Skocz do zawartości
Gość mariob6

żarówka, żarnik, ksenon

Rekomendowane odpowiedzi

U siebie w B7 mam zarnik D3S. Wie ktos jaka jest ori barwa? 4300? 4800?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowo jest raczej 4300K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Czy ktoś ma doświadczenie z żarnikami D1S 35W OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED???

Podobno +70% światła i +20 m zasięgu w porównaniu ze standardowym xenonem.

Powoli będę się zabierał do wymiany moich żarników w B6 (BiXenon skrętny) i chciał bym kupić naprawdę dobre. Jeśli ktoś używa takich i może się wypowiedzieć to chętnie poczytam. Chyba, że są "zajebistrze" to też proszę o info, bo nie jestem zafiksowany na jedne, tylko dopiero zaczynam poszukiwania.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile przejechales juz ze chcesz wymieniac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 lat i 160 tys. I zaczyna prawa mrugać. I ze trzy razy wyskoczył już na kilka sekund komunikat na FISie, że "AFS coś tam" ;)

EDIT: No i w ogóle czy raczej Osram, czy Philips?

Bo np. PHILIPS D1S BLUE VISION ze światłem 6000K, też ciekawie (teoretycznie) wygląda.

Hmmm.....

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć.

Czy ktoś ma doświadczenie z żarnikami D1S 35W OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED???

Podobno +70% światła i +20 m zasięgu w porównaniu ze standardowym xenonem.

Powoli będę się zabierał do wymiany moich żarników w B6 (BiXenon skrętny) i chciał bym kupić naprawdę dobre. Jeśli ktoś używa takich i może się wypowiedzieć to chętnie poczytam. Chyba, że są "zajebistrze" to też proszę o info, bo nie jestem zafiksowany na jedne, tylko dopiero zaczynam poszukiwania.

Pozdrawiam :)

Nie jestem w stanie napisać Ci o żarniku, ale z żarówkami H7 tej firmy i tego modelu mam spore doświadczenie, ponieważ jeżdżę na nich kilkanaście lat. Są rewelacyjne! Myślę, że z żarnikiem powinno być to samo. Miałem je przez 3 lata w Touranie i teraz 2 w Passacie. Fakt, przy moich rocznych przebiegach ponad 40tys.km raz w roku się przepalały, ale ten problem nie dotyczy żarnika.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem w stanie napisać Ci o żarniku, ale z żarówkami H7 tej firmy i tego modelu mam spore doświadczenie, ponieważ jeżdżę na nich kilkanaście lat. Są rewelacyjne! Myślę, że z żarnikiem powinno być to samo. Miałem je przez 3 lata w Touranie i teraz 2 w Passacie. Fakt, przy moich rocznych przebiegach ponad 40tys.km raz w roku się przepalały, ale ten problem nie dotyczy żarnika.

Pozdrawiam.

No właśnie, a ja o tych H7 mam kiepskie zdanie, bo o ile faktycznie światło OK, to ja w poprzednim B5FL 3BG w ciągu roku (ok. 25.000 km) spaliłem dwa komplety. Niemniej H7 i D1S to zupełnie inna bajka, stąd pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne porównanie -

Coraz bardziej podobają mi się te Osramy Night Breaker Unlimited Xenarc...

...ale 300 zł za sztukę minimum :kwasny

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osrama brałem wszystko... H7, H4 i miałem też żarniki.

Ale gdy ostatnio wymieniałem w Pasku xenony to odradzono mi Osrama.

I to w kilku sklepach i u mechanika, u którego w końcu wymieniłem na Philipsy.

Podobno mają baaardzo dużo zwrotów i już ich nawet nie sprowadzają na sklepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktoś co oznacza 'Not CCC Approved' na naklejce lampy jak poniżej:

5850974503_4.jpg

Czy taka lampa jest dopuszczona do ruchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że dopuszczona - to jest prawy xenon z cycka po lifcie

no ccc app..... oznacza że nie jest przeznaczona na rynek chiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taki właśnie potrzebuję. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osrama brałem wszystko... H7, H4 i miałem też żarniki.

Ale gdy ostatnio wymieniałem w Pasku xenony to odradzono mi Osrama.

I to w kilku sklepach i u mechanika, u którego w końcu wymieniłem na Philipsy.

Podobno mają baaardzo dużo zwrotów i już ich nawet nie sprowadzają na sklepy.

 

Ja teraz szukam żarników i zostały mi polecone żarniki General Electric D1S w cenie 195 zł/szt. Czytałem na innych forach i mają niezłe opinie. Chyba się skusze tym bardziej, że są z pewnego źródła i oryginalne a nie chińskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpięcie do świateł drogowych. Koledzy tak się złożyło że dostałem zestaw slim ksenon komplet tylko że mam w pasku b6 06r jeszcze klosze do mijania soczewkę a do drogowych zwykłe gniazdo pod H7 co muszę zrobić aby w drogowych zrobić ksenon - kupić zestaw i po prostu zainstalować czy ktoś to przerabiał i ma jakiś radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz szukam żarników i zostały mi polecone żarniki General Electric D1S w cenie 195 zł/szt. Czytałem na innych forach i mają niezłe opinie. Chyba się skusze tym bardziej, że są z pewnego źródła i oryginalne a nie chińskie.

 

Witaj kolego też czytałem dużo o tych palnikach GE mają dobre opinie jednak ja bardzo poważnie biorę pod uwagę i skuszę sie na holenderską firmę Bosma ponieważ philips i osram mają na rynku bardzo dużo chińskich podróbek a ja niechce ryzykować i spalić przetwornicy a wiadomo jak się kupi w inter cars lub innej dużej firmie to raczej powinien być oryginał ale cena i jakość to jedno a ryzyko to drugie to myśle ze warto zakupić markowy produkt niż zastanawiać sie czy niewcisneli mi podróby druga sprawa cena philips d1s myśle ze orginał kosztować będzie około 250zł minimum a Bosma kosztuje 150zł i jest to tak samo dobry produkt przechodzący przez kontrole jakości jak philips czy osram normy muszą być zachowane tak uważam z tego co udało mi sie wyczytać Bosma ładowała do citroena c5 palniki na pierwszy montaż czytałem także na forum reno scenic sporo osób założyło i jest zadowolonych może warto przetestować ja napewno tak zrobię Pozdrawiam czytających temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że podczepie się pod temat, ale pisałem kilka razy w wątku dla nowych i nie uzyskałem odpowiedzi.. mianowicie od kilku miesiecy na plamie swietlnej zaczeły pojawiac sie ciemniejsze, jakby niedoswietlone obszary w odbiciu np na scianie, nie wyglada to zle, ale podczas jazdy w trasie te ciemne "plamy" obejmuja naprawde duza czesc drogi i pobocza.. macie moze pomysl od czego to moze byc? passat b6 2009 , bixenon był montowany w maju 2014, wszystko na orginalnych czesciach, razem z poziomowaniem i spryskami , palniki osram xenarc nightbreaker unlimited, zakladane przy montazu xenonow. auto od tego czasu przejechalo okolo 50k kilometrow. i tutaj pojawia sie pytanie, czy te plamy spowodowane sa wypaleniem odblysnika? (dziwne, po 2 latach w fabrycznie nowych lampach wypalily by sie soczewki?) , problemami z przetwornicą, czy po prostu palniki po tych 50k km(wg mnie bardzo malo jak na xenony) wysiadają ? zalaczam zdjecie i bardzo prosze o pomoc. Wszystko widać na zdjeciu, na poczatku plama swietlna byla bardzo jednolita.. szczególnie denerwujace jest ciemniejsze pole po prawej stronie jezdni + centralnie pod prawą soczewką, które idzie od samego reflektora az do prawie maksymalnego zasiegu swiatel..

12970708_783132305120257_1023657181_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Podepnę się z pytaniem do tematu może ktoś wie jakie żarniki są zakładane na pierwszy montaż do Passata B7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności