Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kris61489

Witam

Mam pytanie.

1. Czy muszą przednie czujniki działać aby tylne też działały?

2. Czy jest możliwość zamontowania przednich czujników w atrapę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zdecydowalem sie zamontowac czujniki parkowania w ASO = czujniki tyl (360 pln) , robocizna 900 pln > serwis ASO w Gliwicach , jednak gdy spytalem tam goscia od serwisu co z przodem wspomnial ze to nie takie latwe bo bede musial w jakis sposob wlaczac i wylaczac te czujniki w czasie i po prakowniu ( mowil o sterownikach) > co musze wiec dodatkowo dokupic / zrobic aby calosc mi dziala ?

 

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Zdecydowalem sie zamontowac czujniki parkowania w ASO = czujniki tyl (360 pln) , robocizna 900 pln > serwis ASO w Gliwicach , jednak gdy spytalem tam goscia od serwisu co z przodem wspomnial ze to nie takie latwe bo bede musial w jakis sposob wlaczac i wylaczac te czujniki w czasie i po prakowniu ( mowil o sterownikach) > co musze wiec dodatkowo dokupic / zrobic aby calosc mi dziala ?

 

Dzieki.

 

A jesteś pewien że zamontują ci oryginalne PDC, a nie jakiegoś chińczyka?. Za co te 900zł za pełny PDC z wizualizacją na navi czy samo wywiercenie 4 dziur i podłączenie się pod zasilanie i wsteczny.

 

Sam sobie odpowiem na pytanie, chińczyka bo oryginał ma przycisk włączenia. A ten gość sam jest niezły sterownik.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

Nie jestem niczego pewny !! :( te 900 pln za wywiercenie dziur / podlaczenie kabli / podlaczenie pod zasilanie i wsteczny / > generalnie tyle ze bedzie to dzialac i dawac dzwieki przy cofaniu > byc moze nie bylem zbyt konkretny w ASO jak mowilem co potrzebuje...

 

Koledzy > Jakies wskazowki moze co do montazu na Slasku ?

 

Sterownik jak zrozumialem mial dotyczyc autumatycznego wylaczania sie czujinkow jak juz bede autem ruszal i jechal w trasie.

 

Dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej,

 

Nie jestem niczego pewny !! :( te 900 pln za wywiercenie dziur / podlaczenie kabli / podlaczenie pod zasilanie i wsteczny / > generalnie tyle ze bedzie to dzialac i dawac dzwieki przy cofaniu > byc moze nie bylem zbyt konkretny w ASO jak mowilem co potrzebuje...

 

Koledzy > Jakies wskazowki moze co do montazu na Slasku ?

 

Sterownik jak zrozumialem mial dotyczyc autumatycznego wylaczania sie czujinkow jak juz bede autem ruszal i jechal w trasie.

 

Dzieki za odp

 

Oni sprzedają oryginalne zestawy PDC, zapytaj czy też montują.

http://www.carsystems.pl/

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Zdecydowalem sie zamontowac czujniki parkowania w ASO = czujniki tyl (360 pln) , robocizna 900 pln > serwis ASO w Gliwicach , jednak gdy spytalem tam goscia od serwisu co z przodem wspomnial ze to nie takie latwe bo bede musial w jakis sposob wlaczac i wylaczac te czujniki w czasie i po prakowniu ( mowil o sterownikach) > co musze wiec dodatkowo dokupic / zrobic aby calosc mi dziala ?

 

Dzieki.

 

Ja bym kupil wiazki

 

http://www.carsystems.pl/vw-passat-b6-park-pilot-front-anf-rear-w-ops-wire-harness,id557.html

 

i reszte zrobil sam, na forum wszystko jest opisane a i na allegro masa czujnikow i sterownikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maxell

Witam, jestem na forum nowy proszę o pomoc. nabyłem paska b6 i mam problem z czujnikami parkowania.

kiedy włączam wsteczny zaczyna mrugać kontrolka parktronika jest długi dźwięk , późnij już nic parktronik nie piszczy.

dzięki za pomoc .

pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A czy orientuje się ktoś dlaczego piszczą mi tylne czujniki parkowania na wstecznym gdy nie ma przeszkody?

Jest to pikanie brzęczka jakbym do czegoś się zbliżał nie ciągły sygnał.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

A czy orientuje się ktoś dlaczego piszczą mi tylne czujniki parkowania na wstecznym gdy nie ma przeszkody?

Jest to pikanie brzęczka jakbym do czegoś się zbliżał nie ciągły sygnał.

Pozdrawiam

 

Się orientuje, czujniki są zepsute albo brudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha. Tyle to i ja wiem że jest coś nie tak. Nawet jak auto jest po umyciu to tak robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hahaha. Tyle to i ja wiem że jest coś nie tak. Nawet jak auto jest po umyciu to tak robi

 

No to po co to pytanie? Mamy Ci powiedzieć który jest zepsuty?? Na moje oko to drugi licząc od lewej. Napisz czy trafiłem to może zagram w totka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hahaha. Tyle to i ja wiem że jest coś nie tak. Nawet jak auto jest po umyciu to tak robi

 

Moje po umyciu tak nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem. czyli jak deszcz popada to piszcza ale z przodu. jak dla mnie to ktorys jest uszkodzony ni i niestety trzeba go wymienic. a sprawdzenie ktory to to tylko przez kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam podobny problem. czyli jak deszcz popada to piszcza ale z przodu.

 

Sprawdź, czy masz założone gumowe uszczelki. Ja akurat jednej gumki nie miałem (przy wymianie w ASO nie założyli) i jeden podczas deszczu wskazywał bliską przeszkodę, czemu towarzyszył oczywiście ciągły signał. Założyłem gumkę i problem ustąpiłł. Wydaje mi się, że gromadziła się w szczelinie woda i czujnik interpretował to jako przeszkodę. Gumeczka kosztuje niecałe 2zł. Wymiana - u mnie brakowało pierścienia przy czujniku pod grillem - banalnie prosta.

Edytowane przez postmortem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. U mnie czujniki parkowania dobrze działają tylko zimą, nie wiem czym jest to spowodowane. Ostanio podłączyłem komputer pod samochod i okazało się że uszkodzony jest czujnik przedni z prawej strony (mam orginalnie przód i tył) . Wymontowałem go, jest to czujnik z powierzchnią chromowaną. I faktycznie czujnik wygląda na uszkodzony. Szukam na allegro takiego czujnika lecz nie mogę znaleść takiego samego. I tu mam pytanie czy wszystkie literki z numeru fabrycznego muszą sie zgadzać? W moim przypadku to : 3CO 919 275 N, bo znajduję czujniki z tym że różnią sie ostatnim indeksem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie najlepiej szukaj tego samego bo ja miałem 3CO 919 275 J a kupiłem na allegro 3CO 919 275 N Valeo i po zamianie piszczały mi czujniki z przodu a jak założyłem dobry 3CO 919 275 J to nie piszczały ciągle tylko dobrze chodziło... Na aukcjach masz nowy niklowany za 100zł Valeo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki biolly za podpowiedz. Udało mi się znaleźć oryginalny czujnik. Nie jestem zwolennikiem zamienników, ostatnio zakupiłem zamiennik czujnika ciśnienia spalin i nie działał poprawnie, gdy zakupilem orginał w VW sam się błąd skasował. A zamiennik teraz leży.

Po wymianie czujnika muszę go jakoś kalibrować? Czy odrazu będzie śmigać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj udało mi się naprawić mojego parktronika (wymieniłem chromowane czujki na srebrne lakier.)

 

Część postu usunięta, regulamin pkt 4.1, jeszcze jeden raz takie ogłoszenie i będą wakacje,

pozdr Bimbasz

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie, przeczytałem cały temat od deski do deski , interesuje mnie koszt zrobienia czujników w moim B6 , auto z 2007r. Ile by kosztowała taka przyjemność z wizualizacją na nawigacji ? Ewentualnie czy da się dołożyć do tego asystenta parkowania i jakie się koszty tego robią łączne. Nie ukrywam że chciałbym przeprowadzić w sumie kilka modyfikacji za jednym zamachem typu : zmiana zegarów na białe, kiera multifunkcja, nowsza nawigacja , czujniki parkowania i ewentualnie asystent parkowania, wszystko ma być jak by auto wyjechało z fabryki , nie interesują mnie żadne 'dokładane' czujniki po 150 PLN.

 

Czy na forum jest taka osoba która potrafi to zainstalować w aucie i zakodować w systemie auta żeby to działało jak należy ? Proszę ewnetualnie na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Panowie, przeczytałem cały temat od deski do deski , interesuje mnie koszt zrobienia czujników w moim B6 , auto z 2007r. Ile by kosztowała taka przyjemność z wizualizacją na nawigacji ? Ewentualnie czy da się dołożyć do tego asystenta parkowania i jakie się koszty tego robią łączne. Nie ukrywam że chciałbym przeprowadzić w sumie kilka modyfikacji za jednym zamachem typu : zmiana zegarów na białe, kiera multifunkcja, nowsza nawigacja , czujniki parkowania i ewentualnie asystent parkowania, wszystko ma być jak by auto wyjechało z fabryki , nie interesują mnie żadne 'dokładane' czujniki po 150 PLN.

 

Czy na forum jest taka osoba która potrafi to zainstalować w aucie i zakodować w systemie auta żeby to działało jak należy ? Proszę ewnetualnie na PW.

 

Osób na forum jest i to kilka, które są w stanie to zrobić. Ale nie wiem czy jesteś w stanie kogoś namówić na tak rozległe prace jak czujniki. Rozległe gdyż "rozbebeszyć" trzeba całe auto.

O gromadzeniu klamotów nie wspomnę i możesz nie zmieścić się w 5kpln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności