Skocz do zawartości
killer666

Wymiana kostki stacyjki - problem

Rekomendowane odpowiedzi

coz, jestes kolejna osoba, ktora sie wpuscila w maliny z podrobkami :)

o ile sie nie myle, to za dwa browary mialem na szrocie kostke z golfa 4, aczkolwiek glowy nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny.

Tym razem chciałbym wzbogacić forum o fotoporadę dotyczącą wymiany kostki stacyjki. Dużo jest osób które to fajnie i szczegółowo opisują ale nie napotkałem się na foty…

 

Na początek zdejmujemy włącznik klaksonu, jest on na zamocowany na dwóch kołeczkach po bokach. Żeby go zdjąć należy pociągnąć od dołu lekko ale zdecydowanie żeby nie pourywać kabli.

Mamy wtedy coś takiego

 

pc243382.th.jpg

 

Następnie wypinamy przewody z włącznika i nakładamy klucz nasadowy #24 po czym odkręcamy i zdejmujemy kierownicę.

 

Musimy też zdjąć plastikową osłonę za kierownicą i tu będzie potrzebny nam wkrętak żeby odkręcić dwa wkręty od dołu osłony. Po wykręceniu wkrętów rozdzielamy osłonę na dwie części górną i dolną po czym wyciągamy ją.

Następnie wysuwany kostki z przełączników pod kierownicą. Ważne by wcisnąć zabezpieczenia oznaczone na zdjęciu.

 

pc243380.th.jpg

 

Następnie przy pomocy wkrętaka lub śrubokręta odkręcamy 3 śrubki które mocują zespół przełączników do korpusu stacyjki.

 

pc243379.th.jpg

 

Po wykręceniu śrubek zdejmujemy przełączniki i teraz zaczyna się zabawa ze zdjęciem tulejki. Ja użyłem do tego takiego ściągacza od sąsiada 

 

pc243381.th.jpg

 

pc243376.th.jpg

 

 

Po zdjęciu tulejki imbusem #6 odkręcamy śrubę która mocuje korpus stacyjki do kolumny kierowniczej i wyciągamy korpus stacyjki z kolumny.

 

pc243377.th.jpg

 

Po zdjęciu korpusu stacyjki odwracamy go iz tyłu widać śrubkę po krórej wykręceniu możemy wyciągnąć kostkę. Niestety nie zrobiłem foty…

Wymieniłem już dwie kostki w moim passq i stwierdzam że kostka nie wyrabia się przy stykach tylko w miejscu gdzie wchodzi płetwa bębenka stacyjki.

 

Po wymianie kostki wszystko robimy w odwrotnej kolejności.

pc243386.th.jpg

 

Myślę że choć trochę pomogę komuś STAĆ SIĘ BOHATEREM W SWOJM AUCIE :)

 

Jeżeli opis i foty są na tyle dobre żeby zamieścić je w warsztacie to bardzo proszę to zrobić…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze było dla mnie zdjęcie tej tulejki, dwa dni się męczyłem, 3 ściągaczy użyłem, 1 rozwaliłem i pomógł dopiero taki duży profesjonalny, co z warsztatu pożyczyłem za 3 browarki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie prościej bez ściągacza i przemocy odkręcić kolumnę na dole przy przegubie? jedna śrubka i wychodzi cała kolumna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak kombinowałem i myślę, że byłoby to prostsze rozwiązanie, ale jak ma się dobry ściągacz to też da radę ale powtarzam DOBRY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u mnie był problem z tą kostką to nie mieliśmy ściągacza z tatą ale tez sobie poradziliśmy młotkiem i drewnianym klockiem:)przy uderzeniu puszcza zabezpieczenie (które jest w razie jakby doszło do wypadku) i tuleja z sprężyną schodzi a potem normalnie można założyć z powrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przepraszam, ze pisze w tym watku, a nie zakladam nowego, ale mam problem wlasnie z wymiana kostki w stacyjce.

A mianowicie po wymianie kostki nie moge ponownie wcisnac kierownicy. Czy wiecie moze gdzie popelnilem blad?

Z gory dziekuje za wszelka pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po wymianie kostki nie moge ponownie wcisnac kierownicy

Jaką metodą wymieniałeś kostkę?

Może najzwyczajniej cofnęła się kolumna (ośka z wieloklinem)

Rozbierz dolny plastik osłaniający krzyżak i "pomóż" ośce wrócić na swoje miejsce.

Na dole przed krzyżakiem jest sprężyna która mogła cofnąć ośkę w dół, ta sprężyna niweluje drobne luzy osiowe na kolumnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w ciągu 4 lat odkąd mam passata mam już nową 4 kostkę, czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego się tak szybko psują? Czy to wina stacyjki czy kostki są do niczego? koszt kostki 20 zł, raz w sklepie gościu mi proponował za 100 zł. jakąś lepszą, ale trochę za drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kramek 512

 

Jaką metodą wymieniałeś kostkę?

Może najzwyczajniej cofnęła się kolumna (ośka z wieloklinem)

Rozbierz dolny plastik osłaniający krzyżak i "pomóż" ośce wrócić na swoje miejsce.

Na dole przed krzyżakiem jest sprężyna która mogła cofnąć ośkę w dół, ta sprężyna niweluje drobne luzy osiowe na kolumnie.

 

To o czym pisze lebow masz zobrazowane - link poniżej:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/100828-silnik-gasnie-(juz-nie-tylko)-w-trakcie-jazdy-na-benzynie?p=1354214&viewfull=1#post1354214

Edytowane przez kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w ciągu 4 lat odkąd mam passata mam już nową 4 kostkę

Unikaj białych... tylko czarne.

Winne są niestety same kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką metodą wymieniałeś kostkę?

Może najzwyczajniej cofnęła się kolumna (ośka z wieloklinem)

Rozbierz dolny plastik osłaniający krzyżak i "pomóż" ośce wrócić na swoje miejsce.

Na dole przed krzyżakiem jest sprężyna która mogła cofnąć ośkę w dół, ta sprężyna niweluje drobne luzy osiowe na kolumnie.

 

 

 

Dziekuje bardzo za pomoc, dzieki Twojej wskazowce udalo mi sie kierownie zalozyc;). Jednak pojawil sie kolejny problem... a mianowicie, mam problem ze swiatlami, najpierw zginal mi stop, gdy stop zrobilem, przepali sie przekaznik od kierunkow.. moglby mi ktos cos doradzic, albo zrobic zdjecia jak powinna wygladac prawidlowo instalacja elektryczna.? Bo znajac zycie to przy rozbieraniu kolumny cos musialem schrzanic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj zwarcia przy wtyczkach.. tam się źle podłączyć nie da wtyczek przy kierownicy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności