Skocz do zawartości
maciek-s

Montaż spryskiwaczy lamp - zrób to sam.

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, ze bylo rzezbienie z kompletu od Octavi II...
no tak to jest jak się adaptuje coś z innego auta

Ale za to adaptacja wychodzi taniej niż ori. Koszt 1 spryskiwacza używanego w granicach 120-150zł to jest lekka przesada, x2 to mamy 300 zł i jeszcze pompka sprysków do tego, to koło 400 zł za same spryski i to używane. Dodać do tego zbiorniczek, przekaźnik i inne duperele to się nazbiera niebagatela suma koło 600 zł.

A tak z rzeźbą za 155 zł mamy kompletne spryski wraz z zaślepkami pod kolor auta :) A praca uszlachetnia :DD

A z tempomatem to nawet nie odkręciłem mocowania kostek, tylko z jednej strony wykręciłem wkręta, wypchnąłem tylko białą kostkę i manewrowałem jedną ręką przy pedale hamulca (krótki przewód od białej kostki). Ale najważniejsze, że działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczące maskownic spryskiwaczy. Jestem świerzym właścicielem paska z spryskiwaczami reflektorów (chyba spryskiwacze oryginalne). po uzyciu spryskiwacza w czasie jazdy pozbyłem sie prawej maskownicy. Chciał bym zapytac czy macie jakies namiary gdzie mozna dostac nowe lub uzywane maskownice i jak najlepiej zabezpieczyc te maskownice by nie spadywały podczas ich używania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie dotyczące maskownic spryskiwaczy. Jestem świerzym właścicielem paska z spryskiwaczami reflektorów (chyba spryskiwacze oryginalne). po uzyciu spryskiwacza w czasie jazdy pozbyłem sie prawej maskownicy. Chciał bym zapytac czy macie jakies namiary gdzie mozna dostac nowe lub uzywane maskownice i jak najlepiej zabezpieczyc te maskownice by nie spadywały podczas ich używania.

 

Jest aukcja na "alledrogo" - koszt zaślepki - 40 zł + koszt przesyłki i malowania.

http://moto.allegro.pl/item958547001_spryskiwacze_reflektorow_xenon_vw_passat_b5_97_00.html

Widzę że z ortografią kolega ma na bakier ;-) (świeży piszemy przez "ż", chciałbym piszemy razem, a co oznacza słowo: "spadywały"??!!)

 

EDIT:

1673ee755a8f7921m.jpg

 

Nr katalogowy prawej strony to: 3B0 955 110 A, cena w serwisie ok. 52,00 zł (brutto)

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Poszukuję zbiorniczka do mojego autka i znalazłem takie coś na allegro. Dzwoniłem do sprzedawcy pytając o numer zbiorniczka i podał taki: 8D0 995 453 B.

Nie mogę nigdzie znaleźć nic na temat tego zbiorniczka(chyba że jest to zbiorniczek z końcówką AB czyli taki jaki potrzebuję a gościu źle odczytał numer). A zbiorniczek potrzebuję ponieważ w weekend montuję spryski do xenonów:) Więc proszę o pomoc jeśli się orientujecie czy ten zbiorniczek będzie pasował do mojego autka.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest pokazane na zdjęciu, to mi wygląda na system spryskiwaczy reflektorów z dwoma zbiorniczkami. Tutaj na dole strony masz opisaną taką możliwość.

Etka znajduję taki zbiorniczek (8D0 955 453 B), pojemność 3.5L.

Spryski masz oryginalne do be pięć, czy adaptacja ze skody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety adaptacja ze skody:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to spoko :D Rób jakieś fotostory, ponieważ ja będę montował, gdzieś latem to chciałbym zobaczyć jak Ci to poszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jak będę pamiętał to popstrykam kilka fotek z relacji montażu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj ten zbiorniczek :) będzie Git :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach planuje założyć spryskiwacze lamp,ale brakuje mi jeszcze zbiornika na płyn z pompkami.Czy zbiornik o numerze 3B0 955 453 AF/AG będzie pasował do b5 przed liftem wersja kombi? jaki numer części mają pompki w zbiorniku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,dzieki za pomoc.Szukam dalej, jakby ktoś miał zbiornik 8D0 955 453 AN to chętnie kupie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz ksenonu to wg mnie to za duzo zabawy i kosztów jest.. ale jak montowałes ksenon sam to bez spryskow w niemczech masz na dzien dobry mandacik jak Cie policja zatrzyma za ich brak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie robie instalacje sprysków lamp ,potem przyjdzie ksenon.Spryskiwacze muszą być ,nie mam zamiaru kłócić się o to z policją.

Lubie się bawić w takie rzeczy więc ilością pracy przy tym się nie zrażam,co do kosztów to też nie ma tragedi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez spryskow w niemczech masz na dzien dobry mandacik jak Cie policja zatrzyma za ich brak

w polsce jest lepiej :D Mandacik + zwinięcie dowodu rej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie: Czy ten zestaw sprysków będzie pasował do mojego paska? http://www.allegro.pl/item1003514369_xenon_hid_nowe_spryskiwacze_reflektorow_hella.html

Widzę, że pompka spryskiwaczy reflektorów jest taka sama, mam wątpliwości tylko co do pozostałych części zestawu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie: Czy ten zestaw sprysków będzie pasował do mojego paska? http://www.allegro.pl/item1003514369...row_hella.html

Widzę, że pompka spryskiwaczy reflektorów jest taka sama, mam wątpliwości tylko co do pozostałych części zestawu...

do twojego auta na pewno nie będzie pasował :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje jaki jest koszt zakupu zaślepek i sprężynek do zderzaka pod spryski do 3BG?? Albo inaczej, brać, za 100 zderzak bez klapek czy za 120zderzak z klapkami ale pęknięty na szer 1cm, z tym, że facet mi go spawa na swój koszt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kpl w salonie vw ~160zł ale ktoś na forum ma taniej :) tylko ze wysylka dochodzi i może około 10zł zaoszczędzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, to za 160 biorę z przesyłką z klapkami ten pęknięty delikatnie :D dzięki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności