarcie silnika zazwyczaj wraca do normy, ale nie zawsze. Co ciekawe, problem udało mi się usunąć, gdy uruchamiałem silnik z wciśniętym pedałem hamulca (wtedy coś stuknęło przy kołach (hamulcach?) i dalej nie było problemu.

 

Ktoś ma jakiś pomysł? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pietrekb

Posiadam VAG 4.9PL ale nie wiem w jaki sposób zaprogramować te wartości : wchodzisz w ABS i dalej...

log 11-09555 ,cod 07-04255 ( jeśli bardzo tego chcesz możesz wpisać WSC 05311)- ale nie trzeba) ,log 11-40168 04-kanal 01 zerowanie ok :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam VAG 4.9PL
musisz mieć pełną wersję vaga inaczej nic nie zrobisz.Jeśli nie masz to proponuje Ci 311,2 do fulla. Tu masz potrzebne informacje do kodowania taśmy i nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po ostatniej wymianie klocków i wahacza zaświeciły mi się kontrolki ABS i ESP (nie działały oba te systemy)

 

Powód był błahy - zabrudzony czujnik ABS-u przy kole

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich

Jestem tu po raz pierwszy, od niedawna jeżdżę VW Passat 1.9 TDi 130 KM, B5 kombi.

 

Mam prośbę o radę w sprawie mojego problemu z ESP .

 

Otóż od kilku tygodni zdarza się, że podczas jazdy włącza się kontrolka sygnalizująca wyłączenie ESP. Jednocześnie samochód zaczyna jechać ciężej, jakby przerywała praca silnika, czy jakby włączone było pulsacyjne hamowanie (odczuwalne zwłaszcza na niższych obrotach). Po wyłączeniu silnika i uruchomieniu go ponownie problem zazwyczaj znika. Natomiast jeśli na początku wyłączę ESP, problem się nie pojawia.

 

Byłem z tym u mechanika, dwa razy podłączali go do kompa i nic nie wykryli.

Macie może jakiś pomysł?

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

 

xD

 

mam identyczny problem, moze ktos mi pomoc?? majsterek sprawdzał, niby wszystkie czujniki w kołach są OK, natomiast stwierdził że silnik przechodzi w jakiś stan awaryjny. podał przyczyne ze moga byc zwalone pompowtryski, nie jestem specjalista ale tak sobie myslalem gdyby to byly pompowtryski to by to pojawialo sie ciagle, ja natomiast zauwazam ze owe hamowanie wystepuje dość różnie, raz wcześniej raz później. oczywiscie kontrolka z zawiniętą strzałka (esp) pojawia sie zawsze natomiast abs podczas jazdy w różnych momentach. podczas jazdy ponad 80km owe hamowanie jest niezauwazalne. znalazlem dwa "niby" rozwiazania na forum: "kabelek ktory biegnie od regulatora napięcia do komputera", drugie dużo mniej logiczne "Co ciekawe, problem udało mi się usunąć, gdy uruchamiałem silnik z wciśniętym pedałem hamulca (wtedy coś stuknęło przy kołach (hamulcach?) i dalej nie było problemu. " czytam dalej wszystkie posty na forum jak ktos ma jakas recepture to prosze o pomoc

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sikor

U mnie np. po ruszeniu zapalała się kontrolka od ESP i paliła światłem ciągłym. Na początku myslałem że to z powodu różnych opon na osiach-wskazówka w instrukcji. Po wymianie na 4 nowe opony zimowe przez kilka dni po ruszeniu i podczas jazdy kontolka od ESP się nie zapalała i myślałem że jest po problemie ale teraz wszystko wróciło do stanu wyjsciowego tzn. kontrolka ESP zapala się zaraz po ruszeniu. :zalamany: Nadmieniam, że przed wymianą opon komputer był testowany i nic nie wyszło, wymieniono wszystkie klocki i czujniki.

czy macie jakies doświadczenia w tej kwesti bo ja żadnych. Paska mam od miesiąca.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności