Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

A więc w skrócie, zaczynamy, przednia scena. Kupione Morel Tempo 6, maty wygłuszające w trakcie zakupu i zostaje wzmacniacz i właśnie tutaj jest "te"pytanie,jaki przypasuje najlepiej do tych głośniczków :rumieniec Słuchana muzyka głównie house,trance. W przyszłości kupno skrzyni obowiązkowe, a stoi to na razie pod radiem Sony CDX-GT550UI. Ponoć plotki chodzą, że przy ori zwrotnicach 'moreli' słabnieje niski ton, jakieś rady na ten temat znacie państwo, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam miałem tempo 6 teraz mam hybrid ovation 6 :devil: ori zwrotki jak najbardziej są OK nic nie ucinają ani nie tłumią, prócz tego że dzielą tak jak powinny :) Uważaj na tempacze bo lubiły pękać te 'plastikowe' membrany po okręgu przy samym zawieszeniu, za sztywna jest membrana poprostu, a te głośniczki potrafią sporo chodzić, bass jest naprawdę niski i solidny jak na 16stki :) pazurek tak naprawdę to pokazują wycinając im bas na 80Hz i dająs suba do bagażnika, ale jak ktoś nie słucha super głośno to wystarczą same tempo 6. Dla lepszego efektu polecam wygłuszyć drzwi chociażby blache po stronie tapicerki. Żeby zagrały dobrze piecyk lepiej niech ma te 80 wat RMS na kanał przy 4 ohmach :) ja je goniłem HIFONICES Olympusem XI - 125W dla 4 ohm na kanał :P

PozdraVWiam i zyczę przyjemności w słuchaniu :625:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galanto, jestem ciekaw jak na żywo grają 'Ovation'y' :nono juz sie nie moge doczekac morele podłączyć, w piątek Fermon tylko maty do wygłuszenia załatwi i jadziem. Tylko jeszcze jaki najlepiej wzmacniacz za rozsądną cenę kupić do nich ;]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kenwood z serii PS, Signat seria RAM, Pioneer GM-X944, - te przeze mnie sprawdzone i polecane przez użytkowników forum o tematyce Caraudio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozsadna cena to chyba dobra cena za dobra jakosc. wszystko inne to albo jakosc albo cena ;)

jak zwykle zalezy od wymagan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma pojęcie w temacie to za nieduże pieniądze (300zł) kupi dobry używany wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś ma pojęcie w temacie to za nieduże pieniądze (300zł) kupi dobry używany wzmacniacz.

dokładnie chociaż tu już trzeba się orientować a zwykłemu laikowi trudno odróżnić carpowera od genesisa. Cała impreza kończy się nowym hitem z allegro.

Lepsza nówka niż używany staroć mimo wszystko ja wolę używane starocie jeśli chodzi o sprzęt CA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

spalił mi się głośnik w przednich lewych drzwiach i stwierdziłem, że wymienię wszystkie na nowe, mam Passata 3BG z Radio Navigation System MCD, 4 drożnym wzmacniaczem NOKIA i zmieniarką na 6CD. Pytanie jaką moc wyjściową ma ten wzmacniacz i jakie głośniki byście polecili, budżet za komplet (4 basowe i 4 wysoko-tonowe) to ok 400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec chcesz 2 systemy za 400 zlotych?

pröbuj na allegro/ebay dorwac uzywane ori glosniki - sa one lepsze od jakiegos tam badziewstwa w tej cenie.

 

---------- Dodano o 22:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:48 ----------

 

dokładnie chociaż tu już trzeba się orientować a zwykłemu laikowi trudno odróżnić carpowera od genesisa. Cała impreza kończy się nowym hitem z allegro.

Lepsza nówka niż używany staroć mimo wszystko ja wolę używane starocie jeśli chodzi o sprzęt CA...

 

 

carpowery to te lepsze - nie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec chcesz 2 systemy za 400 zlotych?

pröbuj na allegro/ebay dorwac uzywane ori glosniki - sa one lepsze od jakiegos tam badziewstwa w tej cenie.

 

rozumie, a powiedz mi jeszcze co może być problemem słabego basu, tzn. jak dam głośniej a basy są ustawione ok na połowę to dźwięk bardzo charczy... może to być kwestia głośników czy też wzmacniacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec najmniej roboty to wpierw inne radio zalozyc i zobaczyc jak gra

pözniej wtyczki posprawdzac, jak i kable

ostatecznosc to juz tapicerke zdjac i zobaczyc czy cos widac

 

glosnika tak latwo nie wyciagniesz bo sa nitowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się aby nie otwierać podobnego tematu :)

 

Zamierzam wymienić przednie głośniki w pasku b5 z 99r. wiem już wszystkie dane techniczne typu, jak zdjąć tapicerke, jakiej średnicy są głośniki, ja je wyciągnąć itp. itd.

Jedyne co potrzebuje to fachowej porady apropo tego jakie głośniki wstawić tak aby działały z moim radiem JVC KD-G541 Dodam iż chodzi mi narazie o przednie głośniki, w niedalekiej przyszłości mam zamiar wymienić i tylnie oraz wstawić jakiegoś wzmaka i jak finanse na to pozwolą to i suba ;]

 

Z góry dzięki za fachową pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli sie juz poinformowales, to dlaczego chcesz z tylu glosniki wkladac? jedyne logiczne by bylo zakladac system 5.1 albo 4.1 - wszystko inne to palenie kasy!

zainwestuj lepiej wiecej w wzmacniacz i glosniki z przodu + wytlumienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mozecie cos napisac o tych glosnikach firmy Morel http://allegro.pl/morel-maximo-6-2-nowe-nieuzywane-okazja-i2320028193.html i o tych http://allegro.pl/focal-access-165-a1-arcydzielo-promocja-koszalin-i2313930749.html ktore z nich lepiej wybrac

Edytowane przez passat 4motion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli sie juz poinformowales, to dlaczego chcesz z tylu glosniki wkladac? jedyne logiczne by bylo zakladac system 5.1 albo 4.1 - wszystko inne to palenie kasy!

zainwestuj lepiej wiecej w wzmacniacz i glosniki z przodu + wytlumienie

 

Czy to miało się odnosić do mnie?? Jeśli tak to nie za bardzo rozumiem związku z moją sprawą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie glosniki beda dzialaly z twoim radiem. dlaczego chcesz wymienic glosniki?

jesli chodzi o kase to wez i wytlum wpierw drzwi. rznica bedzie galaktyczna ;)

jak sie znudzi / finanse pozwola to wtedy wzmacniacz.

nie trzeba wszystkiego na raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystkie glosniki beda dzialaly z twoim radiem. dlaczego chcesz wymienic glosniki?

jesli chodzi o kase to wez i wytlum wpierw drzwi. rznica bedzie galaktyczna ;)

jak sie znudzi / finanse pozwola to wtedy wzmacniacz.

nie trzeba wszystkiego na raz ;)

jak bede robil wytlumoenie to odrazy chcial bym zmienic glosniki z przodu bo juz zaczynaja pryczec wiem ze nie wszystko naraz bo nie mam asz tyle kasy zeby wydac na raz wszystko po wolutku i do celu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chcę zmienić ponieważ mi się spalił (zatarł) jeden, zauważyłem dziś że jak dźwigałem paska by zmienić koła to przy pewnym nachyleniu zaczął charczeć lewy głośnik z przodu (taki sam efekt jak spalony prawy przód)...

mam jeszcze pytanie odnośnie mat wygłuszających, jakie zastosować i jak je przykleić, tzn. czy dokładnie od A do Z na całej płaszczyźnie wewnętrznej drzwi przyklejać itd...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynie dziury na dole zostaw. wszystko inne najlepiej wylozyc alubutylem. a maty sa juz z klejem, wiec najlepiej podgrzac (suszarka) to sie bedzie dobrze "modelowalo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniam dlatego iż głośniki nie wytrzymały próby czasu oraz zimy i popękały membrany :/ To skoro będą pasować wszystkie głośniki to jakie proponujesz w cenie do 500zł za komplet do przodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności