Skocz do zawartości
MALON_GT

Stłuczka...Spisany protokół po wypadkowy co dalej robić?Jaki koszt?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Miałem dziś pecha:mad: Koleżanka wjechała mi w tył:mad: Na szczęście uszkodzenie nie jest duże;)

 

5ff162eb462f3d98.jpg

 

Ile może kosztować naprawa:confused: Umówiłem się z koleżanką że jak naprawię to zawiozę jej fakturę i się rozliczymy...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelała do Ciebie ? :D

 

To jest zderzak tył ?

 

 

Jasne że naprawiać a najlepiej to podjechać do 3-4 lakierników/blacharzy i się podpytać o ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw

 

tak to jest zderzak z tyłu...A nie orientujesz się jaki może być koszt...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie orientujesz się jaki może być koszt...

 

Nie wiem bo nie naprawiałem ale jeżeli jest to tylko jedno wgłębienie to spawanie/szpachla, lakier i koszt max 300 pln, gorzej jak połamane są mocowania. Obejrzyj porządnie zderzak, zaczepy, listwy a najlepiej podjedź do lakiernika jak już pisałem. Poza tym zdjęcie jest niewyraźne, na makro robiłeś ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpachla + malowanie = 300-500zł w zależnośći od warsztatu.

 

ale widzę po jakości lakieru że będziesz miał po tej operacji łaciatego pasia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams

 

Myślisz że będzie się znacznie różnił od reszty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnić się będzie, ale w jakim stopniu to już zależy od fachu lakiernika, cudów nie będzie w 10 letnim aucie, lakier już wyblakł, porysował się itp... największe różnice pewnie będziesz widział ty (bo będziesz wiedział że ta część była malowana) inni pewnie będą przywiązywać mniejsza uwagę do tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) Na wszelki wypadek jakbym go kiedyś sprzedawał to porobię troszkę fotek żeby ktoś mi nie zarzucił że miałem jakiegoś konkretnego dzwona:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

A po jaka cholere Ci fotki... Myslisz, ze ktos przylozy miernik lakieru do zderzaka i powie Ci "Panie, t malowane bylo" :?: Mierniki lakieru, jesli chodzi o zderzaki mozna sobie wsadzic gdzies... Jak ktos to zrobi porzadnie, to sladu nie bedzie :) Ale malowac caly zderzak warto-bo iaczej bedzie laciaty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale malowac caly zderzak warto-bo iaczej bedzie laciaty

 

Oczywiście że będę malował cały zderzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kolego nie lepiej kupić cały drugi zderzak i aby sobie przełozyc?? Wyjdzie taniej i nie bedziesz miał pasia w ciapki. Na szrotach czy allegro to cześci jest pełno.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego, który bierze za malowanie 200zł od elementu... Robi to ładnie, a jak niedużo do szpachlowania to prawdopodobnie nie policzy za szpachlowanie... :D

 

@SlawekS: przełożyć w tym przypadku nie tak łatwo, bo Kolega ma czujnik parkowania...

 

A poza tym biały białemu nie równy, a lakier można dobrać prawie idealnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to można powiercic ładnie dziurki i powkładać czujniki. Nie wiem ale one chyba na oryginalne nie wygladają albo mi sie wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SlawekS

 

Mylisz się to są oryginalne czujniki :D

 

paput

 

Zorientowałbyś się ile by mnie to wyszło?

 

Wygląda to dokładnie tak:

 

 

 

cbf05e8dd9ad60c4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak...Dziewczyna zdecydowała się spisać "protokół po kolizyjny"...

 

Panowie czy mogę wskazać warsztat w którym ma się odbyć naprawa czy ubezpieczalnia sama mi wybierze swój:confused:

 

Pierwszy raz mam z czymś takim do czynienia;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy z jakiego towarzystwa ściągniesz kasę z ubezpieczenia koleżanki... Niektórzy mają opcję wypłaty gotówkowej lub bezgotówkowej... Gotówkowa polega na tym, że przyjeżdża do Ciebie rzeczoznawca, wycenia szkody i takie odszkodowanie dostajesz i robisz gdzie chcesz i jak chcesz... Jak bezgotówkowo to robisz w warsztacie, bierzesz fakturę i zanosisz do ubezpieczyciela i on się rozlicza z warsztatem... Jak robisz bezgotówkowo, to i do ASO możesz pojechać, bo Cię to nie interesuje, ile to będzie kosztować...

 

Tak jest z tego co się orientuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to raczej do ASO w Świdnicy się nie wybieram...;) Słyszałem że dobry warsztat jest w Świdnicy na ul.Towarowej :confused: Jeszcze poczekam co mi ten ubezpieczyciel powie ;)

 

:hurra:Ale mój Pasio dalej pozostaje bezwypadkowy:509:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wstaw w to jeszcze jeden czujnik nieorginalny i bedzie git:) Jak ktos nie wie to pomysli ze tak ma byc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego wstaw w to jeszcze jeden czujnik nieorginalny i bedzie git:) Jak ktos nie wie to pomysli ze tak ma byc:)

 

lol dobre, :D albo jak inni - naklej jakąś wiejską naklejkę hehe :cool: Oczywiście to w formie żartów... Uszkodzenie nie jest wielkie, to nie musisz robić tego natychmiast, ale zrobić trzeba - wiem jak boli, jak coś jest choć w najmniejszym stopniu nie tak, jak powinno być w ukochanym pasiu... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że jeśli ta "dziurka" była by na środku to naprawdę można by było coś pomyśleć :rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności