Skocz do zawartości
sagpiotr

chip + AVB 2003 + charakterystyka automatycznej skrzyni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stratford

kolego wlasnie Seba robil mi program, nie chcialem tutaj psuc mu marki dopoki nie mam pewnosci,ze to prawda.Chcialbym zeby wypowiedzial sie ktos naprawde kompetentny :) hehe G-lab lodz powiedzial ze trzeba przeprogramowac skrzynie do tego co juz zrobil ... a tak wogole to wyobrazalem sobie ze bedzie to troche inaczej wygladalo z jego strony .

 

pozdro

 

Dokladnie przy predkoscie 160 km/h przy pelnym bucie wystepuje ten problem ,skacze miedzy 4 a 5 ka. Jak juz mowilem przed programem bylo okej. Ja swojego auta nie hamowalem ale program byl robiony na okolo 180ps ,auto chodzi o niego lepiej ale jest ten jeden problem .nie wiem jak to moze wplynac na dalsza eksploatacje.

 

pozdrawiam

 

Scaliłem 2 posty. Używaj opcji 'edytuj'. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego wlasnie Seba robil mi program, nie chcialem tutaj psuc mu marki dopoki nie mam pewnosci,ze to prawda.

nie jestes pierwszy i nie ostatni u kogo takie zjawisko wystepuje, rozni tunerze a zawsze 2.5v6 w tipie ... cos Was penie laczy: okreslona skrzynia (typ), za duzy moment (zle dobrany sof do Waszej skrzyni) czy jakies niedomagania?

Zrob jak mozesz loga w vag-com 009 "tiptronica" oraz 008 i 011 z "engine" dynamicznego (od 3tys pelny but na 3ce i juz). Seba ma tylko hamownie drogowa wiec w przypadku automatu ona wrozy wyniki (wrozy obroty, bez ktorych nie policzy soft na laptopie nic sensownego)

Przemek

 

nie do konca kumam jak mozna wyjechac od tunera nie sprawdzajac od razu jak skrzynia sie zachowuje?!!!:confused: - bylo wyskoczyc na trase na Wawe (blisko miales), pomodlic sie zeby fotoradarow nie bylo i but!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego wlasnie Seba robil mi program, nie chcialem tutaj psuc mu marki dopoki nie mam pewnosci,ze to prawda.Chcialbym zeby wypowiedzial sie ktos naprawde kompetentny :) hehe G-lab lodz powiedzial ze trzeba przeprogramowac skrzynie do tego co juz zrobil ... a tak wogole to wyobrazalem sobie ze bedzie to troche inaczej wygladalo z jego strony .

 

 

eh to podjedz do niego i powiedz co i jak. pogon go to zrobi porzadek, bo czasem sie spieszy i trzeba go upomniec slownie. znam auta jego autorstwa i wyniki, wykresy, opinie swietne, zreszta co ja bede duzo mowil, wystarczy wiedziec jakim on autem jezdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stratford

 

nie do konca kumam jak mozna wyjechac od tunera nie sprawdzajac od razu jak skrzynia sie zachowuje?!!!:confused: - bylo wyskoczyc na trase na Wawe (blisko miales), pomodlic sie zeby fotoradarow nie bylo i but!

 

Auto zaraz po chipie sprawdzane bylo w miescie bylo okej. Wracalem do domu po godzinie trasa ,tak jak mowisz i zaraz zadzwonilem do tunera:) Z jego strony wszytsko jasne i proste i kolejne 400 zl za przeprogramowanie skrzyni.Taka byla odpowiedz.

 

Teraz moje pytanie po raz kolejny. Czy przeprogramowanie skrzyni pomoze? Czy tutaj nalezy szukac problemu? Bo koledzy z forum pisza cos innego wiec...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz moje pytanie po raz kolejny. Czy przeprogramowanie skrzyni pomoze? Czy tutaj nalezy szukac problemu? Bo koledzy z forum pisza cos innego wiec...

krotko: odebranie roboty od tunera bez jej sprawdzenia, nie zrobienie logow w aucie po chipie, w ktorym cos na dodatek cos nie do konca chodzi jak powinno i zastanawianie sie czy czegos tam jeszcze nie przeprogramowac to ignorancja.

Jezeli niektorym tiptronici glupieja a innym nie to moze warto zastanowic sie gdzie jest roznica?

Mnie to tez ciekawi bo nie wykluczam w przyszlosci jeszcze jakis zmian w sofcie (moze w polaczeniu z jakimis malymi innmi modyfikacjami wiec na Twoj problem teoretycznie moglbym sie jeszcze nadziac).

Generalnie producent wymyslil soft skrzyni do silnika 310njutow/150koni.. Ty to zmieniles wiec wrecz logiczne jestm ze soft skrzyni przydaloby sie dopasowac.. jednak jezeli sa tacy szczesciarze jak ja, ze mimo chipa skrzynia chodzi ok to znaczy, ze moze zamiast sie pakowac w kolejnego chipa warto ZACZAC OD PODSTAWA- DIAGNOSTYKA!!!?

Moze problem nie lezy w samym sofcie ale w jakism okreslonym typie skrzyni biegow? (tiptronicow jest n odmian! -> tabliczka znamionowa pod skrzynia albo po vin) a moze za ostry masz moment w okolicach 3-3,5tysi po wrzuceniu tej 5tki skrzynia interpretuje to jako kickdown (i soft jest do poprawy albo jakies n75 Ci sie nie wyrabia bo cos tam?)

Niezaleznie czy jest czy nie problem z wrzucaniem 5tki przy pelnym bucie co do wplywu chipa na zycie skrzyni, turbiny, pompy vp44 itp nie miej zludzen wiec "paluj" z umiarem:)

Pozdrawiam,

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge powiedziec tyle ze mam tiptronika, i w pazdzierniku miale robiomy program w Compsport w bielsku po pierwszej prubie z tunerem na trasie i pojawil sie wlasnie ten problem ze niedalo sie na 5 jechac bieguwiec zrobil zaraz poprawke i w pewnym zakresie obrotow ujol troche mocyy, autko sprawuje sie teraz super, a grzebanie w sofcie skrzyni, ktora ma ograniczenie do 350Nm moze sie zle dla niej skonczyc . Pozatym automatami sie niejezdzi na chamownie, i tak prawdy niepokarze.

Kolego, posty pisane w takim stylu, będą niestety, usuwane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość okokris

Witam,

myślę że by zrobić chip - aktualnie mam 130km i automat ( tip) pytanie co da się z tego zrobić ( byle bezpiecznie) i gdzie w Krakowie ?? może macie jakiś doświadczenie w tym temacie i możecie coś polecić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sluga

ile jest sie wstanie wycisnąć z b4 110 tdi na chip tuningu max ?

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez tykania skrzyni można zrobić plaskie 360Nm i 165km.. Tipy są dość mocne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś wcześniej było na forum że oleju w skrzyni się nie wymienia

 

wymienia, wymienia i filtr w skrzyni tez. Ja wymienialem olej i filtr. Wsadzilem najlepszy dostepny filtr w danym momencie: Maan (o ile dobrze pamietam) i polecam wymiane oleju i filtru bo u mnie byl juz tak zawalony opiłkami olej i tak szarpala ze szok po wymienie sie uspokoiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tiptronic z 1.8T wytrzyma tyle samo ile przewidziano dla wersji z TDI, czyli ok 350Nm jak wyzej napisano, czy w polaczeniu z benzynka zastosowano mniej wytrzymale komponenty?

 

Ile bezpiecznie mozna wyciagnac z 1.8T + tiptronic w B5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności