Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Umiesz czytać ? Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi tak to czytaj bo nikt po raz setny nie będzie się powtarzał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie i Panowie wszyscy którzy biorą udział w tym temacie , proszę was jakiej firmy polecacie wahacze , jakiej firmy proponujecie aby były dobre do zamontowania w PASSACIE???????

 

Jeżeli Cię stać i chcesz mieć spokój na dłużej to Lemforder, a jeżeli coś taniego to Master-Sport z opinii forumowiczów wypada najlepiej, ale końcówki drążków lepiej kup Lema, bo szybko padają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem cała zawiechę MS. Przedtem był Max Gear ale nie wiem ile wytrzymał bo zakładał poprzedni własciciel .Koszt to 550 zł .Zobaczymy ile wytrzyma na tych naszych wspaniałych drogach. Ale po przeczytaniu postów w tym temacie jestem dobrej Myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, podejrzewam że więcej niż maxgear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiązując do tego co piszecie, 5 lat temu założyłem komplet lemfordera, z wymianą 2tys zł, wiem wiem kupa kasy (może można znaleźć tańsze na allegro teraz, no ale wtedy to była dobra cena).

Aktyalnie jestem po 110tys km na tym zawieszeniu, większość przejechane w PL, zawiecha na trzepakach sztywno i bez uwag.

Uważam że opowieści niektórych o tym że LF wytrzymał 30tys i łapie luzy świadczą albo o podróbkach albo złym montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja załozyłem master sporty 30 tyś temu i narazie wszystko w porzadku pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam części zawieszenia firmy MS, obie końcówki wymienione 10 tys temu, wczoraj na przeglądzie na lewej taki luz, że nie podbili mi przeglądu, nie polecam!!! 100 zł dwie końcówki plus zbieżność 70 zł, suma 170 w plecy, człowiek uczy się na błędach i sprawdza się tu powodzenie chytry dwa razy traci albo to co tanie to drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat o końcówkach MS to nie jedna osoba pisała w tym temacie(zresztą nie tylko w tym...) że nadają się od razu po wyjęciu z opakowania do wyrzucenia. Także najpierw lektura a dopiero później narzekanie, bo w tym przypadku dało się uniknąć rozczarowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak sprzedaje zestaw odrazu zaznaczam, że końcówki inne zakłądać, przeważnie lemforder się sprzedaje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam części zawieszenia firmy MS, obie końcówki wymienione 10 tys temu, wczoraj na przeglądzie na lewej taki luz, że nie podbili mi przeglądu, nie polecam!!! 100 zł dwie końcówki plus zbieżność 70 zł, suma 170 w plecy, człowiek uczy się na błędach i sprawdza się tu powodzenie chytry dwa razy traci albo to co tanie to drogie.

 

 

Kolego moje padły po 5 000 km. Wachacze dalej śmigają Mastersy natomiast końcóweczki dałem Meyle i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie skoro temat o zawieszeniu.....

 

powiedzcie mi czy zawieszenie tył jest takie samo w limuzynach i kombi? czy są jakieś różnice?

 

czy przednie jest dokładnie takie samo w Passatach i Audi A4/A6, a tylne jest takie samo jak w A6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi czy zawieszenie tył jest takie samo w limuzynach i kombi? czy są jakieś różnice?

 

konstrukcyjnie zawieszenie jest identyczne, sprężyny pewnie się różnią charakterystyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki. A jak wygląda sprawa w porównaniu do A6 C5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, dzięki. A jak wygląda sprawa w porównaniu do A6 C5?

 

Z tego co się orientuję jak kupowałem zawias do A6 to był identyczny jak do passata B5. Po lifcie była jakieś różnicy chyba w średnicy sworznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mineły już 3 miesiące odkąd założyłem w aucie komplet wahaczy MS, przejechałem przez ten czas ponad 10kkm, w większości po marnych drogach. Założyłem same wahacze, końcówki drążka i łaczniki stabilizatora zostały stare(wymieniane rok temu na ori lemforder/ 25kkm). Cóż mogę na temat zawieszenia powiedzieć... Generalnie jestem zadowolony, wahacze w dalszym ciągu są sztywne, choć muszę zaznaczyć że na początku było trochę sztywniej. Po przejechaniu jakichś 5kkm, w lewym kole któryś wahacz zaczął szumieć przy jeździe polną drogą(na normalnych drogach i dziurach było to niesłyszalne). Poszumiało kilka dni i przestało ;) Muszę zaznaczyć że w aucie założone jest zawieszenie 1BE, więc wahacze mogą mieć trochę cięższe życie niż w zwykłym zawieszeniu. Przy zmianie wahaczy nie zmieniałem amortyzatorów, jakiś wpływ na ewentualne szybsze zużycie się sworzeni pewnie ma.

 

Swoją drogą ostatnio wymieniałem osłony przegubów, więc musiałem wyjąć sworzenie od "bananów" i byłem miło zdziwiony że były praktycznie tak samo sztywne jak nowe ;) Generalnie odnoszę wrażenie że dolne wahacze wytrzymają dłużej niż górne...

 

Teraz kwestia taka - czy kupiłbym ponownie ten zestaw? Myślę że tak ;) A powiem nawet wiecej. Jak - odpukać w niemalowane - pojawią się większe, nasilone stuki to kupię drugi zestaw MS a stary w całości wyślę na gwarancje żeby tam sprawdzili je pod kątem ewentuanej reklamacji i wymiany :)

 

owszem, wahaczom, w kwestii trwałości, do lemfordera brakuje dużo, jednak w tych pieniądzach naprawdę jest okay :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio w moim Pasku pojawiły się stuki w przednim zawieszeniu. Wyszukałem na allegro kompletne zawieszenie Master Sport i niespodzianka. W opisie aukcji jest napisane, że pasuje wyłącznie do modeli od 2003 roku wzwyż. Czy taki zestaw bez problemu będzie pasował do Passata z 2001 roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2002 byla zmiana:) i ten nowszy nie będzie pasował do Twojego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma MS do mojego modelu? Trzeba szukać czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest zestaw;) wystarczy dorbze poszukac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro nie znalazłem całego zestawu. Jedynie górne do tego rocznika. Może gdzieś w sklepach znajdę. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności