Skocz do zawartości
dlugiiii

Polerowanie lakieru - Wszystko od początku

Rekomendowane odpowiedzi

swoją drogą chciałem tą instrukcje w max 5 zdaniach a nie mapę wilczego szańca

nie stosuj tego punku zenitu, przecież tak można polerować auto całymi dniami, ustawiasz polerkę na obroty 1200-1500 i robisz ze 3 przejścia na panelu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, niewąska ta instrukcja, ale lektura godna uwagi. :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko kupiłem sobie wosk Turtle Wax Car Wax.jak najlepiej go nakładać ?czy można mechanicznie polerką?

Na opakowaniu pisze:

 

Produkt nakładać kolistymi, nachodzącymi na siebie ruchami stosują mocniejszy nacisk w tych miejscach na lakierze gdzie znajdują sie lekkie rysy lub koliste zarysowania. Odczekać , aż preparat przeschnie tworząc tzw. "mgiełkę". Następnie powierzchnię wypolerować aż do uzyskania połysku.Posiadam polerkę mechaniczną z regulacją gąbkę miękka i futerkiem jak to najlepiej zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaarolek1 skoro to wosk to ręcznie nakładać i ręcznie polerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może polecić środek do usuwania kolistych rys (chyba po polerce)? Mieszkam w Irlandii , więc najlepiej coś z produktów dostępnych w halford np z gamy Autoglym, Meguiars. Nie mam polerki , więc chciałbym coś do użytku ręcznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meguiars Swirl X remover - przeznaczony do pracy ręcznej

 

Autoglym Paint Renovator + Super Resin Polish - nie wiem czy to można ręcznie używać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha jak na złość Meguiars Swirl nie ma u mnie w sklepie, ale autoglym powinienem znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ devil-80 Meguiars Swirl X remover maja w halfordzie . Nawet jesli nie maja na stanie to sprowadza z innego sklepu :-)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kowjack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kopiłem ostatnio na eBayu, porównajcie cenę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś podpowiedzieć czego użyć do polerki chromów? nie mowie tu o relingach tylko o listwach chromowanych na około szyb, jak również przy listwach na drzwiach i zderzakach.

 

z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

@Luke u siebie wszystkie chromy polerowalem Hot Rims Chrome Polish firmy Meguiars .Goraco polecam .

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hot Rims Chrome Polish
nie mogę znaleźć na ebayu, a ty skąd kupowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autosol.. do polerowania chromów, aluminium, miedzi

 

Ale to do bardziej zaniedbanych chromów

 

Dostępne w każdym Carshopie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Autosol.. do polerowania chromów, aluminium, miedzi

 

Ale to do bardziej zaniedbanych chromów

 

Dostępne w każdym Carshopie

tylko autosol nie nadaje się do używania na co dzień bo zostawia pył i osad , dla tego lepiej zrobić raz autosolem i później czyścić np co mycie megsem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry, mam pytanie odnośnie polerowania auta, chciałbym kupić sprzęt cały do polerowania, czy ktoś może z regionu war-maz byłby w stanie mi na żywo pokazać co i jak? mam pare aut starych na których mogę poćwiczyć ale problem w tym że passata trochę zraniłem a wiem że da radę to naprawić chociaż wiem że nie jest to łatwe ale wole tak niż płacić po 400zł obcej osobie za taką robotę ;) z góry dzięki

 

podobno tak się nie robi :

 

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pracować samemu. Zepsujesz kilka razy to nabierzesz doświadczenia. Poza tym każdy lakier jest inny więc samemu musisz wiedzieć jak podejść do sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dblog

Witam, was wszystkich widzę, że interesuje was temat polerowania lakieru. Na stronie o kosmetyce aut można znaleźć kilka fajnych artykułów. Nie wiem czy się przyda, ale jest tam co nieco o różnych produktach itd itp. Osobiście polecam bo lektura wydaje się całkiem ciekawa. A co do past polerskich to polecam pasty menzerna, wychodzi taniej niż 3M i meguiar's a moim zdaniem lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym DiTEC to dokladnie tak jest jak kolega napisal ze trzeba to odswiezac,kolega to robil i mu kitu na wciskali ze jak kamien uderzy w maske czy jakis inny element to znaku nie biedzie?!wspaniale heh!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie co do mleczka i wosku - jaka jest kolejność?

1. polerka

2. wosk

3. mleczko

 

czy odwrotnie?

1. polerka

2. mleczko

3. wosk

 

pozdrawiam :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności