Skocz do zawartości
Gość MaTyS_72

NAVI do PASSATA 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MaTyS_72

Witam

Zastanawiam się nad zakupem nawigacji do 2,5 tys. Myślałem , że coś takiego będzie ok

http://www.allegro.pl/item342971387_montaz_nawigacji_audi_a4_dvd_rns_e_bydgoszcz.html

Niestety sprzedający powiedział mi, że niestety nie zmieści do paska :(

Czy polecili byście coś równie ciekawego do takiej kwoty ??

Może RNS2 dało by radę zamontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie do Twojego passata to tylko wejdzie MFD. Przeróbka instalacji niewielka.

Każda inna navi będzie wymagać mechanicznej przeróbki konsoli.

W przypadku tej z allegro to jeszcze trzeba by dokupić adapter ISO->can. Sama nawigacja jest niezła, dużo lepsza od MFD.

RN S2 da radę zamontować, ale też trzeba mechanicznie przerobić konsolę. Problem jest z przełącznikami. Trzeba je gdzieś przenieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz co ja mam u siebie. wyglada i dziala lepiej niz nie jedna MFD, czy co tam tylko jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wtym rozwiazaniu za 2,5tzl masz tylo radio + DVD, modul navi do tego jest osobny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pw:

A co z nawigacjami sprzężonymi z radioodtwarzaczami, takie w których panel wyjeżdża ze środka ??

Z czymś takim chyba nie będzie problemu, np

http://www.allegro.pl/item344062577_pioneer_dvd_najnowszy_model_avh_5900_wartooooo.html

A co z mapami do nich? Jak są i są dobre to można montować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oszczednosc to masz taki TT jak ja mam za 800zł , i za 100złsam sobie to przerobisz i masz mapy całego swiata w zasiegu reki.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym http://www.allegro.pl/item398538525_radio_gps_dvd_do_vw_golf4_polo_bora_passat.html

Mam passata z 97 roku i pewnie trzeba będzie wymienić tunel od nawiewów, ale czy poza tym będzie pasować? Czy wystarczy wpiąc kostki ISO i antenę GPS i wszystko będzie działać? Mam małą NAVI i czy gniazda anteny GPS są takie same, czy każdy sprzęt ma inną? Poza tym czy większość radii 2din da się zmieścić w passacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yorka0
A co myślicie o tym http://www.allegro.pl/item398538525_radio_gps_dvd_do_vw_golf4_polo_bora_passat.html

Mam passata z 97 roku i pewnie trzeba będzie wymienić tunel od nawiewów, ale czy poza tym będzie pasować? Czy wystarczy wpiąc kostki ISO i antenę GPS i wszystko będzie działać? Mam małą NAVI i czy gniazda anteny GPS są takie same, czy każdy sprzęt ma inną? Poza tym czy większość radii 2din da się zmieścić w passacie?

 

Po co przepłacać!!! http://www.tradesolution.hk/e/product/product_detail.asp?sku=188&mscssid=640328CB0A3D4469BDE8915639B6FC07 chociaż ja ten model zmówiłem na ebayu i w tej chwili czekam na dostawę. Z przesyłką do polski wyszło 420euro. O montaż będę się martwił jak dostanę to w swoje ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daj znać jak już zamontujesz. Mam nadzieję że nie będzie problemu z montażem, bo za jakiś miesiąc sam chce je kupić. Szukalem na ebayu ale jakoś nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yorka0

Jak to cudo dojdzie to dam znać. Do B5 i MFD alternatywą jest właśnie ta nawigacja i nie kosztuje dużo drożej albo i taniej od MFD. Nawigacja produkowana jest oczywiście w chinach i jest tego cała masa pod różnymi nazwami modelowymi problem w tym że detaliczny zakup za zwyczaj nie wchodzi w grę ,dlatego dogadałem się ze sprzedawcą z ebayu który tam kupuje inny sprzęt do różnych modeli samochodów i wystawia go na ebayu.

http://www.alibaba.com/trade/search?Type=&year=&month=&location=&keyword=&SearchText=dvd+passat&Country=&srchLocation=&srchYearMonth=&IndexArea=product_en&CatId=0 Jedynym minusem jest to że sprzedawca i gwarancja przez niego wystawiana jest w UK jak sprzęt dojdzie i wszystko będzie ok to podam nick do sprzedawcy z ebaya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AlienK

Witam

 

Mialbym kilka pytan apropo tej chinskiej nawigacji.

1) Co oprocz urzadzenia wlasciwego potrzebne jest do montazu w samochodzie

2) Jak z jakoscia wykonania i sprawnoscia dzialania niezawodnoscia

3) Jak i gdzie mozna to korzystnie kupic, mniej wiecej pod jakimi nazwami wystepuje

4) Jak z poszczegolnymi funkcjami, czy wszystko dziala jak nalezy GPS, bluetooth, czytnik kart, odtwarzanie plikow w roznych formatach itd.

5) Jak sprawuje sie ekran dotykowy i wbudowany windows, jak pracuje np. AutoMapa, TomTom

6) Czy wspolpracuje z FIS-em

7) Jak z funkcja GALA (brak)

Glownie zalezy mi na opiniach osob ktore mialy stycznosc z tym urzadzeniem albo znaja sie na rzeczy jak np navik albo pw. Sorry ze bez polskich znakow ale pisze z finskiego laptopa. Mam nadzieje na rzeczowa i w miare szybka odpowiedz

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yorka0

Na weekend postaram się wstawić opis montażu i funkcje tego urządzenia a także jakość wykonania. Moja przesyłka jest na dzień dzisiejszy we wrocławiu jutro powinna być u mnie.

Na dzień dzisiejszy nie znam jeszcze wszystkich odpowiedzi na Twoje pytania.

1) To zależy jaki masz panel ja mam od góry radio,zmieniarka i klima na dole całą resztę do montażu masz w zestawie

2) To się okaże

3) Ja kupiłem to urządzenie od sprzedawcy na ebay-u ( e.s.global ) możesz też znaleźć je tu:

a)http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6677130

b)http://www.tradesolution.hk/e/product/product_detail.asp?sku=188&mscssid=640328CB0A3D4469BDE8915639B6FC07

c)http://www.alibaba.com/trade/search?Type=&ssk=y&year=&month=&industry=&location=&keyword=&SearchText=passat+golf+dvd&Country=&srchLocation=&srchYearMonth=&IndexArea=product_en&CatId=0

Trzeci link jest bardziej dla hurtowników a urządzenie występuje pod różnymi nazwami

4) To się okaże

5) To się okaże (na 99% nie będzie problemów)

6) Raczej nie (z resztą po co)

7) Ściszanie radia jest jak najbardziej przy połączeniu telefonicznym czy jest zależne od prędkości tego jeszcze nie wiem

Z ludków na forum styczności z tym urządzeniem podejrzewam że nikt jeszcze nie miał chociaż mogę się mylić szybciej znajdziesz informacje dotyczące podobnej navi z chin ale do młodszego brata passata - B6 itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka navi nie jest robiona w chinach dzis;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yorka0 szybciej montuj bo już się nie mogę doczekać jak to będzie działać i wyglądać. Jak dobrze pójdzie to za niecały miesiąc też sobie kupię. Nie wiesz jak jest z oryginalną anteną od navi, czy będzie pasować? Ja mam małą navi i dobrze by było wykorzystać istniejącą antenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yorka0

Przesyłka właśnie doszła za chwilę biegnę montować zestaw. A w zestawie masz antenę gps pracuje na

SiRF Star III

1.575GHZ

1.023 MHZ chip rate

20 satelit

-159dBm

i jakieś tam inne parametry jeżeli orginał ma coś podobnego to pewnie podejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AlienK

Dzieki za odpowiedz narazie jestem za granica ale wracam jakos pod koniec sierpnia odezwe sie na pw i wypytam o szczegoly Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yorka0 jak idą prace z montażem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yorka0

Radio, DVD, Nawigacja, TV, USB, AV TV, Telefon przez BT w jednym

 

Radio:

3 bandy po 6 programów FM

2 bandy po 6 programów AM

funkcje odnajdywania audycji INFORMACJE lub MUZYKA lub WŁASNE

Wyszukiwanie automatyczne lub ręczne

Odbiór radia i nawigacji (wyciszanie radia i komenda głosowa z nawigacji)

Inne funkcje których jeszcze nie znam (edycja w najbliższym czasie)

 

DVD:

Odtwarza płyty DVD

Wybór lektora

Nie sprawdzałem DVIXa (edycja w najbliższym czasie)

 

Nawigacja:

System operacyjny Windows CE 4.2

Automapa

TomTom wer 6.XXX

Route 66

Destinator

 

TV:

W zestawie brak anteny TV (edycja w najbliższym czasie)

 

USB:

Filmy, Muzyka, Zdjęcia

Formaty DVIX, AVI, MPG, JPEG, MP3, MP4

 

AV TV:

Możliwość podłączenia kamery cofania automatyczny podgląd przy wstecznym biegu

(edycja w najbliższym czasie)

 

Telefon:

Zestaw głośnomówiący do telefonu jakość połączenia zadowalająca

 

Zestaw jest plan & play w 70% wtyczki pasują idealnie ale problem jest przy montażu należy nieznacznie zmodyfikować wewnętrzną kieszeń a konkretnie jej tył. Decydując się na zakup urządzenia musimy wydać dodatkowo parę złotych ,należy się zaopatrzyć w niezbędne dodatkowe akcesoria takie jak:

-antena TV na 2x mini jack

-przejście antenowe

-separator antenowy

Po włożeniu kluczyka do stacyjki radyjko odpala się automatycznie i gaśnie po wyciągnięciu czyli jak orginał. Natomiast nie włączymy radia bez kluczyka jeżeli ktoś by chciał może to zrobić modyfikując podłączenie do radia (dwa plusy razem) ja tego nie zmieniałem bo nie chcę.

Jakość dźwięku wydaje się być lepsza od firmowego radia, przeraża za to lekki szum na pozycjach AV i Nawigacja. Radyjko ma też setup w którym ustawiamy różne parametry takie jak język(brak PL) obraz dźwięk, audio, pin, szybkie klawisze np tryb nocny i wiele innych. Menu ekranowe wydaje się proste po 5 minutach zabawy. W obsłudze ekran dotykowy jest precyzyjny chociaż przy automapie należy nabrać wprawy.

Co do nawigacji to sprawuje się świetnie praktycznie jak każda nawigacja i nic nie trzeba odblokowywać. O nawigacji trzeba jeszcze napisać że nie jest integralną częścią radia jest to tak zwany GPS BOX ze slotem na karty SD co według mnie ma swoją zaletę. Nawigacja posiada własne menu które potrzebujemy tylko przy konfiguracji.

Dużym minusem jest w 100% chińska instrukcja obsługi chociaż tym się nie dziwię bo nawigacja tam była kupiona. Wszystkie podłączenia opisane są w j.ang na radiu. Jeszcze jednym dużym minusem jest brak ramki 2 dinowej do montażu radia ale ja jakoś sobie poradziłem

W zestawie otrzymamy:

Radio

GPS BOX

2x pilot

Przejściówka dla passatów i innych powyżej 2004r

Przejściówka antenowa dla passatów i innych powyżej 2004

Kluczyki do wyjmowania radia

 

Przed zakupem zastanawiałem się czy nie będę żałował swojej decyzji okazało się że nie, jestem zadowolony z tego radyjka. Zdjęcia wrzucę niebawem będę też edytował opis w miarę poznawania funkcji tego urządzenia. Jeżeli toś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem na wszystkie.

I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz jeżeli ktoś chce to kupić dla zabawy podczas jazdy to niech da sobie spokój bo zabije siebie lub innych uczestników drogi

 

PS: Stopowicze których zabrałem na półwyspie pytali mnie gdzie mam antenę satelitarną bo akurat odtwarzałem teledyski z USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności