Skocz do zawartości
dlugiiii

Polerowanie lakieru - Wszystko od początku

Rekomendowane odpowiedzi

skoro tyle narzekań na polerowanie przez fachowców, nie ma się co dziwić za 150-300 zł pełnej korekty się nie uzyska

 

---------- Post added at 23:30 ---------- Previous post was at 23:26 ----------

 

Dopiero tam mi zrobili, i z ta rysą i polerowanie z woskowaniem a niejak u lakiernika koloryzujaca pasta...

jest wiele na rynku mleczek polerskich, które zawierają wypełniacze, podczas polerowania cząsteczki wchodzą w delikatne ryski, także umyj auto kilka razy na myjniach, a później zachwalaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
także umyj auto kilka razy na myjniach

 

Jakoś staram się nie wybierać na myjnię...Z wiadomych przyczyn :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś staram się nie wybierać na myjnię...Z wiadomych przyczyn

to pomijam, ale może nawet auto umyć szamponem o wysokim PH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś pomysł jak usunąć bez malowania z wiadomych względów rysy zrobione jakimś kluczem czy gwoździem? są trochę głębsze niż zwykłe i nie wiem co z tym można zrobić...?:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ma ktoś pomysł jak usunąć bez malowania z wiadomych względów rysy zrobione jakimś kluczem czy gwoździem? są trochę głębsze niż zwykłe i nie wiem co z tym można zrobić...?:dupablada

 

Post #3 http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=84392&highlight=rysy+lakierze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
są trochę głębsze niż zwykłe i nie wiem co z tym można zrobić...?

papier wodny 2000 next 2500 na koniec polerka mechaniczna, rysa powinna stać się mniej widoczna

najlepiej jak być wrzucił foto, bo z fusów ciężko mi się wróży

jeżeli rysa jest bardzo głęboka to zaprawka lakiernicza i jak lakier się utwardzi postępujesz według w/w schematu

Edytowane przez Kosma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Foull20

Wiadomo że nie każdego stać na najdroższe kosmetyki do auta czy tam pasty polerskie...

Moim zdaniem Sonax ma produkty bardzo dobrej jakości i tymi właśnie produktami można naprawdę doprowadzić lakier do ładnego stanu:) Ceny za kosmetyki z sonaxa nie są wygórowane i napewno każdego będzie na nie stać:) Jeżeli nikt nigdy auta nie polerował żadna pastą to polecam na pierwszy ogień Pastę Tempo (koszt 6zł) kilka godzin zabawy i efekt zauważy każdy..później można używać wosków lub jakieś mleczka koloryzujące które wydobędą głębie koloru. Wszystko można zrobić samemu (nie koniecznie mechanicznie) ja poleruje tylko i wyłącznie ręcznie:) Raz doigrałem się przy tym zapalenia stawu ruchowego ręki ale nadal robię to co lubie:) Polerka auta dla mnie to odpoczynek od wszystkiego i przyjemność:) Więc jeżeli ktoś ma tylko czas może samemu odmłodzić swoj lakier:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo że nie każdego stać na najdroższe kosmetyki do auta czy tam pasty polerskie...

wiesz drogie pasty polerskie i kosmetyki samochodowe mają to do siebie, że są i tu padną mocne słowa tańsze! dlaczego? bo są wydaje i starczają na dużo większą liczbę aplikacji, co w ogólnej kalkulacji wychodzi taniej lub tylko odrobinę więcej(zależy od marki), oczywiście pomijam efekt wizualny

Jeżeli nikt nigdy auta nie polerował żadna pastą to polecam na pierwszy ogień Pastę Tempo (koszt 6zł) kilka godzin zabawy i efekt zauważy każdy.

to nie jest stricte pasta polerująca, gdyż zawiera wypełniacze, które wypełniają swirlxy(koliste ryski) oraz częściowo lekkie proste ryski(w kształcie zapałek)

także kilka myć i wielogodzinny efekt naszych prac możemy wpisać do notesika pod tytułem "nasze nieudane posunięcia"

 

oczywiście nic nie zastąpi dobrego przygotowania lakieru pod wosk czy też inne preparaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Foull20

Koledzy możecie wkleić tu linki tych produktów Meguiar's których sami używacie i możecie polecić??

Chodzi mi np o szampon do mycia coś do polerowania lakieru do felg itp itd.

Z góry dzięki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, bylem z polecenia forumowiczów w tym zakladzie Cardam. Nie jest to jakis ogromny warsztat ale moze i dobrze bo chłopak zajął sie moim autkiem do porządku a nie jak to robią na myjniach- po łebkach i nastepny.

Polerka + woskowanie wyszla mnie 240 zł (passat b5 sedan), umylem autko juz 3 raz i wosk dalej sie trzyma, tzn woda skrapla sie od razu i splywa z autka. Robione mialem woskiem SONAX karnałba. Dla potrzebujących podaje adres strony cardam: http://www.cardam.opx.pl. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mariusz99

a zeszły chociaż wszystkie ryski? czy tylko taka polerka oby lakier był gładki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mariusz99 a możesz napisać czy ten gościu robił Ci to ręcznie czy automatyczną polerką i ile czasu mu to zajęło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Samochód musiałem zostawic o 9 rano- odebrałem o 16. Polerowanie mialem automatycznie a wosk nakładany recznie- podobno lepiej sie trzyma,

Z rysami wyglada tak- mam juz 6 myc za soba i efekt super (pod względem świecenia sie) rysy ktore mialem od kluczyka przy zamkach poznikaly wszystki, natomiast z 3 na drzwiach jedna dalej widac- jest mniuejsza ale jednak ja widac jak sie parzy od dolu, podejrzewam ze jak treraz sobie sam go napastuje to spowrotem bedzie wygladal tak jak po renowacji.

oczywiście podziele sie sposterzezeniami. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje polerowanie mechaniczne w Krakowie ? ktos ma jakis zaufany punkt ? no i pytanie na ile takie polerowanie starczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś jakiś zaufany punkt w Zachodniopomorskim ? i jaka jest cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i pytanie na ile takie polerowanie starczy ?

może i "starczyć" na cały okres eksplantacji, to czy ryski "powrócą" zależy już tylko od późniejszego użytkowania, umiejętna technika mycia itp..

 

a ceny? tu raczej nikt nie odpowie, no poza wypowiedziami typu 200 zł u lakiernika..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po czym można poznać że lakieru może już być zbyt mało żeby ponownie spolerować auto??

 

zauważyłem w moim lakierze jakieś wżarte cząsteczki nie wiem może to piasek, nie mogę tego usunąć karszerem na myjni bezdotykowej ani gąbką bo wtedy bym sobie narobił rys i pod słońce wyglądało by to makabrycznie, jest na to jakiś sposób, i co to takiego może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest na to jakiś sposób

Jest, glinka. Po niej lakier jest gładki jak pupcia niemowlaka :-D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest, glinka. Po niej lakier jest gładki jak pupcia niemowlaka :-D.

A coś więcej w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności