Skocz do zawartości
szkielu

odpadł kawałek sprężyny w zawieszeniu

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ostatnio odkryłem w moim passku,że odłamał się kawałek sprężyny (pół zwoju) na samym dole w tym "talerzyku". czym moze grozić jazda tak jak jest teraz? pytam bo nie mam mozliwosci wstawic paska do warsztatu ani tym bardziej pogrzebac samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie stukać, autko może być przychylone, może ściągać no i najważniejsze to trakcja. Samochód może dziwnie się zachowywać na nierównościach, w łukach itd....

 

Przód czy tył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przodu po stronie kierowcy. złamanie nastąpiło przed pierwszym zakrętem sprężyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również pękła sprężyna.Czy dalsza jazda spowoduje większe szkody ?dodaje zdjęcia11350278_692375054223006_410313507_n.jpg

11329030_692376287556216_1761665198_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi również pękła sprężyna.Czy dalsza jazda spowoduje większe szkody ?dodaje zdjęcia[ATTACH=CONFIG]132887[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]132888[/ATTACH]

 

Przeczytaj odpowiedz dwa posty wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo koledzy tez mi pekła 2 lata temu w ten sam sposob i chyba to normalne ze przy passatach peka czesto sprezyna bynajmniej zwój jeden znajomemu tez sie tak stało...

 

Ja osobiscie jezdzilem rok prawie na takiej peknietej sprezynie i jedyne co odczułem to troszke sciagało nie mocno brzeczec czasami brzeczala ta sprezyna peknieta bo w srodek wpadła i było autko pochylone na prawa strone a najgorsze jest to tylko ze jak bylo pochylone przodem to po dup*** dostał tylny amorem bo musial podtrzymywac tył a przód szedł nizej i dlatego zaczal pocic sie po jednej stronie a wczesniej nic sie nie dzialo wiec WARTO wymienic od reki sprezyne...

 

Jedyne co sie jeszcze moze stac to moze ale nie musi szyba przednia peknac bo juz nie jest równo nadwozie i pracuje "ze skosa" przy hamowaniu moze dalej peknac bo hamujac wiadomo amortyzacja odbiera wszystko i pochylenie samochodu wiec tez moze nie bezpiecznie sie skonczyc...

 

Takie jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmęczenie materiału, szczególnie w tych rocznikach daje się we znaki. Warunki pogodowe (zima) dają się we znaki. Po prostu ściągacz w dłoń, komplet kluczy i wymieniać. Łącznie z elementami gumowymi, szczególnie z przodu. Innego lekarstwa nie ma. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pękła najpierw lewa kierowcy a potem prawa i teraz juz ponad rok jeżdze na pękniętej mam sprzęzyny ale troszke o innym oznaczeniu i nie ma czasu zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności