Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

herbut za 300zł lepiej wygłusz drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, od dłuższego czasu myślałem nad zmianą fabrycznego audio w moim aucie, więc zdecydowałem się napisać tu na forum by uzyskać pomoc i dobre rady.

 

auto to passat b5 fl kombi 1,9tdi. w środku fabrycznie navi mcd + głośniki. długi czas ten sprzęt mi wystarczał ale od jakiegoś czasu głośniki już nie wyrabiają, zaczynają "charczeć". po zmianie przede wszystkim chcialbym poczuć różnicę, chciałbym by było głośniej, więcej basu i lepiej jakościowo.

muzyka głównie elektroniczna różnego typu np hardtrance, hardstyle, trance, rave oraz czasami muzyka lat 80-90. głównie z płyt cda (próbowałem przez transmiter ale nie nadaje się to do słuchania).

 

mimo że nigdy za bardzo nie interesowałem się caraudio chciałbym całą instalację zrobić sam, dlatego wszelkie wkazówki i pomoc mile widziana.

 

z tego co wyczytałem na forum, widzę to tak, wygłuszenie przednich drzwi, wymiana przednich głośników, do tego wmacniacz i subwoofer. wyczaiłem że można zamontować suba w skrzyni przy lewym nadkolu, takie rozwiązanie by mi odpowiadalo bo zależy mi poj. bagażnika. wzmacniacz też najlepiej gdzieś ukryć.

 

jeśli chodzi o kwestie finansowe to nie zabardzo orientuje się jakie są koszty takiej instalacji. osobiście mogę przeznaczyć ok 1000pln nie wiem czy to wystarczająca kwota. jeśli chodzi o odtwarzacz to również w przyszłości chciałbym wsadzić coś lepszego przedewszystkim z coś z aux, usb, bt

 

bardzo proszę o informacje jak Wy widzicie taki system, jaki sprzęt będzie odpowiedni, jak to najlepiej wszystko połączyć. za wszelkie info będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowanie dość duże - budżet raczej nieadekwatny :) - nawet w wersji używanej budżetówki - sama skrzynka w boczek bagażnika to koszt 300zł. Zacznij może nieco spokojniej - przygotuj drzwi, połóż kable i wymień głośniki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odp. Używki jak najbardziej wchodza w grę. Tak sobie poczytałem i wnioskuję że najlepsza opcją będzie system głośniki przód + tweetery + tył sub, a to wszystko pod 1 wmacniaczem? Jeśli tak by to miało wyglądać to na początek tak jak radzi Osiah zajął bym się wymianą głośników, wyciszeniem drzwi i przygotowanie okablowania pod sub wmak.

 

Jeśli chodzi o wyciszenie drzwi to zauważyłem że wielu poleca maty Silver STP. Jest to dobra opcja? Czy znajdę coś lepszego, tańszego? Wygłuszać blachę z zewnątrz czy od wewnątrz też? Ile mniej więcej idzie metrażowo takiej maty na jedno drzwi? Są gdzieś filmiki, tutoriale wygłuszania drzwi w pasku (mogą być eng, de)?

 

Jeśli chodzi o głośniki to zdaję się na Was i czekam na propozycje. Zależy mi aby były one "dopasowane" do paska zebym nie musiął rzeźbić w tapicerce itp. Czytałem że są potrzebne zwrotnice więc może lepiej jakiś zestaw? No i jak pisałem wcześniej chcę usłyszeć różnice w porównaniu do serii, jeśli chodzi o głośność i jakość.

 

Apropo subwoofera to nie spodziewałem się że taka skrzyna może kosztować 300pln. Czy jest jakaś szansa samemu taką wyrzeźbić, wyjdzie to taniej? są może gdzieś jakieś schematy, wymiary?

 

A jeśli chodzi o wmacniacz to gdzie najlepiej go "ukryć" w passacie, żeby nie przeszkadzał i można by w miarę prosto kable pociągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głośnik w zabudowie rocford fosgate r1 25 cm , wzmacniacz rocford fosgate prime r250-1 oraz okablowanie. warto dać za to 500pln?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i pięknie, głośniki JBL GTO 609C grały wyśmienicie na wzmacniaczu ren550, do czasu aż wpadłem na pomyśł że prawy głośnik zmostkuje na wzmacniaczu(odłączyłem lewy) zmostkowałem rura w radiu i ........ :blady nagle z głośnika wydobył się odgłos nie muzyki a tak jakby zwarcia, przebicia na cewce, 3 razy strzeliło ściszyłem podłączyłem i **** jak pod głośnie do połowy to prawy głośnik zaczyna dziwnie strzelać :cisza ja zawsze miałem głupie pomysły:doh tylko dziwi mnie to że takim wzmacniaczem i dosłownie 5 sek graniem spaliłem głośnik, poco są te zwrotnice powinny zabezpieczyć głośnik, zgłaszać na gwarancje (o ile jest na głośniki?) że jest jeden spalony pewnie nie ma sensu :papa2

Edytowane przez SZYLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby to tylko sama moc była w stanie upalić głośnik :))) moje woofery z pieca dostają po 330W każdy - volume do oporu niczego nie udało się uszkodzić :)

 

jest taki cykl na YT o którym już kiedyś pisałem - nazywa się Reduktor Szumu - i tam znajdziesz odpowiedź podaną tak, że każdy jest w stanie zrozumieć

W skrócie: "głośność" na piecu na max - gała radia do oporu - i wzmocnione zniekształcenia nokautują głośnik w 2 sekundy.

 

Nie ma sensu wysyłać na reklamację - bo nikt jej nie uzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiąc to chodzi o to że ustawienie gainów na max spowodowało że wzmacniacz osiągnął swoją moc np 100 w szybciej, co spowodowało że dalsze kręcenie radiem wzmacniało zniekształcenia i uwaliło mi głośnik, dobrze skumałem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainem NIE ustawiasz mocy wzmacniacza tylko czułość wejściową. Podłączenie zestawu w mostku jest ogólnie dobrym pomysłem, ponieważ woofery mają zapas mocy ze wzmacniacza. Poprostu masz braki w wiedzy na temat car audio. Obejrzyj na Youtubie pierwszy odcinek "Reduktora Szumu" Tam zostało wyjaśnione jak dobrać moc wzmacniacza do mocy głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to i tak lipa, ciekawe cp ja powiem żonie [emoji24]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że nowe głośniki JBL to nic nie warty szrot i trzeba kupić coś porządnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

Mam pytanko odnośnie głośników do radia MCD czy pociągnie jakieś głośniki inne niż oryginalne wypierdziane? Jaką to ma w ogóle moc wyjściową?

 

pzdro

MK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beznadziejną :)

 

grać będzie ale nie urwie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do radia najlepsze są fabryczne głośniki. Bo te zagrają chyba nawet z telefonu. Cała reszta wymaga wzmacniacza chociaż 2x35W RMS. Radia mają po 12W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie potrzebuję głośników do tylnych drzwi oraz przednich. Z tego co się orientuje to w tylnych drzwiach są głośniki basowe a w przednich średniotonowe ? Kwotę jaką chcę przeznaczyć na te głośniki to 300zł. Głośniki będzie napędzać radio Pioneer DEH-50UB. Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy stówki na dwa zestawy głośników odseparowanych to trochę mało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie jak z tyłu są połączone głośniki wysokotonowy i niskotonowy? czy są połączone za pomocą zwrotnic, czy jest tak jak w vectrze b, że są zrobione za pomocą adapterów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności