Skocz do zawartości
Gość lukasz.p

Samodzielna wymiana oleju - proszę o rady.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w sklepie motoryzacyjnym myslisz ze bedzie klucz bez problemu do filtra?

 

Oczywiście, że taki klucz dostaniesz. Warto go mieć skoro sam chcesz sobie olej wymieniać. Poszukaj na Allegro będzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie musze kupic taki klucz w sklepie gdyz musze olej wymienic dzis . Orientujesz sie mniej wiecej jaki to koszt ? I czy olej 5w 40 bedzie dobry ? Wiem , ze temat byl walkowany ale nie wiem jaki byl lany wczesniej gdyz nie mam tej kartki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej musi spełniać normę 505.01. Większość leje Castrol Edge 5w-40 lub motul specific 5w40.

Motul ponoć lepszy ale też i droższy. Kup odrazu 5L, na dolewki będzie

Edytowane przez marcin_pesel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , dzieki za pomoc , kupie Motul .

 

Mam jeszcze teoretyczne pytanie , co w przypadku wlania oleju 10 W 40 ? Moze sie cos uszkodzic ?

Edytowane przez tomek1710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok , dzieki za pomoc , kupie Motul .

 

Mam jeszcze teoretyczne pytanie , co w przypadku wlania oleju 10 W 40 ? Moze sie cos uszkodzic ?

 

Ma być olej z normą na pompki. Nic nie kombinuj. 10W 40 nie nadaje się do smarowania pompowtryskiwaczy. No chyba, że chcesz szybko regenerować pompowtryski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem sam olej nic trudnego ,ale jedno mnie zastanawia . Wlałem Nowy olej i po przekrreceniu stacyjni nie odezwał się czujnik ciśnienia oleju , nic , cisza . U kuzyna też tak było , taki sam pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniłem sam olej nic trudnego ,ale jedno mnie zastanawia . Wlałem Nowy olej i po przekrreceniu stacyjni nie odezwał się czujnik ciśnienia oleju , nic , cisza . U kuzyna też tak było , taki sam pasek.

 

Jak byś kilka razy pokrecił rozrusznikiem bez oleju to wtedy będzie piszczał. Ważne, że po uruchomieniu silnika ciśnienie smarowania zgasło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do filtra też trzeba wlać olej?I właśnie po uruchomieniu silnika nie pokazała się żadna kontrolka , nawet na chwilę

Edytowane przez tomek1710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy do filtra też trzeba wlać olej?

 

Nie trzeba. To szkoła starych mechaników. Chodzi o to żeby pompą oleju szybciej pobrali olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc , szczególnie Tobie Marek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest delikatnie zalac filtr aby byl juz mokry w srodku od oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zakupić klucz uniwersalny do filtrów, jest tego cała masa. Pojemność układu smarowania to niecałe 4L i tyle na wymianę musisz kupić.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja mam takie pytanie maiłem wlanego castrola edge 5w-30 teraz przyszedł czas na zmianę .... zalać go tym samym czy osobiście polecacie jakiś inny olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a ja mam takie pytanie maiłem wlanego castrola edge 5w-30 teraz przyszedł czas na zmianę .... zalać go tym samym czy osobiście polecacie jakiś inny olej

 

Proponuje zalać tym samym! Sam z niego korzystam, nie mam żadnych problemów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego bo jak zacząłem czytać na temat tych olei to ąz zgłupiałem każdy ma inne zdanie... także pozostanę przy tym co był lany :) Dzięki jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a ja mam takie pytanie maiłem wlanego castrola edge 5w-30 teraz przyszedł czas na zmianę .... zalać go tym samym czy osobiście polecacie jakiś inny olej

 

również proponuje zalać tym samym. U siebie na takim jeżdżę i jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności