Skocz do zawartości
Gość Staszek1

Sprężarka klimatyzacji - głośna praca, hałas, regeneracja

Rekomendowane odpowiedzi

No widzisz - to mu jeszcze pary razy przyłóż młotkiem i będzie po kłopocie. A tak na poważnie, to albo ci pochodzi albo znowu stanie po pewnym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość apollo

a z błędem to miałem jakiś 380 czy 444 chyba:609: na teście samemu klimy i właśnie nie włanczałą mi się wtedy było to brak środka chodzącego i cos jeszcze ale nei wiem co chyba włąśnie ten wentylator bo jak dziś po uruchomieniu wenmtylatora nic nie pokazał żadnych błędów.. Jak nie chciała chodzic już po załadowaniu środka chodniczego to zresetowałem błędy klimy i działało bez wentylatora.. Tak bylo u mnie ale paski to auta o charakteże każdy czasami ma inne widzi misie i już nei trafisz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam zapewne było 318 - a nie 380. A kod 444 oznacza brak błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość apollo

no mam nadzieje że te zawieszone szczotki są długie i się znów nie zawieszą bo słyszałęm że trzeba cały silniczek kupić bo szczotki to albo samemu sztukowac albo właśnie wymiana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość apollo

no jak mówiłem nie pamiętam co oznaczały te liczby i czy to były one ale tak 318 a nie 380 i 444 na pewno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O szczotkach i ich wymianie juz dziś parę razy był temat - poczytaj to zostaniesz OŚWIECONY :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość apollo

a szukam mechanika na śląsku w okolicach gliwic co się zna na paskach bo tych patałachów co niby naprawiają nie takie bryki mam dość..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie jako laik więc z góry proszę o wyrozumiałość

 

Byłem dziś w serwisie klimatyzacji bo z dnia na dzień przestała działać mi w samochodzie klimatyzacja (climatronic) W warsztacie po sprawdzeniu że gaz w układzie jest pod odpowiednim ciśnieniem stwierdzono, że padł kompresor.

Dzień wcześniej najechałem na pozostały w ziemi pień drzewa i chyba od tego moemntu spod maski przy uruchomionym silniku wydobywa się metaliczny dźwięk coś jak pasek alternatora w starszych samochodach ale przerywany bardziej. Czy przyhaczenie spodem samochodu mogło spowodować uszkodzenie sprężarki (ona jest zdaje się umiejscowiona w dolnych partiach pod maską? Czy powinienem udać sie może jeszcze do warsztatu samochodowego i zapytać mechanika czy ewentualnie to mogło by byc przyczyną braku działania klimy?

Dziekuję za ewentualną odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Mam pytanie jako laik więc z góry proszę o wyrozumiałość

 

Byłem dziś w serwisie klimatyzacji bo z dnia na dzień przestała działać mi w samochodzie klimatyzacja (climatronic) W warsztacie po sprawdzeniu że gaz w układzie jest pod odpowiednim ciśnieniem stwierdzono, że padł kompresor.

Dzień wcześniej najechałem na pozostały w ziemi pień drzewa i chyba od tego moemntu spod maski przy uruchomionym silniku wydobywa się metaliczny dźwięk coś jak pasek alternatora w starszych samochodach ale przerywany bardziej. Czy przyhaczenie spodem samochodu mogło spowodować uszkodzenie sprężarki (ona jest zdaje się umiejscowiona w dolnych partiach pod maską? Czy powinienem udać sie może jeszcze do warsztatu samochodowego i zapytać mechanika czy ewentualnie to mogło by byc przyczyną braku działania klimy?

Dziekuję za ewentualną odpowiedź i pozdrawiam

 

 

Zobacz czy masz całą osłonę pod silnikiem ,z góry też możesz zerknąć czy jakiś element nie obciera o sprężarkę lub pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Oharo

Witajcie,

Czy to możliwe że mi padła? Początkowo (kilka miesięcy temu) zauważyłem większe spalanie. Potem stojąc na czerwonych światłach zacząłem zwracać uwagę na moment włączania się sprężarki, cyk przekaźnika pod kierownicą i chwilowy spadek obrotów do jakiś 750. Potem podczas pracy klimy pojawiły się większe drgania silnika, przenosiły sie na karoserię, kierownicę, skrzynię.Ostatnio podczas hamowania pod maską zaczęło głośno piszczeć, szybko włączyłem ECON i piszczenie zamilkło. Podjechałem do warsztatu, pozycja AUTO wówczas włączyła klimę. Sugestią warsztatu była wymiana czynnika na nowy. Po wymianie klima działała 2 dni. Teraz każda próba włączenia AUTO powoduje mocne drgania silnika oraz piszczy pod maską.

Czy takie objawy wskazują na sprężarkę?

Czy podpięcie pod VAG ma tu sens?

:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oharo ja mam tak samo z tym że mi kompresor już chrobotał trochę w tamtym roku więc stwierdziłem, że go wykończę. W tym roku trochę jeszcze pochodził i się zatarł. Pisk to pasek ślizgający się po kole od sprężarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odwrotną sytuację na postoju, gdy klima jest na AUTO jest ok, gdy przełącze na ECON słychać dziwne dźwięki (piszczenie, dzwonienie), dodam, że klima chłodzi normalnie. O co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie sprzęgło na sprężarce siada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beowolf

Witam to mój pierwszy post na forum :)

W moim pasku niedziala mi klima bylem u speca od klimy czynnik jest wentylator sie załancza ale sprezarka nie zaskakuje podpiol ja jakos na krotko do wtyczki przy zbiorniczku plynu od wspomagania i ruszyla. Byłem dziś u elektryka i stwierdził ze to zawór ciśnieniowy klimatyzacji i zeby go wymienic to trza cały przód rozebrać może macie jakieś inne sugestie co mogło paść???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie orinetuje obecnie w tym temacie?Sprężarka mi hałasuje od czasu jej napełnienia.Klima zaczeła mi słabo chłodzić.Myśle ,że gaz gdzieś ucieka.Czy jest możliwe,że właśnie przez sprężarke czy w innym miejscu?

Najlepiej będzie wymontować samemu sprężarke i zawieść do serwisu i czy oddać im auto?Ktoś zna firme we Wrocławiu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam zaufanego serwisu klimatyzacji (nie tylko napełnianie gazem ale przede wszystkim naprawa instalacji klimy) z okolic Kielc, Tarnowa, Buska lub Łodzi.

 

Możecie mi kogoś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możecie mi kogoś polecić?
Wysłałem Ci priwa -odezwij się to ci dam namiary na dobrego fachowca na miejscu .A dla forumowiczów z okolicy -RAFAL WALAS ul. SOLE BUSKO-ZDRÓJ tel. 501 321 345 Edytowane przez piotr 22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze się do tematu chciałem nabić klimatyzacje w moim pasku i goście mi powiedzieli że moja sprężarka ma tylko 15% wydajności i jest do wymiany koszt 1500zł(regenerowana sprężarka, nabicie, płukanie układu) i teraz nie wiem co robić? może oddać swoją do regeneracji powiedzcie mi ile to kosztuje i gdzie to można zrobić najlepiej okolice kołobrzegu, koszalina dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej sprężarki nie dało się już zregenerować, ale kupiłam używaną(na allegro od 350zł w zależności od modelu), która także poszła do regeneracji razem z płukaniem układu(koszt około 1200zł-zależnie od miasta). Nabicie z odgrzybieniem- 150zł, do tego osuszacz-80zł i filtr ok 10zł.

Jeśli wymienisz wszystko, to w dobrym zakładzie dostaniesz gwarancję na rok, a jeśli zdecydujesz się na regeneracje samej sprężarki, to musisz liczyć się z kolejnymi wydatkami (nawet po kilku dniach jeśli nie wyczyścisz wszystkiego, sprężarka może się zatrzeć). No i niestety, ale nie wiem gdzie w Twoich okolicach możesz to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności