Skocz do zawartości
dlugiiii

Polerowanie lakieru - Wszystko od początku

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Rodzyn, po pierwsze jakie auto i kolor?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
anowie pytanie, po polerce Ultimate Compound zostały hologramy na drzwiach, czy zastosować w kolejnym kroku przed naniesieniem wosku : meguiar's SWIRL REMOVER? Zda to egzamin? Czy po Zastosowaniu compounda myć auto przed swirlem, czy od razu nakładać? Czy tylko Swirlem i darować sobie uprzednio UC?

 

Czy może na koniec dać coś innego typu: MEGUIARS CLEASNER WAX??

 

 

 

Mam mega: Ultimate compound, Swirl remover, Ultimate polisch, czerwony pad i czarny do glazowania, do wosku aplikator i mikrofibra do wcierania (bez rotacyjnie)

 

 

 

Więc myjnia, osuszanie, swirl + czerwony pad, dalej politura na czarny pad megs ultimate polisch i na koniec ice wax.

 

 

 

Zda to egzamin? POTRZEBUJE FEEDBACKU :))))

 

 

1. Co najlepiej stosować na słoneczka i rysy na lakierze jaka pasta i pad? Megaruis Ultimate compound wystarczy?

 

2. Jaki wosk na koniec dać?

 

3. Czy przed woskowaniem myć auto po polerce czy aplikować od razu?

 

4. JAK POZBYĆ SIĘ HOLOGRAMÓW PO WOSKOWANIU? W PEŁNYM SŁOŃCU WIDAĆ NIESTETY ŻE COŚ TAM BYŁO DZIAŁANE :( ODBIJAJĄ SIĘ PRZY ŚWIETLE.

 

5. Jaka lampa uv czy halogen?

 

6. Czy jak są głębokie rysy to zwykły deatailing je usunie czy trzeba papierem jechać lakier?

 

7. Jaką glinke najlepiej stosować? Czym się rózni niebieska zólta?

 

8. JAK ZABEZPIECZYĆ EFEKT PRACY ŻEBY NIE ZNIKNĄŁ PO MIESIĄCU :(

 

Kolego UC nakładasz ręcznie czy maszynowo? Bo jeśli maszynowo to nie dziw się, że zostają hologramy - ten typ tak ma i koniecznie trzeba wykończyć powierzchnie finishem w celu usunięcia hologramów.

 

Jeżeli chodzi o dobór wosku to musisz wiedzieć czego chcesz - czy mega wyglądu czy długotrwałego efektu. Nie wiem osobiście co to ten Ice Wax ale raczej nie przewiduję długotrwałej ochrony - jeśli takiej oczekujesz to proponuję Finish Kare 1000P HI. Tester kupisz za niecałe 20 zł a starczy Ci na kilka woskowań. Na odpowiednim cleanerze potrafi siedzieć jak wściekły kilka miesięcy, sprawdzone osobiście nie raz.

 

Jeżeli chodzi o głębokie rysy to są one do podkładu? Nikt bez oględzin lub przynajmniej zdjęć nie odpowie Ci na takie pytanie.

 

Glinki różnią się od siebie twardością.

 

Te hologramy jesteś pewien że są od wosku? Czy mówisz o tych które powstały przez UC? Jeśli jesteś pewien, że są one od wosku to spróbuj jeszcze raz go dotrzeć - niektóre woski się pocą tworząc właśnie efekt hologramów na słońcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na początku zaznaczę, że w temacie polerowania jestem totalnym laikiem, a chciałbym zakupić polerkę, ponieważ mam dwa auta do wypolerowania (tak, tak, można oddać do fachowca, ale po co skoro przy okazji można się czegoś nauczyć, no i te zadowolenie, że samemu...)

Pierwsze pytanie jaka polerka? Ceny są od zaledwie od 70 do kilkuset, aczkolwiek zapewne te najtańsze się do niczego nie nadają i lepszy efekt będzie ręcznie, ale też nie chce wydać na to 700 zł ;)

Kolejne to jakie pasy i w jakiej kolejności? W jednym aucie jest problemem lekko zmatowiały lakier, a w drugim jest pełno rys, które chociaż trochę zamaskować byłoby fajnie :)

Taa, wiem, pełno się już takich pytań i odpowiedzi na nie przewinęło, ale czasy idą do przodu i technologia również, więc wolę zapytać na nowo :)

W sumie polerkę jeszcze nie problem wybrać, bo raczej większej różnicy nie ma poza mocą i ceną, ale past jest bardzo dużo na rynku i nie mam pojęcia, która będzie lepsza...

Za wszelkie opinie i pomoc będę wdzięczny, ponieważ temat chce przez zimą jeszcze ogarnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Na początku zaznaczę, że w temacie polerowania jestem totalnym laikiem, a chciałbym zakupić polerkę, ponieważ mam dwa auta do wypolerowania (tak, tak, można oddać do fachowca, ale po co skoro przy okazji można się czegoś nauczyć, no i te zadowolenie, że samemu...)

Pierwsze pytanie jaka polerka? Ceny są od zaledwie od 70 do kilkuset, aczkolwiek zapewne te najtańsze się do niczego nie nadają i lepszy efekt będzie ręcznie, ale też nie chce wydać na to 700 zł ;)

Kolejne to jakie pasy i w jakiej kolejności? W jednym aucie jest problemem lekko zmatowiały lakier, a w drugim jest pełno rys, które chociaż trochę zamaskować byłoby fajnie :)

Taa, wiem, pełno się już takich pytań i odpowiedzi na nie przewinęło, ale czasy idą do przodu i technologia również, więc wolę zapytać na nowo :)

W sumie polerkę jeszcze nie problem wybrać, bo raczej większej różnicy nie ma poza mocą i ceną, ale past jest bardzo dużo na rynku i nie mam pojęcia, która będzie lepsza...

Za wszelkie opinie i pomoc będę wdzięczny, ponieważ temat chce przez zimą jeszcze ogarnąć :)

 

Zapoznaj się z tym forum. Dużo ciekawych tematów i wskazówek jak dbać o lakier samochodu i nie tylko.

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewforum.php?f=19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Na początku zaznaczę, że w temacie polerowania jestem totalnym laikiem, a chciałbym zakupić polerkę, ponieważ mam dwa auta do wypolerowania (tak, tak, można oddać do fachowca, ale po co skoro przy okazji można się czegoś nauczyć, no i te zadowolenie, że samemu...)

Pierwsze pytanie jaka polerka? Ceny są od zaledwie od 70 do kilkuset, aczkolwiek zapewne te najtańsze się do niczego nie nadają i lepszy efekt będzie ręcznie, ale też nie chce wydać na to 700 zł ;)

Kolejne to jakie pasy i w jakiej kolejności? W jednym aucie jest problemem lekko zmatowiały lakier, a w drugim jest pełno rys, które chociaż trochę zamaskować byłoby fajnie :)

Taa, wiem, pełno się już takich pytań i odpowiedzi na nie przewinęło, ale czasy idą do przodu i technologia również, więc wolę zapytać na nowo :)

W sumie polerkę jeszcze nie problem wybrać, bo raczej większej różnicy nie ma poza mocą i ceną, ale past jest bardzo dużo na rynku i nie mam pojęcia, która będzie lepsza...

Za wszelkie opinie i pomoc będę wdzięczny, ponieważ temat chce przez zimą jeszcze ogarnąć :)

 

Jeżeli chodzi o maszynę to na początek polecam Dual Action czyli DA. Używkę np. Kraussa powinieneś dostać w rozsądnych pieniądzach (ok 350 - 400 zł). Poza Kraussem mogę polecić również Lare z tańszych maszyn jednak modele DA Lare ma dużo młodsze i nie sądzę, żeby tanio można było je zakupić na dzień dzisiejszy.

 

Jeżeli chodzi o pasty to w sprzedaży są zestawy Menzerny 3x250 ml w niezłych cenach i je mogę polecić. Osobiście nie lubię się z finishem od Menzerny ale myślę, że na pierwszy raz będzie ok. Do tego pady Royal Pady, Flexipads i śmiało możesz działać.

 

Nie zapomnij oczywiście o dobrym zabezpieczeniu czyli cleaner + wosk, poza tym dobrze przygotuj auto - glinkowanie itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności