Skocz do zawartości
Gość Staszek1

Sprężarka klimatyzacji - głośna praca, hałas, regeneracja

Rekomendowane odpowiedzi

dokladnie, uzywana mi z gory odradzali chociazby z tego wzgledu, ze jak kupi sie moze dzialac bez zarzutu ale za dwa dni lub np za miesiac moze dziac si to samo albo zupelnie cos innego co w przypadku mojej. A regeneracja daje pewnosc ze bedzie sprawna i jest gwarancja jakby cos sie z nia stalo, chociaz z reguly nie ma praktycznie akich przypadkow podobno... A co do allegro mozna smialo kupowac ale nie takie rzeczy moim zdaniem, sam juz troche nakupowalem i jak do tej pory raz sie nacialem na maszynkach do golenia mach3. Z wygladu byly jak nowki a jak zaczalem sie golic ciagnely jak cholera. Wzialem wszsytkie po kolei pod lupe i sie okazalo ze pelno wloskow na nich malutkich bylo i do smieci poszly:) W zyciu bym nie przypuszczal ze takie cos tak mozna zregenerowac nawet te paski zuzycia byly identyczne jak ze sklepu ale po uzyciu zaraz odpadaly:)

 

pozdrawiam,

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff

A ja mam takie pytanie troche na odwort ;-) bo u mnie znow wszystko dziala OK ale jak pouzywam troche klimy - ostatnio dosc czesto bo bylo cieplo ;-) to po zgaszeniu sinika klima mi "SYCZY" tak jakby "PSYCZY" :-D no nie wiem jak to opisac ale jak zgasze silnik to tak jest okolo 2min i przestaje - czy to normalny objaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie troche na odwort ;-) bo u mnie znow wszystko dziala OK ale jak pouzywam troche klimy - ostatnio dosc czesto bo bylo cieplo ;-) to po zgaszeniu sinika klima mi "SYCZY" tak jakby "PSYCZY" :-D no nie wiem jak to opisac ale jak zgasze silnik to tak jest okolo 2min i przestaje - czy to normalny objaw?

 

u mnie jest tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie troche na odwort bo u mnie znow wszystko dziala OK ale jak pouzywam troche klimy - ostatnio dosc czesto bo bylo cieplo to po zgaszeniu sinika klima mi "SYCZY" tak jakby "PSYCZY" no nie wiem jak to opisac ale jak zgasze silnik to tak jest okolo 2min i przestaje - czy to normalny objaw?

 

U mnie to samo. Mam nadzieję, że to normalka. W sumie Paska mam od listopada tak więc jeszcze klimy nie używałem poza włączeniem w zimę na parę chwil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość drandrzej

W srawie regeneracji może trochę ostudzę :

 

opinia 2 renomowanych speców od klimy była - nie ruszać - wymieniać na używkę ,bo po rozłożeniu i złożeniu nic nie trafi na swoje miejsce idealnie jak było , to już nigdy nie będzie działało jak trzeba

 

pojechałem zatem do takiego co chętnie naprawia wszystko

 

rozłożył , wymienił uszczelnienia , dal gwarancję na 6 miesięcy- we wrześniu , następny sezon - sprężarka puszcza

 

regeneracja w Poznaniu (zawoził już hurtowo klimiarz)- renoma,regenerują od lat , cud miód i malina

 

montaż , 3 miechy - brak czynnika we układzie , to samo

 

koszty montaż+demontaż 2x, szczelnoiść2x,napełnianie2x,regeneracja 2x= 2 sezony brak klimy + koszty wyższe niż kupienie nówki

 

w pozostałych autach już się na to nie piszę

u siebie kupiłem w poznaniu używaną , sprawdzając czy nie ma śladów grzebania

montuję w pt za tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

colednik, jeśli nie chcesz nowej sprężarki to kup używkę, nie dawaj do regeneracji. To co pisze drandrzej, to się pokrywa z faktami,ja u siebie mam używaną zapłaciłem za nią 380 pln i chodzi drugi rok.Mam znajomka co oddał do regeneracji zapłacił prawie 5 paczek i po 2 miechach znowu naprawiał.Ze starej zostaw sobie sprzęgiełko, może się przydać.

irek30, colednik, ZbigNieff,-gdzieś już było na forum o tym syczeniu po zgaszeniu auta...to normalne :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff

 

[...]

 

irek30, colednik, ZbigNieff,-gdzieś już było na forum o tym syczeniu po zgaszeniu auta...to normalne :ok:

 

Dzieki Ci dobry czlowieku!! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrna to ja już nie wiem co robić. Kupiłem używkę i pocieszyłem się nią rok....a jak ją zregeneruje to też nie wiadomo......Cholera zbieram te 3 koła na nową i będzie przynajmniej spokój. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coshi - kiepski pomysł :kwasny: No chyba, ze szybko ci "zbieranie kasy" idzie i nie masz co z nią robić :hyhy: Ale zanim nazbierasz 3000 - to pomyśl - za tą kasę to ile kupisz "używek" ? Na pare lat ci starczy, no nie? A furą do końca życia tą samą jeździc nie będziesz przeciez... - dalej mam wyjaśniać, o co mi chodzi? Czy już kumasz "kwintesencję" tego, co napisałem :cwaniak::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qrna to ja już nie wiem co robić. Kupiłem używkę i pocieszyłem się nią rok....a jak ją zregeneruje to też nie wiadomo......Cholera zbieram te 3 koła na nową i będzie przynajmniej spokój. :kwasny:

 

hehe ja tez juz nie wiem. dzisiaj po wizycie u mechanika w sumie to tez odradzil narazie regeneracje ale nie wiem czemu bo ojciec byl poniewaz bylem w pracy. Nabil jeszcze raz klime gazem i jakims olejem i mowil zeby jezdzic jak najwiecej wtedy moze sie porzadnie nasmaruje i przestanie. U mnie jest o tyle dobrze ze jak pochodzi troche i sie poprzelacza economy - auto za ktoryms razem przestaje. Dzisiaj po dobiciu o dziwo po pierwszym razie przestalo. Zobacze jutro jak postoi nocke i wtedy bedzie wiadomo czy mial racje czy nie. Generalnie mowil ze przyczyna moze byc dlugie nie uzywanie klimatycji. Nowa sprezaka koszt ok 2000 a regeneracja okolo 1000zl - sam tego nie regeneruje tylko zawozi gdzies do warszawy.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Colednik a może spisałeś marke i typ tej sprężarki (albo wszystko co jest na jej tabliczce znamionowej) bo sprawdziłbym Ci cene nowej (minimalna jaka uda mi się wynegocjować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie mam zadnych danych tej sprezarki. A zeby odczytac cos z tej tabliczki to nie trzeba by przodu rozbierac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież dane sprężarki masz na obudowie z boku :cwaniak: Wystarczy "giętki" kregosłup i szyja :hurra::evil:

 

ps: zgłoś się do kolegi dszyszko :ok: Robiłem mu foty sprężarki i jeszcze moze ma je na kompie, bo ja już niestety NIE :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

colednik, po pierwsze to jak już nabiłeś to mogłeś wrzucić kontrast,a po drugie, to jeśli dobrze pamiętam to wystarczy zdjąć osłonę silnika ze spodu :hyhy: a Twoja sprężarka jak by co ma nr: 8Do 260 805 D Zexel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stefan78

ja na giełdzie oddałem swoją sprężarkę i dostałem po regeneracji z gwarancją za 500 zł. Ludzie podobno zaufani bo mój znajomy od nich brał już i zawsze było ok, turbiny też regeneruja i też jak narazie nie było problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robcio

Witam serdecznie. Od kiedy podskoczyła temperatura otoczenia i zaczyna chodzić klima, niestety zauważyłem niepokojące dźwięki. Są to popiskiwania - słychać je na zewnątrz, w środku auta cisza. Pasek do kompresora klimy jest w dobrym stanie - nie jest luźny. Czy jest możliwe, że takie dźwięki pochodzą z samego kompresora? Poza tym wszystko chodzi ok. Climatronic załącza, chłodzi, utrzymuje temp. bez zarzutu - wszystko OK. Dmuchając na zimne zadaję pytanie bo nie chcę, żeby z czasem coś się rozleciało. Być może to jednak tylko pasek, ale proszę o wskazówki, może ktoś ma ciekawe informacje w tym temacie. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematy dotyczące pisków są bardzo trudne do opisania jak i do ustalenia - trzeba tu niestety misć dobry słuch i naocznie dokonać sprawdzenia (1) wtedy można by się utwierdzić czy odgłos piszczenia występuje z paska czy może już być wypracowane łożysko (2) napinacza tego paska lub jest to wina samej sprężarki ale sama sprężarka nie powinna oddawać takich odgłosów.

 

Zrób taki test:

(1) - zwilż pasek delikatnie od str. wewn. przykładowo mydłem w płynie lub czymś co wyeliminuje tarcie może być nawet silikon w sprayu. Tylko będzie traba potem wymyć pasek z tych środków wodą.

(2) poluzuj na śrubach 13 napinacz (rolkę) paska klimatyzacji - może być również łożysko?

 

img3799akd3.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez tak popiskiwało to wziąłem piuknąłem silikonem na pasek i cisza...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robcio

Witam ponownie. Poszedłem na początek po najmniejszej linii oporu i kupiłem preparat w sprayu do pasków klinowych. Popryskałem i cisza. Być może to był tylko pasek. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegos czasu borykam sie z niesprawna klima. Bylem sprawdzac stan "nabicia" - okazuje sie ze jest ok, jednak cisnienie w czasie pracy przed i za sprezarka jest takie samo. Co moze byc przyczyna ?

Wiem ze mozna przeprowadzic we wlasnym zakresie diagnoze klimatronika, jednak stosujac sie do opisu znalezionym na forum tryb serwisowy sie nie uruchamia.

Czy ktos mi wytlumaczy jak przeprowadzic taki test ? Byc moze ja robilem cos nie tak.

I drugie moje pytanie: Czy w przypadku gdyby sprezarka byla uszkodzona moge sam podjac sie wymiany ? ( w domowych warunkach, garaz, kanal itp ) tak zeby czegos nie uszkodzic ?

Jak wyglada taka wymiana, robil to juz ktos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności