Skocz do zawartości
dlugiiii

Polerowanie lakieru - Wszystko od początku

Rekomendowane odpowiedzi

W zupełności mogę polecić rozwiązanie kolegi kpopis z tym, żę przy papierze ściernym należy bardzo uważać na wystające ranty itp które bardzo łatwo przetrzeć, szczególnie przy metalikach. A do usuwania okręgów po paście G3 Farecla (świetna pasta) bardzo dobrze nadaje się PLASTMAL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dominikjanas

śmiało mogę polecic zakład o którym pisaliście wczesniej, cardam.

Troche daleko od czestochowy ale oplacalo sie. z 8 rys na masce i drzwiach pozostala tylko 1 na masce ale nie ma co sie dziwic bo przyrysane mialem do golej blachy :)

mlody chlopak to prowadzi ale wie co robi, 6 godzin oczekiwania przyzwiita cena, jestem jak najbardziej zadowolony. tutaj dla potrzebujacych: www.cardam.cba.pl

pozdrawiam forumowiczow

Edytowane przez dominikjanas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinmitulski

bylem w tym samym zakladzie, moj samochodzik to mazda 323, po 12 latach lakier byl niezbyt "pociagajacy" a i mialem dylemat czy oddawac go do polerki i placic (w sumie w ciemno bo nie wiedzialem czy bedzie jakis efekt) czy do lakiernika i przemalowac calego.

w koncu zdecydowalem sie na polerke i oplacalo sie- moze nie salonowy blysk ale mogłem przejrzeć sie w masce :) i faktycznie wosk utrzymuje sie juz ktores mycie z kolei i auto dalej sie swieci.

koszty:

240zl polerka

30zł dojazd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kornel79

ja sobie wyczyscilem samochodzik. pasta polerska i pozyczona maszynka od kolegi i tez fajnie wyglada. kupiulem jeszcze paste koloryzujaca z woskiem i na prawde fajnie mi juz autko wyglada. pasta koloryzujaca 60 zl, pasta polerska 50 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec ma w asterce problemik ponieważ dał takiemu "specjaliście" i na dachu i masce ma koła od polerki. Jak to ugryźć aby znikły owe koła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i na dachu i masce ma koła od polerki. Jak to ugryźć aby znikły owe koła?

Jeśli mówisz o hologramach powstałych po użyciu polerki to jest na to sposób pad wykańczający (czarny) i najdelikatniejsze mleczko polerskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie NP??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, za tydzień mam wesele siostry i muszę mojego białego paska wypolerować. Rysy są od szorstkiej strony gąbki do naczyń. W rysach zbiera się brud, a na białym kolorze to widać. Oczywiście jak przejadę tempem to niema śladu, ale przy kolejnym zabrudzeniu historia się powtarza. Chciałem kupić tanią polerkę w netto (55zł) i jakąś pastę która mi polecicie. Tylko czy to zda egzamin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja osobiście poleciłbym ci podjechać do jakiegoś fachmana koszt ok 100-150 zł ale będzie ideał a sam możesz sobie roboty narobić bo co innego jest woskować auto a co innego polerować i to do tego mechanicznie po pierwsze musi to być zrobione na mokro pastą którą kupisz w kazdym punkcie gdzie dorabiaja lakiery ale jak nie masz doświadczenia to możesz spalić lakier i zamiast efektu połysku masz matowe połacie na samochodzie poza tym czas i pieniądze to podobny wydatek jak byś to robił sam mam szwagra lakiernika i widzę ile to roboty ale decyzja należy do ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem kupić tanią polerkę w netto (55zł) i jakąś pastę która mi polecicie. Tylko czy to zda egzamin ?

polerka euroteca 110 zł najtańsze z możliwych polerek, resztę sobie odpuść

paska farcela G3 oraz mleczko G10

zda egzamin na białym kolorze, sam dziś robiłem co prawda polerką dewalta,

minus-syf straszny na aucie, ale w tym budżecie 3M czy sholla nie kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolegom, oddaj do zakladu co sie tym zajmuja. Polerka to koszt ok 200 zł a nie 50... no i rózne pasty polerskie to tez wydatek, a maszynka raz na pol roku mozesz przeleciec i potem i tak bedzie lezala w kacie wiec kalkulacja chyba prosta.

Ja juz 2 auta zawiozlem do gosciA co sie tym zajmuje i za te same pieniadze mam pewny efekt. tutaj adres cardam.cba.pl (o ile jestes ze śląska kolego)

 

http://www.cardam.cba.pl

Edytowane przez maciek_pass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

A jak usunac takie malutkie wginiecenia na lakierze, jak by ktos palcem wcisnal, w szczegolnosci na drzwiach?

 

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie,

 

A jak usunac takie malutkie wginiecenia na lakierze, jak by ktos palcem wcisnal, w szczegolnosci na drzwiach?

 

Dzieki.

 

Sam raczej tego nie zrobisz...Ale pocieszę Cię-są na szczęście fachowcy którzy się tym zajmują.Śladu później niema po wgnieceniu.Polecam google i szukaj w swojej okolicy (w PL ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dobry sposób polegający na tym że najpierw miejsce ogrzewamy np suszarką z bliskiej odległości ale tak aby nie spalić lakieru a potem mocno schładzamy za pomocą suchego lodu lub co2 tak żeby się szron porządny zrobił a potem ogrzewamy ... wgniotka sama się uwypukla :)

 

 

http://www.joemonster.org/filmy/4171/jak-usunac-niewielkie-wgniecenia-w-samochodzie

 

sprawdzone - działa :)

 

ew dla speców i manualnie uzdolnionych

 

http://wgniecenia.info/2009021072/jak-naprawia-sie-auta-bez-lakierowania.html

Edytowane przez rogerm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Każdy ma różne opinie, mi chodzi o polerowanie ręczne, co kupić nie drogiego żeby wypolerować samochód i coś na nieduże rysy? Mój kolor to srebrny metalik.

 

Znalazłem coś takiego u siebie "Prestone Car Wax & Cleaner" niby silikonowe mleczko woskująco-czyszczące. Ale efekt słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Foull20
Znalazłem coś takiego u siebie "Prestone Car Wax & Cleaner" niby silikonowe mleczko woskująco-czyszczące.

 

Bardzo dobre jest to mleczko:ok:

Ale niestety na srebrnym kolorze trudno uzyskać dobry efekt..:(

Proponuj najpierw pastę tempo:) A później np sonaxa koloryzującego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez nie oddam nigdy juz do polerowania - 'profesjonalista' zrobil mi sznit przez pol drzwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobre jest to mleczko:ok:

Ale niestety na srebrnym kolorze trudno uzyskać dobry efekt..:(

Proponuj najpierw pastę tempo:) A później np sonaxa koloryzującego:)

 

Dokładnie-na początek pasta lekkościerna-później na górę wosk.

 

 

tez nie oddam nigdy juz do polerowania - 'profesjonalista' zrobil mi sznit przez pol drzwi...

 

Już sobie wyobrażam tego profi ;) Współczuję...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wladek_reicher
tez nie oddam nigdy juz do polerowania - 'profesjonalista' zrobil mi sznit przez pol drzwi...
beziak

 

Imię: Łukasz

 

Status: Offline

 

Samochód:

B5(3B) 1.8 T 150KM (APU)

Rok: 2002

 

Przyznał pomógł: 0

Pomógł 0 razy

Zarejestrowany: lip 2010

Miasto: Nisko

 

 

Wczoraj, 13:32

tez nie oddam nigdy juz do polerowania - 'profesjonalista' zrobil mi sznit przez pol drzwi...

 

 

 

Beziak, to mogłeś mu nie płacić. Ja byłem z polecenia waszego forum w tym zakładzie cardam w kozieglowch. Tez właśnie do poprawki po lakierniku co mi niby wypolerowal auto po malowaniu 2 elementow a na tylnych dniach nie wiadomo skad przyrysowanie na 10 cm zostawil. Dopiero tam mi zrobili, i z ta rysą i polerowanie z woskowaniem a niejak u lakiernika koloryzujaca pasta...

 

 

Edytowane przez wladek_reicher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności