Skocz do zawartości
maciek-s

Montaż spryskiwaczy lamp - zrób to sam.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a moze ktorys z was ma linka od strony albo z allegro odnosnie tego dodatkowego zbiorniczka co sie montuje pod zbiorniczkem wyrownawczym.Szukalem wszedzie ale nie moge go znalezc.Jesli sie nie myle to ma nr 8DO 955 453AP lub AN.Kolega ZIOM3476 ma to calkiem ladnie zrobione.Prosze o odpowiedz.Pozdrawiam

 

Nie wim jak jest dokładnie w 3B, żeby nie wprowadzić w błąd to nie wypowiem się ;-). Poczekamy na Kolegę ZIOM3476.

Ja ze swojej strony wrzucę link z ETKA:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/832513c046faaa30.html

Jeżeli to w czymś pomnoże, to proszę bardzo :-)

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jesli jeszcze mozna to gdzie dostane taki wlacznik osobny aby zalaczac te spryski bo pod manetke nie bede podlaczal.Bylem w kilku motoryzacyjnych to patrzeli sie na mnie jak na debila jak mowilem o co mi chodzi.

 

---------- Post added at 14:00 ---------- Previous post was at 13:53 ----------

 

Dzieki za schemacik kolego przyda sie.A moze wiesz gdzie kupie taki zbiorniczek dodatkowy?Szukalem dzis w sklepach ale jak podawalem jego nr to tylko slyszalem nie i niemamy.Masakra.21 wiek i taka lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel montuj ten zbiorniczek co wszyscy w miejsce wcześniejszego bo cena jest taka sama w ASO a w używce to raczej go nie dostaniesz zobacz u mnie jak to wyszło i jaki włącznik zastosowałem http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=23155&page=3 a tu masz numer katalogowy włącznika 8L0 962 109 http://www.passatplus.de/umbauteile/schalter/schalter2.htm

 

na pewno więcej zabawy z dodatkowym zbiorniczkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego Ziewal.Co do twojej roboty nad spryskami to super ci to wyszlo.Naprawde dobra robotka.Jeszcze tylko.Ile ma pojemnosci ten zbiorniczek.Moj na jedna pompke ma 2,8 wiec ten powinien byc wiekszy jesli sie nie myle.A przycisk dostane w normalnym motoryzacyjnym czy gdzies indziej?Sorki ze tak mecze.

Edytowane przez dany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowy zbiorniczek ma pojemność 3,3 litra ale rzeb ago połączyć i uszczelnić z tym oryginalnym a to juz zabawa dlatego kup taki jak ja (70 zł na allegro) i ma on pojemnośc 4,5 litra a taki włącznik to tylko w ASO koszt jakieś 50 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super,Zaraz jade do servisu pasia po przycisk.Co do zbiorniczka to znalazlem za 150 talarkow.Masz moze link z tym za 70.Zawsze jakas kasa w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 70 kupiłem ja uzywke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co ja znalazlem tez byl uzywany.Bo jesli sie nie myle to mowimy o tym co jest na dwie pompki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak sie ostatnio zastanawialem nad wlacznikiem sprysków i wpadłem na pomysl (tylko dla sedanów) ze mozna by wykorzystac oryginalna manetke z Kombi ktora ma osobny styk na tylnia wycieraczke i pod nia podpiac spryski lamp.

Probował ktos tak to rozwiązać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za 70 kupiłem ja uzywke

Trafiłes z ta kwota teraz na Allegro chodza po 150zł szok a u kolegi w getem nowy 124zł i będe musiał sie skusić na te części bo maja dużo taniej i nowe :):)

A teraz z innej beczki ponieważ interesuje mnie instalacja elektryczna od pompki spryskiwaczy lamp do przekażnika 603.

Zamieszczam kilka fot z miejscami brakujących pinów które trzeba dołożyć w miejsce przekażnika 377 może komuś się przyda :chodzi oczywiście o podłączenie zasilania pompki spryskiwaczy lamp i dołożenie trzech pinów 6,9 i 15:) nieznalazłem natomiast miejsca T1 oraz A51 i A52 może ktoś wrzuci zapodaje tez dla przypomnienia schemacik kolegi Mr-x mam nadzieje że się niebedzie mi miał za złe:):)

 

schematcaocifr1.jpg

 

img77679is1jkmiejsce.jpg

 

 

pin9vwpassatdopunktua51.jpgpin615.png

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 30zl kupilem ten zbiorniczke 4.5L na dwie pompki. Byly tez wtedy za 50zl na allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja za 30zl kupilem ten zbiorniczke 4.5L na dwie pompki. Byly tez wtedy za 50zl na allegro
Ja niemam tyle szcześcia nieznalazłem za tą sume dlatego zamówiłem nowy w Getem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nieznalazłem natomiast miejsca T1 oraz A51 i A52 może ktoś wrzuci

A no wrzuci ;-)

Robek: A52 - to styk nr 30 ( na Twoim zdjęciu z przekaźnikami, pod przekaźnikiem nr 370 - masz trzy do wyboru ;-) ). T1 - to sobie olałem - to jest dodatkowe łącznie w słupku (tak jest w oryginale), ja pociągnąłem jednolitą wiązkę (nie dzieliłem). A z A51 też miałem małe problemy. W końcu podłączyłem się pod żółty przewód, który znajduje się przy potencjometrze regulacji wysokości reflektorów (oraz natężenia oświetlenia deski rozdzielczej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A no wrzuci

Robek: A52 - to styk nr 30 ( na Twoim zdjęciu z przekaźnikami, pod przekaźnikiem nr 370 - masz trzy do wyboru

Dzięki Wielkie Wojtek :padam: czyli niewiadomo gdzie ten styk 9 podłączyć podpinałeś pod żóły od regulacji swiateł OK czyli pin 6 do plusa pompki ,1 masa a 15 pod któryś z trzech na dole :) dzięki a jakis bezpiecznik jeszcze dodawałeś a i jeszcze pytanko ile płaciłeś za te piny kupowałeś ori wiązke czy sam dorabiałeś?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra. Skad wy bierzecie te ceny za te zbiorniczki.45zl 50zl.?Ja dzis kupilem na allegro za 150 talarow.+20 zeta za przesylke.No i jeszcze przycisk zamowilem w ASO ale bedzie dopiero za 10 dni.21 wiek i taka lipa z bajerami do aut.Szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masakra. Skad wy bierzecie te ceny za te zbiorniczki.45zl 50zl.?Ja dzis kupilem na allegro za 150 talarow.+20 zeta za przesylke.No i jeszcze przycisk zamowilem w ASO ale bedzie dopiero za 10 dni.21 wiek i taka lipa z bajerami do aut.Szok.

 

proszę Dany

 

http://www.allegro.pl/item832134161_zbiorniczek_spryskiwaczy_audi_a4_kompletny.html

 

http://www.allegro.pl/item816303222_audi_a4_1999_zbiorniczek_spryskiwaczy.html

 

http://www.allegro.pl/item834692030_zbiorniczek_spryskiwaczy_audi_a4_awant_99_01.html

 

http://www.allegro.pl/item807916188_zbiorniczek_spryskiwaczy_reflektorow_xenon_audi.html

 

100 zł to nie 150 po za tym w Getem miałeś go nowego za 125 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie zabiles.Ja szukalem na allegro ale wpisalem (zbiorniczek do spryskiwaczy passat) i wyskoczyly mi ale tylko zwykle i jeden na dwie pompki.To go kupilem.Tak to jest jak sie nie czyta wszystkiego co jest w tym temacie napisane i kupuje sie na pale.No ale nic czlowiek sie uczy na bledach.Ciesze sie ze go mam.Tylko zonie nie powiem ze sa tansze bo by mnie pokroila chyba.Hehe. Teraz jeszcze tylko przycisk i caly zestaw juz bedzie gotowy do montazu.Wielkie dzieki za pomoc.Pozdrawiam.PS.Co to jest Getem bo jakos nie slyszalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz juz wiem.Jeszcze raz dzieki za pomoc.Punkcik dla ciebie kolego Ziewal.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem Passata B5 '99. Zdaje się że mam w nim spryskiwacze reflektorów, tzn mam takie klapki na zderzakach jak na któryms tam zdjeciu natomias nie mam pojecia jak one działają czy same sie załączają czy jest do nich jakis przycisk z istnienia którego sobie sprawy nie zdaję ???

To juz nie bedzie zwiazane z tematem ale zapytam: Zdjałem pokrywę bezpieczników i zobaczyłem tam pod deską rozdzielczą profil metalowy w poprzek samochodu tak dziwnie spawany (zgrzewany) dokładnie jak na zdjęciu powyżej kolegi "Robcyk" http://img51.imageshack.us/img51/7869/img77679is1jkmiejsce.jpg Naszły mnie obawy ze mam jakiegos składaka trefnie pospawanego natomiast jak zobaczyłem to teraz - byc moze wszystkie tak spawali.

Może mnie ktoś oswieci.

Z góry dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności