Skocz do zawartości
Krembul

Komunikat na wyświetlaczu MFA: STOP-Bremsen Fehler Betriebs Anleitung-co się zepsuło?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przed chwilą jadąc moim passacikiem wyskoczył mi na wyświetlaczu MFA komunikat z towarzyszącym efektem dźwiękowym. Komunikat brzmiał "STOP-Bremsen Fehler Betriebs Anleitung". Migała też kontrolka od hamulca ręcznego. komunikat wyświetlił się na 3-4 sekundy i zniknął. Gdy na MFA przeszedłem w tryb statusu status brzmiał "OK". 3 minuty komunikat znowu się pojawił a następnie trzeci raz po gwałtownym hamowaniu.

Ostatnio (tysiąc kilometrów temu) miałem wymieniane wszystkie klocki hamulcowe i wszystkie tarcze. Przy okazji zmieniony został płyn hamulcowy. Po wymianie pedał hamulca wchodził dość głęboko. Na początku też robił się twardy ale im więcej przejeżdżałem kilometrów tym wszystko stopniowo się poprawiało. Zauważyłem jeszcze, że gdy stoję na światłach i mocno naciskam na pedał hamulca pedał stopniowo wchodzi w podłogę. Hamulce hamują słabiej niż zwykle (niż przed wymianą wszystkiego), ABS działa. Co się zepsuło? Może ktoś jakiś dobry warsztat w Warszawie poleci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ilość płynu hamulcowego, może jego brak jest przyczyną komunikatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Płyn jest.

Ale czy wystarczajaca ilosc jest :?:

Ten komunikat mowi o zbyt niskim poziomie płynu hamulcowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem poziom płynu. Jest go chyba mniej niż po samej wymianie ale nadal jest około 5mm powyżej minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalej do końca. Po tej czynności nie powinno się nic pojawiać. Tez to mam jak mi się płyn zbliża do wartości minimalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wróciłem ze sklepu i na wszelki wypadek zalałem do oporu. Komunikat się nie pojawia. Pytanie teraz jest skąd płyn ucieka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

też miałem ubytek płynu. Najpierw dolewałem, ale okazało się, że cieknie wysprzęglik. Wysprzęglik i hamulce są obsługiwane tym samym płynem.

 

Wysprzęglik miał "podwiniętą" uszczelkę w swoim korpusie.

 

Jedna uwaga - jeśli będzie to wysprzęglik. Przy wymianie niech mechanior uważa. W moim roczniku łożysko dociskowe posiada plastikową "nakładkę", która przy wymianie odkleiła się od łożyska i wpadła do skrzyni.

Operacja wymiany wysprzęglika trwała zamiast 30min 2 dni (trzeba było zdjąć skrzynie, wydłubać ten plastik). Przy okazji wyszło, że dwumasa i sprzęgło są zdrowe.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dako

Co jeszcze może się dziać. taki sam komunikat wyświetla się w moim PASSKU i zapalają się kontrolki od ręcznego, ABS i ASR. Plyn hamulcowy jest zalany do kreski max. komunikat zaczoł pojawiać sie po wymianie oleju i wszystkich filtrów. Czy to zbieg okoliczności. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xjanus
Co jeszcze może się dziać. taki sam komunikat wyświetla się w moim PASSKU i zapalają się kontrolki od ręcznego, ABS i ASR. Plyn hamulcowy jest zalany do kreski max. komunikat zaczoł pojawiać sie po wymianie oleju i wszystkich filtrów. Czy to zbieg okoliczności. ?

..chyba tak u mnie tak samo komputer brak lacznosci z abs ...

naprwa ozorkow typowa elektronika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to na pewno chodzi o płyn?

U mnie nigdy w czasie jazdy się się nie zapalił ten napis, natomiast podczas sprawdzania błędów VAG-iem ABS na wyświetlaczu MFA pokazuj się właśnie ten napis pomimo że komputer nie z czytuje żadnych błędów.

 

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to na pewno chodzi o płyn?

U mnie było tak, podczas łączenia się VAG-iem ze sterownikiem ABS poza kontrolkami ABS i ASR dodatkowo mrugała kontrolka ręcznego i pojawiał się potrójny sygnał dźwiękowy. Sterownik nie zgłaszał żadnych błędów. Płynu było odrobinę powyżej MIN. Po jakimś czasie podczas hamowania pod górę kilka razy wyświetlił się komunikat STOP BREAK FAULT SERVICE MANUAL, okazało się że tylne klocki skończyły swój żywot. Po wymianie klocków i płynu (zalany na MAX) po połączeniu się ze sterownikiem ABS pojawiają się już tylko kontrolki ABS i ASR. Więc u mnie to była ewidentnie wina płynu hamulcowego.

Edytowane przez core

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam podobny problem. Płyn mi nie ucieka, stan jest na maxa. Klocki hamulcowe nowe. Myślałem że to może czujnik płynu w zbiorniczku. Odpiąłem z niego wtyczkę, dalej to samo. Zrobiłem w tej wtyczce mostek na krótko - dalej piszczy i miga. Światła stopu mam wszystkie. Czy może to być awaria innego czujnika? Jeśli tak to jakiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek 199

Witam !

Mam pytanie na tablicy w moim passacie wyświetlił się napis " STOP-Bremsen Fehler Betriebs Anleitung " i nie mam pojęcia o co chodzi . Płyn chamulcowy mam w normie . Nie wem o co w tym chodzi proszę o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się to pojawiło jak wymieniałem pompe hamulcową , płyn na maxa a nadal się pojawia .. ? Jak odłączę czujnik komunikat znika. Dziwne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mi dziś pojawił się w drodze z pracy ten sam komunikat (" STOP-Bremsen Fehler Betriebs Anleitung ") Kiedy prowadziłem, najpierw usłyszałem, że silnik troszkę inaczej pracuje (coś jakby syczenie szczególnie przy skręcie kierownicą) nie było to jakieś głośne więc jechałem dalej, ale wyskoczył mi ten błąd. Dodatkowo wydaje mi się, że w kabinie zaczęło coś śmierdzieć spalenizną... Chyba, że w związku z - 10 stopni C sąsiedzi zaczęli palić w piecach swoje śmieci. Stanąłem, zgasiłem silnik, po chwili zapaliłem, przejechałem 100m i to samo.. Byłem u mechanika, ale ten, że już na dzisiaj kończy, że mam przyjechać w poniedziałek to podłączy komputer i będzie myślał.. Ma ktoś może jakiś pomysł czy może miał podobny przypadek???

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

 

Wczoraj również mnie zaskoczył powyższy komunikat na FIS'ie... (STOP-Bremsen Fehler Betriebs Anleitung)

 

Czy ktoś jest w stanie potwierdzić co to faktycznie oznacza??? Wnerwia mnie to bo pika co jakis czas no i też trochę niepokoi. Przy okazji mam pytanie jak wyjąć ta siateczkę z pod korka w zbiorniczku od płynu hamulcowego? Zbiorniczek jest słabo przeźroczysty i nie widzę czy jest tam płyn i ewentualnie ile a przez ta siatke tez nie widać...

 

Proszę o info.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panów,

 

Wczoraj również mnie zaskoczył powyższy komunikat na FIS'ie... (STOP-Bremsen Fehler Betriebs Anleitung)

 

Czy ktoś jest w stanie potwierdzić co to faktycznie oznacza??? Wnerwia mnie to bo pika co jakis czas no i też trochę niepokoi. Przy okazji mam pytanie jak wyjąć ta siateczkę z pod korka w zbiorniczku od płynu hamulcowego? Zbiorniczek jest słabo przeźroczysty i nie widzę czy jest tam płyn i ewentualnie ile a przez ta siatke tez nie widać...

 

Proszę o info.

Pozdro

 

Przede wszystkim sprawdź poziom płynu hamulcowego i klocki. Zapalają Ci się przy tym jeszcze jakieś kontrolki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam napis a powodem brak płynu hamulcowego. Wyciek na wysprzegliku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , mam problem z komunikatem ''BREMSEN FEHLER"" co to oznacza? czytałem że to brak płynu hamulcowego ale u mnie jest płyn.. ta kontrolka wyskakuje z kontrolką ręcznego i jest dżwięk pikania a po chwili znika wszystko.. co to może być? :( proszę o pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności