Skocz do zawartości
Gość Shogun-51

Zakup radia na allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Shogun-51

Pozdro dla wszystkich pasków i ich właścicieli.

Chciałem się poradzić waszego grona na temat zakupu radia.Chodzi mi o Uniden 520xl w zestawie z anteną Hustler IC 100.Czytałem już trochę postów i to zestawienie wydaje sie bardzo dobrym pomysłem.

Na allegro zestawik ten wyniesie mnie 320 zł z przesyłką więc warto .

 

Proszę o odpowiedź czy to radio się nada w porównaniu z antenką hustler chcę podkreślić że to moje pierwsze radio cb więc proszę o wyrozumiałość;)

 

Poza tym gdzie montujecie radia w swoich b5-tkach ja mam w kombi i sie zastanawiam gdzie zamontować prosze o odpowiedzi

 

 

Szerokości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z radia będziesz zadowolony, tak samo jak z anteny-husler mimo że ma tylko metrowego bata, to ładnie się sprawuje, wiem bo używałem a teraz siora jeździ na tej antenie i również jest bardzo zadowolona. Moim zdaniem możesz spokojnie kupować ten zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma to radyjko zamontowane w omedze kombi z lewej strony na tylnej klapie, na uchwycie stałym i nie narzeka. Z tym, że z antenką Sirio.

Ja mam President Harry II ASC + Sirio 2000 Turbo, na magnesie i jest OK.

Pewno ktoś na forum ma taki zestaw jak chcesz kupić to zapewne udzieli Ci więcej info.

Coś na temat twojego bata http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic563452.html

A tak poza tym wywalanie kasy na ASC jest bezcelowe. Wprawdzie redukuje szumy, ale i za razem zrywa podsłuch. Nie używam go w ogóle-stroje ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z radia będziesz zadowolony,

 

I ja tak sądzę. Dobry zestaw za przyzwoite pieniądze. Jeśli używany, sprawdź czy wszytko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw o który pytasz. Największy zasięg jaki uzyskałem to ok 15 km. Hustlerek potrafi śpiewać przy wilgotnym powietrzu (wydaje dziwne dźwięki). Jestem z niego zadowolony. Prosty, niezawodny i całkiem przyzwoity wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Shogun-51

Thx za odpowiedź więc postanowione kupię ten zestawik a odnośnie 2 pytania to gdzie montujecie radia cb w swoich b5???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj śmiało. Kupiłem identyczny zestawik jakieś 3 miechy temu na Allegro i jestem baardzo zadowolony. Radyjko małe, nie ma problemu z montażem, antenka ładnie zbiera do 11km jak mi się udało zebrać (bez strojenia). Także zestawik dobry za niską cenę. Z czystym sumieniem polecam. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam watpliwosci co do anteny. kolega mial taka i zostaly mu rysy na dachu. pozatym hustler ma cewke nawinieta na tekturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zostaly mu rysy na dachu

 

Skądś to znam... Ale teraz mam już podkładkę przyklejoną na dach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Shogun-51

to najwyżej kupie radio z podstawką są takie aukcje i bedzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiostacja jak najbardzej ok.

Antena - nie kupuj tego szajsu to nie jest antena , tak samo będzie Ci się spisywał wyprostowany druciany wieszak na ubrania !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie mi nie chodzi o te rysy tylko o sile tego magnesu. pomysl jak dolozysz podkladke bedzie trzymalo jeszcze slabiej.

jezeli metrowa antena ja bym polecal willson little wil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie na tym kompletnie nie znam wiec pytam czy to radyjko daje rade czy to kicha straszna ?? CB RADIO ALAN 199 A +ANTENA HUSTLER IC-100 +GRATIS POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alan 199 nie polecam, antena jak na kanał 19 z pewnością wystarczy dla początkującego Mobilka. :D Kup Unidena 520XL +antenkę Hustler IC100, a będziesz zadowolony tak jak ja. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw spokojnie Tobie wystarczy. Aktualnie używam go na B4 i jest ok wcześniej miałem go na R19 i było gorzej ale Renault tak ma.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował unidena 510 bo najmniejszy ,super odbiór i w sumie 520 ci nie potrzebna , a na dach pod antenkę to obojętne czy masz silny magnez czy nie . bo i tak ci pod spodem kawałki metalu zawsze magnez ściągnie. Ja mam okrągłą naklejkę z folii przezroczystej, nie rzuca się w oczy a świetnie spełnia swoją rolę i na tym dopiero montujesz magnesówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji anten.. magnesówek.

Polecam serię ML-145

 

President ML-145 -najlepsza i najdroższa z nich

Midland ML-145

Sirio ML-145

 

Chyba najlepsze z magnesówek.

No i mała uwaga.

Przed przyklejeniem magnesówki do dachu proponuję nakleić na magnes folię aluminiową o średnicy magnesu (nie wycinać w folii otworu), nałożyć gumową osłonę i taki zestaw przykleić do dachu.

 

Antenami tej serii bez problemu uzyska się SWR poniżej 1,2 (u mnie poniżej 1,1) przy sprawnej instalacji. O ile oczywiście antena stoi we właściwym miejscu a nie na rogu dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
President ML-145 -najlepsza i najdroższa z nich

 

Skąd taka opinia :?: Że najdroższa to się zgodzę, ale że najlepsza to niekoniecznie. SIRIO jakością wykonania bije ją na głowę, natomiast Midland dużo lepiej się stroi. Jeżeli chodzi o folię aluminiową pod magnes to KONIECZNIE trzeba ją podkleić, antena postawiona na środku dachu praktycznie zawsze nie wymaga strojenia.

 

PozdraVWiam

 

P.S. Wszelkiego rodzaju podkładki magnetyczne, folie samoprzylepne i inne tego typu wynalazki POGARSZAJĄ parametry pracy anteny, należy dążyć do tego żeby pomiędzy magnesem a blachą była jak najcieńsza warstwa dielektryka, również gruba warstwa szpachli znacznie osłabia antenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie ten temat, ale...

Folia zwiększa pojemność połączenia anteny z dachem.

Dla napięć przemiennych jest to zmniejszeniem rezystancji, więc po dostrojeniu anteny wynik jest lepszy, niż bez folii.

U mnie, po umieszczeniu folii, wskazówka miernika podczas pomiaru SWR praktycznie nie chce drgnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności