Skocz do zawartości
ormowiec

światła postojowe? same się włączają

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krawcol
W sofcie jest możliwość włączenia DRLa, jeżeli macie na to ochotę to ASO powinno wam to włączyć i wtedy zapalają się światła mijania i tylne.

Czy istnieje taka mozliwosc w B5 3BG :?:

"Najlepszym rozwiazaniem jest właczenie hamulca recznego,wtedy podczas odpalanie światła nie pobieraja zbyt dużo energii. "

 

Możesz dokładniej? Dlaczego?

Dlatego, ze swiatla zapalaja sie razem z zaplonem... Ale przeciez one gasna podczas krecenia rozrusznikiem, takze nie wiem, co tam mialoby prad brac dodatkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zreanimować ten wątek bo podchodzi mi :)

Światła mam takie jak na linku:

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://swiatla.arbiter.pl/files/g/2_809366872_IMG_1362.JPG&imgrefurl=http://swiatla.arbiter.pl/zdjecie/15575.Passat.B6.bixenony&usg=__VD0KigqUg2uKHQCR7TMJhySb8ww=&h=491&w=655&sz=70&hl=pl&start=5&sig2=Y986mzwwahzonO29l5Ioyw&tbnid=0JouHt9Tn0-_mM:&tbnh=103&tbnw=138&prev=/images%3Fq%3D%25C5%259Bwiat%25C5%2582a%2Bxenonowe%2Bvw%2Bpassat%2Bb6%26gbv%3D2%26hl%3Dpl%26sa%3DG&ei=18zwSau1IJKD-AbL67zADw

 

teraz pytanie,czy myślicie,że w tym poście chodziło o taki reflektor,czy nie?Czy w takim jest możliwe DRL, chodzi mi szczerze mówiąc o to czy da rade wykorzystać żarówke postojową jako DRL?Nie chce walić z ksenona w ciągu dnia na krótkich odcinkach jazdy po mieście, bo myśle,że to nie posłuży żarnikom na dobre.Wiem,że troche kombinuje,ale to tak jak osoba mi bliska powiedziała: "tak to jest jak DZIAD kupi sobie niezłą fure".

Będę wdzięczny jak ktoś sie wypowie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak.to właśnie o taki reflektor chodzi.a u mnie przy zapłonie włącza się i xenon i postojówka.nie wiem jak u Ciebie.trzeba by było xenon przełączyć żeby włączał się tylko jak przekręci się pokrętło w samochodzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak,wiec u Ciebie jest tradycyjnie,po prostu wlączają sie światła mijania, w Twoim konkretnym przypadku żarówka ksenon i postojowa...

mi chodzi o to czy dało by rade zrobić tak,że jako DRL właczałyby się same żarówki postojowe, no i czy to wogole by przeszło jeśli chodzi o ewentualną kontrolę drogową :/

 

najlepiej żeby ormowiec zabrał głos :)

Edytowane przez acebloker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zewnątrz reflektor wygląda dokładnie tak jak u ojca (drl)

w drl świeci się ten "pokółkowany" segment reflektora (od srodka auta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o to chodziło

dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie jak to bylo zrobione w tamtym passacie w tytule....ja obdzwonilem kilka ASO VW i mowia,ze sie z czyms takim nie spotkali,jedyne co proponuja to wlaczenie po prostu swiatel mijania jako swiatla dzienne :/ za jedyne 120-150 pln :))

mozna taka robote zlecic jakiemus eletro-mechanikowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, można każdemu, kto ma komputer, kabelek do podłączenia do auta oraz program. No i oczywiście nieco wiedzy, gdzie to włączyć. Poszukaj na Forum, powinieneś znaleźć coś dla siebie ;)

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można także funkcje świateł dziennych przełączyć z mijania na przeciwmgnielne i zmniejszyć jasność ich świecenia- wszystko vagiem, opisywał o tym na forum kolega Jetta_GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko już wiem,jest tak jak piszesz...miedzy innymi...

otóż w ASO to tak jak pisałem...

Pojechałem do "elektryka"-wpioł się i wymienił mi kilka opcji:

-wersja skandynawska-świecą się pełne światła mijania (w moim przypadku:żarniki ksenon,żarówki postojwe z przodu i pozycyjne z tyłu)

-wersja USA-świecą się tylko żarówki głowne z przodu (bez pozycyjnych z tyłu) i co ciekawe bez żarówek postojowy w reflektorach przednich

-wersja dodatkowa p-mgielne zamiast tradycyjnych dziennych

-kierunkowskazy jako światła postojowe (USA)

Jeszcze był jakiś szczegół-chyba światła się wyłączały po zaciągnięciu hamulca ręcznego-USA (tak tam podobno mają :) może automaty)

 

To tyle opcji o których wiem....może komuś się przyda..

Ciągle zagadką pozostaje dla mnie,jak do cholery wlączyć światła postojowe jako dzienne (bo podobno jak to się zrobi na jakiś dodatkowy przełacznik, to komputer będzie wariował).Znowu pytanie do Ormowca,jak to jest zrobione u ojca?

Pozdrawiam

Ace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi o te postojówki, które zaznaczyłem elipsą:

 

postojowki.th.jpg

 

Jeśli tak, to jest możliwość świecenia samych świateł postojowych (bez soczewek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o światła bi-ksenonowe,zdjecie reflektora zamieściłem jako link 10 postów wcześniej i chodzi o żarówke o zupełnie innej budowie (przynajmniej na oko) i wygląda to naprawde nieźle i myśle że spokojnie by wystarczyło jako światła dzienne,ma ktoś tak to rozwiązane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zda to egzaminu jako światła dzienne bo służy do doświetlania zakrętów i świeci na boki a nie do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to akurat,albo niezrozumienie,albo totalna bzdura!!

do doświetlania zakrętów jest zupełnie inna żarówka zamontowana w głebi z "lustrem" skierowanym do boku, która zapala się podczas skręcania kierownicą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamq, czy ten ofelunek jest fabryczny? W klipsach widzę chyba jakiś napis, więc chyba nie, prawda? Tak czy siak- ekstra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje felgi to "Alutec Dynamite", rozmiar 8x17 ET35 (o ile dobrze pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzeliłem w koncu fotkę dla rozjaśnienia sytuacji

Zdj?cie001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i za cholere,za przeproszeniem nie wiem jak to zrobić,wszyscy mówią że nie mozna,że się nie da,że jak się zrobi "ręcznie" a nie przez komputer (a przez komputer nie można) to się komputer będzie buntował...impas!!

ale jednak jak widać,można!!!

temat już się może robi nudny dla niektórych,ale są specjaliści od VAG i itp.,jak to może być u Tomka rozwiązane?

ostatnio rozmawiłem ze znajomym mechanikiem z ASO i coś wspomniał,że może by dało rade jakby "w bajtach pomieszać" -może ktoś to rozjaśnić?

 

Pozdrawiam

Ace

 

PS.A i jeszcze pytanie do zorientowanych,czy żeby wymienić tą żarówkę postojową też trzeba przód rozbierać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, powiem ci że też mnie ten temat strasznie zainteresował. Widziałem troche passatów na drogach z takim oświetleniem dziennym, ale za zwyczaj były to wersje amerykańskie, myślałem że tam po prostu wszystkie tak mają (i amerykańskie reflektory są inne od naszych), a tu prosze, passat europejski z takim oświetleniem. To chyba wskazuje na to, że we wszystkich w jakiś sposób da się takie coś zrobić. tylko jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę i znalazłem, że jest inny włącznik świateł do wersji "automatycznymi światłami do jazdy w dzień". dokładnie jest to 1K0941431Q (z halogenami p-mgielnymi), 1K0941431J (bez halogenów)

 

---------- Post added at 08:42 ---------- Previous post was at 08:42 ----------

 

Czy to jedyna różnica, tego nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności