Skocz do zawartości
Gość Kosik1234

Problem z tylna klapa passat 3bg kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Uporałem sie z problemem klamki i wszystko gra po prostu nie było sprężyny która by odpijała ale został jeszcze jeden problem.

zamek nie reaguje z pilota

POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Uporałem sie z problemem klamki i wszystko gra po prostu nie było sprężyny która by odpijała ale został jeszcze jeden problem.

zamek nie reaguje z pilota

POMOCY

mikrostyk w nim uwalony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO zrobieniu klamki przełaczni od środka nie otwiera klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PO zrobieniu klamki przełaczni od środka nie otwiera klapy.
posprawdzaj przewody dochodzące do zamka czy jest napięcie w trakcie zamykania i otwierania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi dochodzić prąd bo jak zamknie auto na alarm i ręcznie otworze wymontowany zamek z podłączonym kablem to wyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musi dochodzić prąd bo jak zamknie auto na alarm i ręcznie otworze wymontowany zamek z podłączonym kablem to wyje
to może właśnie dlatego wyje ze ruszasz przewodami lub stykami w kostce a jak jest na stabilnym miejscu to nie trybi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyje tylko jak otworze śrubokrętem zamek podłaczony. U mnie zauważyłem zaśniedziałe styki to zamka może to pomoże. JAk podłączyłem pod komputer to byl jakis tam błąd w tylnej klapie jakies zwarcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyje tylko jak otworze śrubokrętem zamek podłaczony. U mnie zauważyłem zaśniedziałe styki to zamka może to pomoże. JAk podłączyłem pod komputer to byl jakis tam błąd w tylnej klapie jakies zwarcie?
no właśnie zwarcie w mikrostyku zamka a śrubokręt rozlączy obwód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z rada kolegi mielke przesmarowałem zamek i linkę z obu stron wchodzącą do pancerza i lipa. Dalej tak samo. Co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Z racji że to jest moj pierwszy post na forum chcialem sie przywitac :D

 

mam jak i koledzy problem z klapą tylną mojego paska kombi z 2000 r, kupiłem autko pare dni temu klapa działała ale po umyciu na myjni przestała działać

 

nie otwiera się ani z kluczyka ani z pilota , ten mechanizm nie zwalnia blokady po dotknieciu tych dzwigienek nad tablica rejestracyjna . czy jest mozliwość otwarcia klaby od środka pojazdu ? jak tak to jak i gdzie ? co moze byc przyczyna tej awarii:fajny

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgodnie z rada kolegi mielke przesmarowałem zamek i linkę z obu stron wchodzącą do pancerza i lipa. Dalej tak samo. Co teraz?
skoro działa bez pancerza to złóż bez ja tak mam (ostatnio się dowiedziałem)

 

---------- Post added at 18:33 ---------- Previous post was at 18:33 ----------

 

witam. Z racji że to jest moj pierwszy post na forum chcialem sie przywitac :D

 

mam jak i koledzy problem z klapą tylną mojego paska kombi z 2000 r, kupiłem autko pare dni temu klapa działała ale po umyciu na myjni przestała działać

 

nie otwiera się ani z kluczyka ani z pilota , ten mechanizm nie zwalnia blokady po dotknieciu tych dzwigienek nad tablica rejestracyjna . czy jest mozliwość otwarcia klaby od środka pojazdu ? jak tak to jak i gdzie ? co moze byc przyczyna tej awarii:fajny

 

pozdrawiam

otworzysz klapę jak ściągniesz tapicerkę z niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam passata rok 2002 kombi i też mam problem z tylną klapą i wyciaraczką. Klapa otwiera sie jedynie z kluczyka a wycieraczka wogóle nie chodzi... Moze ktoś podpowie co z tym sie dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Posiadam passata rok 2002 kombi i też mam problem z tylną klapą i wyciaraczką. Klapa otwiera sie jedynie z kluczyka a wycieraczka wogóle nie chodzi... Moze ktoś podpowie co z tym sie dzieje...

 

Wycieraczka lubi padać . Co do otwierania klapy tylko z kluczyka to można by było rozebrać ten mechanizm i wsio poczyścić z tego syfu. Popatrz także na instalacje w tej gumowej przelotce co doprowadza kable do klapy.

 

http://forum.vw-passat.pl/forumdisplay.php?f=92 Tu znajdziesz kilka porad dotyczących Twojego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przesmaruj pancerz i zamek i powinno pomóc

 

---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

 

jeśli rocznik 2002 to dla ciebie auto przed liftowe to chylę czoła kolego

a gdzie ja napisałem i kolega że ma przedliftowe,może okulary tobie pomogą,masz w opisie 2002r

 

---------- Post added at 09:38 ---------- Previous post was at 09:38 ----------

 

Witam!

Posiadam passata rok 2002 kombi i też mam problem z tylną klapą i wyciaraczką. Klapa otwiera sie jedynie z kluczyka a wycieraczka wogóle nie chodzi... Moze ktoś podpowie co z tym sie dzieje...

czytanie nie gryzie kilka postów wyżej masz napisane o klamce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trend5

 

 

Jak masz to rozwiązane siłownik mocniejszy czy sprężyny:noniebardzo

Edytowane przez YANO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie kupisz luzem, bo to część zamka. Tak już zrobili niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami w temacie klapy bagażnika w kombi.

Przy otwieraniu klapy w kombi z pilota lub przyciskiem na drzwiach kierowcy w każdym przypadku zwalniamy tylko blokadę drzwi. Klapę otwieramy klamką zewnętrzną drzwi. Klapa nie odskakuje słychać jedynie kliknięcie zwolnienia blokady. Drzwi nadal są zamknięte, ale niezablokowane tak jak reszta drzwi w samochodzie.

Klapę bagażnika otwieramy:

1. Kluczykiem przekręcając w zamku lewo do oporu.

2. Pilotem otwierając wszystkie zamki

3. Pilotem (kluczyk scyzoryk) środkowym guzikiem otwieramy samą klapę bez wszystkich drzwi.

4. Przyciskiem na drzwiach kierowcy i tu mamy do wyboru, w jakiej pozycji ustawimy cylinderek zamka w drzwiach klapy. Cylinderek zamka ma dwa położenia pionowe i poziome, które decydują o sposobie otwierania klapy. Cylinderek ustawiamy kluczykiem.

 

Cylinderek w ustawieniu Poziomym(-) - otwierając z centralnego zamka drzwi i klapa bagażnika odblokowują się. Przycisk na drzwiach kierowcy nie działa, dlatego, że drzwi i klapa są cały czas odblokowane. Klapę możemy otwierać i zamykać dowolna ilość razy bez używania kluczyka czy pilota do czasu zamknięcia samochodu.

 

Cylinderek w ustawieniu pionowym (|) - otwierając z centralnego zamka drzwi i klapa bagażnika odblokowują się. Przycisk na drzwiach kierowcy działa klapę bagażnika możemy otwierać przyciskiem na drzwiach kierowcy. Po każdym otwarciu i zamknięciu klapa jest automatycznie blokowana i otworzyć ja można tylko pilotem lub przyciskiem na drzwiach kierowcy.

 

Pozdrawiam:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja troche z innej beczki. Mój problem polega na tym, że nie działa u mnie podświetlenie bagażnika. Klapa działa dobrze. Kiedy podnoszę klapę do góry to nie działa podświetlenie i po ok. 30s. samochód uzbraja się. Nie widzi, że mam otwartą klapę. Gdzie mogę sprawdzić co jest nie tak?

Z góry pozdrawiam i dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Ja troche z innej beczki. Mój problem polega na tym, że nie działa u mnie podświetlenie bagażnika. Klapa działa dobrze. Kiedy podnoszę klapę do góry to nie działa podświetlenie i po ok. 30s. samochód uzbraja się. Nie widzi, że mam otwartą klapę. Gdzie mogę sprawdzić co jest nie tak?

Z góry pozdrawiam i dziękuję.

Czy na fis licznika pokazuje że otwierasz klapę, jeżeli nie to najprawdopodobniej mikro-wyłącznik w zamku klapy bagażnika uwalony. Albo pobawisz się w roznitowanie zamka i wymianę samego mikro-włącznika albo wymień cały zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności