Skocz do zawartości
Gość xeikon

podłokietnik fabryczny

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy próbował ktoś rozbierać podłokietnik, czy samo poszycie materiałowe można wymienić bez demolki?

oczywiście

 

Śrubokręt to nie jest dobry pomysł. Raczej jakiś plastikowy wyimak http://allegro.pl/zestaw-sciagaczy-d...990695682.html coś w tym bezguście.

Tylko śrubokręt torx 20 lub 25 i zagięty w 90st torx, żadne plastikowe wyjmaki się nie przydadzą

 

Zdejmujesz maskownicę popielniczki na końcu podłokietnika

odkręcasz 2 torxy

zdejmujesz przez wysunięcie w górę tył podłokietnika wraz z kratkami nawiewu

po zdjęciu będziesz widział po prawej i lewej stronie po 2 torxy co przykręcają ramię otwieranego podłokietnika

odkręcasz je, trochę utrudni kanał nawiewu na tył przy odkręceniu po jedniej śrubie ale idzie

następnie ciągniesz w górę otwierane zamykanie podłokietnika

będzie szło ciężko, ale idzie

 

z nowym skórzanym robisz tak samo

 

skręcasz w odwrotnej kolejności

 

powodzenia Piotrek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin to opisałem kawałek wyżej. Rzecz w tym że Piotr chce zmienić samą górę - tylko element obity materiałem a zostawić mechanizm ze starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin to opisałem kawałek wyżej. Rzecz w tym że Piotr chce zmienić samą górę - tylko element obity materiałem a zostawić mechanizm ze starego.

 

A to przepraszam,

do tego demontażu należy mieć w ręce to co opisałem powyżej

 

dalej poluzować dolny plastik podłokietnika można użyć małego śrubokręta (ostrożnie aby nie zarysować plastiku)

teraz można użyć plastikowych wyjmaków do zwolnienia z blokad tej dolnej plastikowej części podłokietnika od części z materiałem, tą operację najlepiej rozpocząć od stron zawiasów.

po zwolnieniu zatrzasków wysunąć plastikową część do przodu z górnej części materiałowej podłokietnika

odkręcić 4 śruby

część materiałowa jest w ręku :)

można zrobić zamianę na skórę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od godziny próbuje podważać ten plastik od dołu i ani drgnie :(

 

Jednak dałem radę, wszystkie zaczepy połamane, dobrze że plastik nie był mi potrzebny.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie tylnej popielniczki/schowka w środkowym tunelu/podłokietniku pod nawiewami - nie chce mi się zamknąć. Przypuszczam, że po dopchnięciu jej powinno coś ją zablokować, a po ponownym pchnięciu odblokować, żeby opadła. U mnie cały czas opada, abym mógł ją zamknąć wciskam z boku kawałek zapałki, żeby zablokować - pytanie - co odpowiada za zablokowanie popielniczki, aby się nie otwierała - moglibyście wrzucić jakieś zdjęcie z tym elementem - przyglądałem się, czy coś nie jest ułamane, ale nic takiego nie widzę, albo nie wiem czego i gdzie szukać.

ktoś może coś podpowie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może prościej i taniej będzie zamienić popielniczkę na zwykłą zaślepkę...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę wracał z pracy to spojrzę.

 

---------- Dodano o 15:46 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:44 ----------

 

Może prościej i taniej będzie zamienić popielniczkę na zwykłą zaślepkę...?

 

Twoje rady są bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam takową posiadam, w zestawie dla niepalących...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Potrzebny numer wsadu schowka w wersji z AUX - In i najlepiej klimatyzowany. Jeśli nie to sam AUX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będę wracał z pracy to spojrzę.

 

dzięki, czekam na wiadomość

 

najgorsze, że nie wiem dlaczego to opada... szukałem jakiegoś ułamanego fragmentu i nic. To przecież proste urządzenie... tak jak by nie miało blokady albo jakiegoś haczyka czy co tam jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki, czekam na wiadomość

 

najgorsze, że nie wiem dlaczego to opada... szukałem jakiegoś ułamanego fragmentu i nic. To przecież proste urządzenie... tak jak by nie miało blokady albo jakiegoś haczyka czy co tam jest....

 

Sprawa wygląda tak, po lewej jest zębatka która prowadzi popiołkę, po prawej jest taki mały metalowy bolec i takie małe "śmigiełko". Ten bolec i to "śmigiełko" chodzą góra, dół i zapewnie odpowiadają za otwieranie popiołki. No i jeszcze jest blaszka którą blokuje żeby popiołka nie wychodziła za daleko.

 

DSC_0800.jpg

DSC_0801.jpg

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w przyszłym tygodniu zobaczę jak to u mnie wygląda... może tylko coś się zacięło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po prawej jest taki mały metalowy bolec i takie małe "śmigiełko"

 

dzięki za pomoc - nie mam tego metalowego bolca - to jest źródło problemu... mogę mieć jeszcze jedną prośbę - jakiej długości jest ten bolec (długość całego bolca po wyjęciu, oraz długość odcinka wystającego)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Poszukuję podłokietnika i roletki do swojego trendline'a. Wyczytałem, że muszę kupić ze sporta, aby kolor i materiał pasowały. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak odróżnić tunel środkowy/ podłokietnik z comfortline'a i sportline'a, najlepiej na przykładach z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mogłbyś przesłać mi dokładniejszy opis demontażu tunela środkowego w wersji comfortline z podłokietnikiem?

pilnie potrzebuję go zdemontować, bo powpadały mi gdzieś do środka napy (blaszki) z ramki radia, a muszę poskładać autko gdyż do pracy trzeba jakoś jeździć.

pozdrawiam i czekam na opis demontażu tunela z podłokietnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek odkręć osłony boczne przy nogach i odegnij trochę boki tunelu (tunela)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie.

Przeciez jak zdemontowac tunel pieknie jest opisane w warsztacie. Temat montaz 240V

Piko ze ty tego nie wyczailes :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanko odnośnie tunelu środkowego w mojej B6'tce :)

 

posiadam wersję trendline, z tunelem środkowym bez podłokietnika, tylnych nawiewów, zapalniczki i popielniczki oraz co najważniejsze ze schowkiem i roleta zaraz za gałką zmiany biegów, który jest nad wyraz płytki :(

 

teraz moje pytanie, czy jestem w stanie założyć tunel środkowy wraz z podłokietnikiem oraz schowkiem na kubki zaraz za gałka zmiany biegów z zasuwaną roletą, głębszy 100 razy od mojego obecnego...? Czy problemem może tu być skrzynia DSG, czy nie gra to zbytniej roli...?

 

z góry dzięki serdeczne za info :passatfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia. Zajrzyj do mojej galerii.

Żeby zgadzał się materiał musi być od sportlina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma to znaczenia. Zajrzyj do mojej galerii.

Żeby zgadzał się materiał musi być od sportlina.

 

No to chociaż tyle z dobrych informacji :) dzięki bardzo :)

 

myślisz, że to będzie to...?

http://allegro.pl/vw-passat-b6-podlokietnik-kompletny-tunel-czesci-i3645159555.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności