Skocz do zawartości
ameba01

Zmieniarka CD (NO CD CHANGER)

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowym posiadaczem Passata (2001r) Mam zamontowane firmowe radio i zmieniarke na 6 CD. Problem w tym ze radio po wcisnieciu przycisku CD pokazuje " NO CD CHANGER" ale CD changer jest tuz pod!!! Do zmieniarki moge wloyc plytki moge wyjac tylko jakby radio nie wiedzialo ze ma pod soba zmieniarke!! Co moze byc problemem?? I ja ksie do tego dobrac!!!!

 

Dziekuje za wszelka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dołożyłeś zmieniarkę powinieneś przekodować radio vagiem i będzie OK ;)

pozdrawiam

ps.jesli dobrze pamiętam to, do ostatniej cyfry w kodowaniu musisz dodać 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym ze ja niczego nei dokladalem a i nie bardzo jestem w stanie sie dowiedziec czy moze poprzedni wlasciciel dokladal!! CZy istnieje jakas inna mozliwosc by grajec zauwazyl zmieniarke??

SAm nie posiadam Vaga i nie jestem w stnaie tego teraz sam zaprogramowac (poki co czytam na forum o co w tym chodzi zassalem juz VAG-com 409-1 czekam na kabelek) a w radiu ciagle te same utworki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś wyciągać radio i zmieniacz ??

może coś się rozłączyło i wystarczy docisnąć wtyczki ?

(zakładamy, że nie padła zmieniarka, napęd)

Pozdrawiam

ps.lepszy będzie vag 311,2 bo można go bez problemu aktywować do pełnego a 409,1 na to nie pozwala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również niedawno kupiłem passata z radiem beta i zmieniarka na 6 cd. Łyka mi 1 płytke i nie wiem jak wrzucić pozostałe 5 płyt. Naciskając przycisk 2-6 otrzymuje komunikat "NO CD". Czy to normalne że nie mogę włożyć drugiej płyty?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego doszedlem Wiec co musisz zrobic to wcisnac Load i poczekac chwilke zacznie szybciutko mrugac dioda nad kolejnym numerem i wtedy dopiero wrzucasz plytke - musi tylko szybciej mrygac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem o czym piszesz, widziałem taka zmieniarkę z 6 przyciskami i przyciskiem LOAD. Ja posiadam cos takiego:

http://allegro.pl/item341891562_passat_b5_b6_zmieniarka_oryginalna_.html

 

to nie jest zmieniarka, tylko CD-Player :) i nie zmiescisz tam wiecej niz 1CD...(chyba ze sie postarasz to wcisniesz do niego cala kolekcje ale wtedy to nawet ta jedna nie bedzie grac ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wlodma

Panowie, przyłączam się do wątku. Mam problem z uruchomieniem zmieniarki (6CD oryginał VW Sony). Podpiąłem niebieską kostkę do swojej Gammy V i nic. Na radiu "no cd changer" a w zmieniarce cisza; nie można włożyć płyt jakby nie było zasilania.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie jak sobie poradzic w tej sytuacji i w czym może tkwić problem.

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danielek82

witam. kupilem niedawno Passata z 2000 r. 18.T, w bagzniku jest zmieniarka, ale jak naciskam pryzcisk otwierania nie otwiera sie wogole, jak w radiu naciskam Cd wzskakuje no cd changer, POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zastanawiam się jak to jest z tym przekodowaniem, na innym wątku mówią że wystarczy podłączyć zmieniarkę i będzie działać.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=37801&page=2

Pewnie ktoś kłamie :)

Może tylko niektóre radia trzeba przeprogramować vagiem, a jak tak to czy gamma5 też potrzebuje ingerencji?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się narażę niektórym, ale przekodowanie na zmieniarkę, czy tylne głośniki ma tylko wpływ na przeprowadzanie diagnozy. Po prostu informuje się komputer o formalnym podłączeniu dodatkowego wyposażenia.

Samo podłączenie jednego czy drugiego powoduje zadziałanie. Przetestowałem to na Gammie V, RCD 300, RCD 500, RNS 300, RNS MFD2 i RCD 310. Inne kodowania które ma np. Gamma V np. rodzaj tapicerki (skóra) powoduje nieznaczną modyfikację dźwięku (trzeba się wsłuchać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pogrzebałem trochę na forum w tym temacie, ale dla mnie to trochę zamącone. Mam w pasku gammę V. Podłączyłem do niej dziś zmieniarkę Grundig MCD36. Komunikat NO CD CHANGER. Zaznaczam, że kable i kostki sprawne. Zmieniarka ma zasilanie, otwiera i zamyka magazynek. Nie mam kodu do radia.Z tego co wyczytałem rozumiem,że mam zrobić tak:

Zgłoszę się do ASO z papierami samochodu po kod do radia.

Potem mam pojechać na VAG-a i podać mechanikowi kod

Mechanik ma przeprogramować radio (czy komputer?) VAG-iem dodając 2 do ostatniej cyfry kodu ? Czy chodzi tu może o dwa różne kody ? A jeśli chodzi tu o dwa różne kody, to może nie potrzebny jest w ogóle 4 -cyfrowy kod do radia? Radio zostaje w tym samym samochodzie i po odłączeniu i ponownym podłączeniu rozpoznaje kod zachowany w komputerze i działa.

I co ? Powinna wtedy działać ?

 

Do zmieniarki mam radio Grundig S600, które działa bez problemów, ale ja chciałbym zachować w pasku oryginalną gammę.

 

Czy może coś pokręciłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio nie widzi zmieniarki...

Czy do podłączenia użyłeś jakiegoś gotowego kabla? To że wtyczka do Gammy pasuje nie znaczy, że piny są odpowiednio podłączone. Jesteś pewien, że ta zmieniarka pójdzie z gammą?

Ja uważam, że przekodowanie nie pomoże...

Czasami zmieniarka się zawiesza i wtedy trzeba wyłączyć zapłon (wtedy radio tez gaśnie). Po chwili spróbować ponownie włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jest to gotowy kabel, który w poprzednim aucie w spółpracował bez zarzutów z radiem Grundig 5600 i zmieniarką Grundig MCD36. Sprawdzałem przed chwilą opis tych samych pinów zgodnie z instrukcjami i wygląda to tak (opis):

 

Gamma V- Grundig 5600

 

Data In----CD Bus

Clock-------Supply Voltage, earth

+UB -------+12 V supply voltage

SW+-------- Switching voltage

GND--------- CD AF, earth

L-------------- CD AF, left

R-------------- CD AF, right

 

W Gammie jest jeszcze jeden pin oznaczony jako Data OUT, którego w Grundigu w ogóle nie ma. Jednak kabel jest ośmiożyłowy więc wszystkie piny są okablowane. Dla mnie wygląda to podobnie. Jak to ugryźć? Co do współpracy z tym modelem nie mam pewności. Po prostu taki zestaw miałem i chciałbym zostawić sobie Gammę w pasku. Grundig ma podświetlenie od czerwonego do zielonego (nie ma niebieskiego) :( a poza tym ma inne mocowanie i "lata" w oryginalnej szufladzie paska.

Edytowane przez TommyHH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie: 1. Zegar (Clock) podłączony do masy zasilania po stronie zmieniarki, 2. Data Out wcale niepodłączony.

Jak to ugryźć? Pchnij tez zestawik Grundiga, a zamiast zmieniarki kup jej emulator i zamiast płyt będziesz sticka USB miał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne się pod temat, mam zmieniare od Audi "Audi CD Charger" z zmieniarki wychodzi okrągła wtyczka na 8 przewodów dalej łącze z kablem który na końcu ma niebieską wtyke do radia. I mój problem: nie widzi zmieniary.

I tu moje pytanie czy mam podjechać i przeprogramować to radio czy po prostu ta zmieniarka nie podchodzi pod navigacje MCD?? Dodam że po podłączeniu zasilanie na zmieniarke idzie, ale jak wcisne CD na radiu to mi pokazuje NO CD a nie tak jak inni pisali NO CD CHARGER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a plytki wsadziłes? moze padl naped lub laser w zmieniarce... najlepiej jechac do kogos kto sie zajmuje radiami i zmieniarkami. sprawdza tam ci czy wogole zmieniarka dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam zmieniare od Audi "Audi CD Charger"

Kto jest producentem zmieniarki? Becker?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto jest producentem zmieniarki? Becker?

alpine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności