Skocz do zawartości
damian665

wymiany filtrów, co ile?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

właśnie zbliża mi sie druga wymiana oleju od kiedy kupiłem paska i zastanawiam sie co ile wymienia sie filtr paliwa (i czy sam dam rae go wymianić) oraz filtr powietrza(który i tak wymienie bo już jest brudny wg mnie)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w każdym passacie jakim jeździłem (B2, B3 i teraz B5) wymieniam wszystkie filtry przy wymianie oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powietrze i olej przy kazdej zmianie oleju. paliwa co 30tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyznaje taką zasade... zmiana oleju... to zmiana filtrów.

Zmienisz filterek paliwa nic mu sie nie stanie... a wręcz przeciwnie.:D będzie się ciszyło autko i ty będziesz pewniejszy ze wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisali - wymiana wszystkich filtrów razem z wymianą oleju. W moim przypadku co 15kkm. I mam pewność że wszystko jest czyste. A co do wymiany filtra paliwa co 30kkm - to przy polskich paliwach bym nie ryzykował, a w szczególności że mam TDI 1Z, podobno czuła pompa na jakośc paliwa.

Pozdrawiam, Sławek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że olej trzeba wymieniać co 7,5 k km (ja wymieniam co 8k km) to jednoczesna wymiana filtra paliwa mija się z celem. Producent podaje, że filtr należy zmieniać co 40 k km to jest w polskich warunkach przegięcie ja co drugą wymianę wkładam nowy filtr paliwa. i jest dobrze. kiedyś próbowałem co 3 ale źle się to skończyło zapchał się i stałem w drodze. Nie zwracam uwagi na jakość paliwa tankuję gdzie najtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego producenta filtrów używacie? Ja osobiście preferuje MANNA. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biorąc pod uwagę, że olej trzeba wymieniać co 7,5 k km (ja wymieniam co 8k km)

A skad ty masz takie informację, ze olej (nawet mineralny) wymienia się co 8 tysiecy :?::szok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skad ty masz takie informację, ze olej (nawet mineralny) wymienia się co 8 tysiecy :?::szok:

Pewnie z mądrej książki o VW Passacie :) Tam podają wymianę dla 1.9D i TD co 7 500 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

właśnie zbliża mi sie druga wymiana oleju od kiedy kupiłem paska i zastanawiam sie co ile wymienia sie filtr paliwa (i czy sam dam rae go wymianić) oraz filtr powietrza(który i tak wymienie bo już jest brudny wg mnie)???

 

Witam i odpowiadam. Filtr powietrza wymienia się co 30 000 km, a filtr paliwa w Dieslu też co 30 000 km. Filtr paliwowy jednak w Dieslu najlepiej wymieniać przed każdą zimą. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filtr powietrza wymienia się co 30 000 km

 

 

 

zabojstwo dla silnika, turbiny i w nowszych autach dla przeplywki. potem sa tematy jak to auto nie chce jechac ale spalanie wzroslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i odpowiadam. Filtr powietrza wymienia się co 30 000 km, a filtr paliwa w Dieslu też co 30 000 km. Filtr paliwowy jednak w Dieslu najlepiej wymieniać przed każdą zimą. Pozdrawiam.

Kurde, Jotes, gdzie Ty to wyczytałeś? Jaka mądra książka w ręce Ci wpadła?! 30 tys km = wymiana 2-krotna! Na końcy powinieneś jeszcze dodać "(...) przed każdą zimą lub co 15 tys km". Bo jak ja bym miał wymieniać tylko przed zimą to musiałbym wymieniać chyba razem z silnikem :eek: bo wyszłaby mi wymiana co jakieś 60-70 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana filtra oleju przy każdej jego wymianie, filtra paliwa co 20 000 km, a powietrza co 15 000 km (ja przyjmuję co roku - nie czekam do 15 000)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba przyznacie, że warto wymienić wraz z wymianą oleju filtr powietrza, przecież jego koszt jest niewielki...

No a co do filtra paliwa, to myślę że 20.000 km przy jakości Polskich/Ukraińskich paliw, a na pewno przed mrozami, no i może po:) Z ciekawości rozetnijcie wymieniony filtr paliwa po zimie...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

olej już mi przyszedł, jutro ide zakupić filtry które zamóiłem w sklepie

z wymiana oleju, filtra oleju i powietrza to sobie poradze

ale w jaki sposób wymienia sie filtr paliwa???

 

moze mi ktos napisać to tak łopatologicznie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrecasz opaski na wezach

zdejmujesz weze

pakujesz nowy filtr zalany ropa

zakladasz wezyki

odpalasz auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale w jaki sposób wymienia sie filtr paliwa???

może mi ktoś napisać to tak łopatologicznie??

Witam.

To, co napisał powyżej souler, z tym że przy odkręcaniu opasek i wyciąganiu starego filtra uważaj na dość mocny trysk resztek paliwa (ciśnienie); mnie tak prysło na gębę, rękę i pod pachę do koszuli - piecze ładnie. Odkręcaj powoli opaski i popuszczaj ciśnienie tak, żebyś mógł zdjąć filtr już bez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale chyba przyznacie, że warto wymienić wraz z wymianą oleju filtr powietrza, przecież jego koszt jest niewielki...

No a co do filtra paliwa, to myślę że 20.000 km przy jakości Polskich/Ukraińskich paliw, a na pewno przed mrozami, no i może po:) Z ciekawości rozetnijcie wymieniony filtr paliwa po zimie...:)

 

A masz może fotkę z takiej operacji chirurgicznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz będę wymieniał gdzieś za miesiąc, to rozetnę, ostatnio był wymieniany przed zimą.

Tato robi 5.000 rocznie a ja 30.000, od razu widać różnicę ile paliwa zostało zassane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja wymieniam filtr oleju razem z wymianą oleju, czyli co 9tys km. Filtr paliwa co 20tys. Powietrza co 15tys. Paliwo tankuje tylko na stacji shell, więc jakościowo jest OK. Passek śmiga, aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności