Skocz do zawartości
Gość lukasz.p

Samodzielna wymiana oleju - proszę o rady.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukasz.p

Hej... Pytanie proste..

 

Zmieniacie olej i filtry samodzielnie..? czy robicie to :643: w warsztacie...?

 

Zamierzam wymienic olej na własną rękę..z tego względu, ze w warsztacie jest to robione pospiesznie i mam wrazenie ze najgorszy syf, nagromadzony przez tysiace km, nie ma czasu spynąć dokładnie...

 

Czy jest cosik charakterystycznego o czym trzeba wiedzieć ...( wymiana oliwki, filtra oleju, filtra powietrza )

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał

Jak wymienisz sam to nawet z 200 ml więcej spuścisz. Tylko czy uda Ci sie odkręcić filtr? Ja mam specjalny klucz Hazeta wiec nie mialem problemu. Aha olej oczywiście Motul Specific i nie kupowany na Allegro bo podobno niektórzy mają po nim problemy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aby olej całkowicie zlać to samo zlewanie oleju z miski powinno trwać minimum 1h.

Do tego dochodzą jeszcze takie miejsca jak odstojnik i chłodniczka oleju. Tam jest w zależności od silnika od 600ml do 800ml spracowanego oleju.

Jak zmieniam olej w swoim aucie to wjeżdżam na kanał wieczorem odkręcam korki oraz odstojnik i chłodniczkę i przychodzę dopiero nastepnego dnia. Za noc wszystko zleci co do kropelki :614: Ale mam na to czas i mi się nie śpeszy.

Może to gruba przesada ale staranne zmienianie oleju to zajmuje 3h

 

HANI zapodaj dokładny opis wymiany oleju razem ze spuszczaniem z odstojnika i chłodniczki oleju (gdzie to jest ??) najlepiej z fotami :) hm proponował bym nawet założyć nowy wątek co do dokładnej wymiany oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za radę, jeśli chodzi o wymianę oleju to chodziło mi o to czy można wymienić spuszczając olej czy trzeba poprostu wypompowywać olej - bo tak ostatnio mi wymieniali. A odnośnie wymiany oleju to fakt szkoda się ciapać jak piszesz że wymiana 20-30zł to szkoda zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jednym warsztacie mi wyciągał z góry a w innym z dołu z miski. Teraz jeżdzę tam gdzie z dołu sciąga (więcej roboty bo trzeba sciągnąć osłonę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie i więcej ale pewnie dołem lepiej zleci chodziasz może się myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez korek wylecą wszystkie nieczystości. Wyciągnąć się raczej wszystkiego nie da.

 

lukasz.p wymieniłeś już ten olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić klucz do zdjęcia obudowy filtra oleju (numer, nazwa, może zdjęcie). Nie chciałbym poniszczyć obudowy. Wcześniej miałem auta bez obudowy filtra to wykręcałem filtry samoróbką z łańcucha rowerowego. Do tego silnika raczej sie nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś polecić klucz do zdjęcia obudowy filtra oleju (numer, nazwa, może zdjęcie). Nie chciałbym poniszczyć obudowy. Wcześniej miałem auta bez obudowy filtra to wykręcałem filtry samoróbką z łańcucha rowerowego. Do tego silnika raczej sie nie nadaje.

 

Odkręcisz ręką, żaden klucz nie jest do tego potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkręcisz ręką, żaden klucz nie jest do tego potrzebny.

 

No jak bys u mie odkrecil reka to pudziana kladziesz.

Kluczem bylo ciezko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś polecić klucz do zdjęcia obudowy filtra oleju (numer, nazwa, może zdjęcie). Nie chciałbym poniszczyć obudowy. Wcześniej miałem auta bez obudowy filtra to wykręcałem filtry samoróbką z łańcucha rowerowego. Do tego silnika raczej sie nie nadaje.

Tu masz zdjęcie na aukcji. To jest taka nasadka. http://www.allegro.pl/item358323159_klucz_filtra_oleju_bmw_mercedes_vw_audi_opel_itd_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to robie tak:

biore srubokret i mlotek jak reka nie dam rady wbijam sie w filter odkrecam.

a przed spuszeczniem wlewam plyn do plukania silnika, zapalam silnik na 10 min i dopiero spuszczam,

w trakcie jeszcze biore lewarek i podnosze samochod z lawej strony patrzac na sam. z przodu. zeby wicej zlecialo. odczekuje z 10 min i zaczynam walke z filterm,

pozniej zakrecam srube od spustu oleju, uszczelke filtra smaruje oleje o dopiero zakrecam recznie tyle ile dam rade, zalewam nowy olej ja leje castrol i to tyle.

ps. moze w warsztacie jest tanio ale jlubie sam naprawiac pozniej mam z tego satysfakcje.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jago86 f0003c0acf62c457m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś pomoże :

witam

Jako ze jestem po wymianie olej silnikowego w 1.9 tdi 130 km PD.CHce opisac moja wymiane.

1 Zdecydowałem sie na zakup oleju Mobil (Synt S Special V 5W-40.o specyfikacji 505.01) w http://sklep.intercars.com.pl/

Cena za 1l to 46zł i parę groszy , niestety nie maja baniek 4 lub 5 l :kwasny: .

Filtr oleju (0X143D OEKO Knecht) za 24zł

Filtr powietrze ( LX622 Knecht) za 32zł .

2.Chciałem zrobić wymiane poprzednie i poprosiłem mechanika o zlanie oleju z chodniczki która znajduje sie pod obudowa filtra oleju.

żeby zlać olej z chodniczki trzeba odkręcić ja od spodu kluczem bodajże 26 lecz 100% nie daje i przechylić ja żeby olej lepiej zleciał.

Warto wymienić uszczelki dolna i górna zakupiona w ASO za 1x15zł i 1x8zł.

Podczas skręcania trzeba być delikatnym gdyż grzybek ,podkładka w którym znajduje sie dolna uszczelka jest z jakiegoś tworzywa i może pęknąć dokręcając ja za mocno.

3 Wymieniamy filtr ,raczej papierowy wkład oleju podczas skrecania smarujemy wszystkie uszczelki delikatnie olejem .

4 Po tych wszystkich czynnościach zalewamy olej u mnie weszło 3.9l i stan na bagnecie ponad połowa ,blizej FUL.

Większość informacji potrzebnych do wymiany zaciągnąłem od forowicze "hha" któremu bardzo dziękuje :ok:

pozdrawia Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To oznacza, że bmw, vw, audi opel maja takie same obudowy? Kosztuje 29zł plus koszt przesyłki i nie chciałbym kupić nieodpowiedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja to robie tak:

biore srubokret i mlotek jak reka nie dam rady wbijam sie w filter odkrecam.

pozdrawiam

 

Czyli masz filtr oleju, a nie sam wklad prawda ?

Bo nie wydaje mi sie zebys wbijal srubokret w obudowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość termin

Ja odkręcałem u siebie podobnym kluczem jak kolega pisal wczesniej na łańcuch, to ja miałem na pasek. Odkręciłem bez problemu, na obudowie pisze aby dokręcać 25N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli masz filtr oleju, a nie sam wklad prawda ?

Bo nie wydaje mi sie zebys wbijal srubokret w obudowe ;)

Puściłem koledze zdjęcie obudowy filtra aby miał wgląd w co chce wbić śrubokręt. Jeśli by wbił w to śrubokręt to następnie musiałby pomknąć do serwisu albo po szrotach aby odzyskać obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to panowie z takim dobrym dostepem to srubokret w odstawke . ja mam 90 ps panowie i normalny filtr. wiec sprawa jest calkiem inna. ale to da sie odkrecic uzywajac klucza ktory za miast lancucha ma skorzany pasek.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Puściłem koledze zdjęcie obudowy filtra aby miał wgląd w co chce wbić śrubokręt. Jeśli by wbił w to śrubokręt to następnie musiałby pomknąć do serwisu albo po szrotach aby odzyskać obudowę.

 

Ale on nigdzie nie pisal ze ma obudowe i wklad filtra, ma b5 nie FL i stad caly filtr. Tak czy siak go wyzuca wiec moze masakrowac:)

Kazdy pisze jak wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności