Skocz do zawartości
Gość Staszek1

Sprężarka klimatyzacji - głośna praca, hałas, regeneracja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Staszek1

Zauważyłem, że w moim pasku, gdy włącza się sprężarka klimy, wydobywa się dziwny dźwięk. Tak jakby jakieś skwierczenie lub jakby grały świerszcze. Jest to dosyć głośne i sprawia wrażenie jakby to silnik jakoś dziwnie pracował. Domorosły mechanik stwierdził, że może to być łożysko sprężarki (na pewno coś ze sprężarką). Proszę o ewentualne uwagi. boję się, żeby nie doszło do jakiegoś większego uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość falis

Mialem podobna sytuacje ze swoja sprezarka. Tez dziwnie chodzila, podejzenie bylo ze to lozysko, koszt wymiany takiego lozyska to okolo 150zl. W moim przypadku jednak okazalo sie ze usterka byla troche powazniejsza i musialem kupic nowy kompresor (400zl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Staszek1

Powiedz czy wymieniałeś go sam cz w serwisie? Kompresor to sprężarka (cała)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość falis

Nigdy do serwisu, bo oni przesadzaja z cenami.

Wymienial mi to znajomy mechanik, przy okazji robiac rozrzad i inne paski. Z tego co widzialem wyjecie kompresora nie jest trodne i mozesz dostac sie do niego od dolu, nie zdejmujac pasa przedniego itp. Ja bym na twoim miejscu zapytal sie jakiegos goscia co klime nabija czy by Tobie tego nie zrobil. Bedziesz musial ponownie nabic klime po takim zabiegu. Mnie gosc co nabija klime powiedzial ze bez problemu wyjmie i wymieni lozysko, a pozniej sprawdzi uklad na szczelnosc i nabije klime. Wymiana lozyska miala mnie kosztowac 150zl i nabicie tez 150zl. No ale mmusialem wymienic kompresor caly jak sie okazalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę wymieniał sprężarkę klimatyzacji ponieważ się zatarła :625: tak więc facio od klimki od razu krzyknął wymianę osuszacza, dyszy i czyszczenie układu...koszt niesamowity. Powiedział, że nie można wymieniać tylko sprężarki...tzreba jeszcze i to i tamto. Czy jest to prawda???? W innym zakładzie, gdzie nabijali mi klime i chcieli wymienić ten filtr bo myśleli, że to jego wina a okazało się że to sprężarka...powiedzieli że to absurd. Trochę namieszałem ale komu tu wierzyć????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety jest to prawda, jak się sprężarka zaciera to powstaje bardzo dużo opiłków , jak włożysz nową sprężarke , te opiłki po prostu uszkodzą tę nową sprężarke , Płukanie układu jest niezbędne , dodatkowo wymienić należy osuszacz, i filtr- zawór rozprężny ( w intercars koszt 140 i 12 zł.) jak kupujesz sprężarke regenerowaną z renomowanej firmy to nie udzielą ci nawet gwarancji jak nie wypłukasz układu i nie zmienisz tych części. Przerabiałem ten temat na początku wakacji. koszt wszystkiego 1400 zł w opolskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie przed pierwszym nabiciem był syf nieziemski, ale goście mi wymienili część przewodów i ponownie nabili. wczoraj sprawdzaliśmy układ i dyszę i są czyściutkie a filtr ponoć też nie zapchany, więc cholera mam zagwozdkę. a i jeszcze jedno, szukam tej sprężarki ale za bardzo nie wiem jaka to jest...może zna ktoś jakiś numer katalogowy czy charakterystyczny opis...byłbym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coshi, 8D0 260 805 J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziękował :627:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coshi, rozumię że masz silnik AJM lub ATJ bo niestety nie masz w opisie a to ważne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATJ oczywiście i już poprawiam

 

a i ta ostatnia literka to ponoć oznacza 1,6 ale poza tym to numerek git :oczami:

 

no i niestety ale sprężarka nie taka i kupa kasy poooszłłłłłaaaa :( o takim oznaczeniu sprężarka okazała się do audi a4 a mi jest potzrebna mniej więcej taka DENSO 7SBU16C-447170-635#. Tak wiec poszukuje na zamiane

 

3 posty scalone/Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość captain18

Ja poszukuję ZEXEL-a , jeśli masz takową to za ile chciałyś się jej pozbyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że tak późno bo wczoraj zamieniłem się już i założyłem nową. Ja osobiście dałem za nią w Poznaniu 450 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprżarę ZEXEL-a, oznaczenie 8D0...... - do modelu 97' do "paska" i do A4 z 97'. Oczywiscie nisprawną, ale z tego co wiem, to częśto ktoś szuka sprzęgła do niej, a oprócz tego, ze ciśnienia nie daje, to wszystko pozostałe działa. Pozdro..... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam maly problem z klima bo mi wyje. proponuja mi oddanie pompy klimatyzji do regeneracji lub oddac ta co mam i wziasc juz inna po regeneracji oczywiscie na obydwie opcje daja gwarancje. Tylko zupelnie nie mam pojecia co wybrac? Acha i moze ktos sie orientuje jaki moze byc tego koszt bo ja dopiero jutro bede wiexzial cene regeneracji badz wymiany.

 

z gory dziekuje za wszelkie info.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam też podobny problem. Gdy właczam AUTO na panelu sterowania klimą silnik....a na pewno sprężarka bardzo głośno chodzi. Oglądałem ją i widać było małe przecieki (barwnik w gazie) więc profilaktycznie już klimy nie włączam. Nie mam pojęcia czy sprężarka może tak głośno chodzić (dzieje się to tylko podczas jazdy i po ok.2000 obr......wtedy jest najbardziej słyszalna.) Więc warto ją regenerować czy kupić regenerowaną bo na nową niestety szkoda kaski. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa - wiadomo - odpada :dobani: ja na przykład kupiłem "używkę" i na szczęście działa :ok: A jeśli masz dylemat - czy oddać swoją sprężarę czy już wziąć inną po regeneracji, to raczej wybierz drugi wariant :hyhy::ok: I tak dostajesz na to gwarancję. Koszt używanej na giełdzie to około 350 - 450 zł. A ile "śpiewają" za regenerowaną :cwaniak: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi powiedzieli to pewnie jakies lozysko w srodku ale zeby wiedziec dokladnie trzeba ja rozebrac i zobaczyc co sie dzieje. Generalnie za samo sprawdzenie podobno 100zl a wiecej szczegolow bede widzial jutro albo za pare chwil jak sie dodzwonie o wtedy dam znac. W jednym zakladzie mowili ze regeneracja kosztuje od 700 do 1200zl ale cos mi sie wydaje ze przesadzili, zobaczymy co tutaj powiedza.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie w tamtym roku kupiłem na allegro i widzicie lipa. moglem w sumie oddać starą do regeneracji a tak nie dość, że 400 setki zapłaciłem to teraz jeszcze raz będę musiał...... :mur: Dobra rada...NIE kupujcie uzywanych części z niewiadomego źródła.... ja juz to wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba mieć zaufanego "gościa", co przywozi takie części. I jak nie działa, to oddajesz - i wymienia bez gadania :ok: A na ALLEGRO - nie kupuję :[ Różne są opinie, ale jeśli chodzi o "używki", to jak "padniętą" trafisz, to już raczej nic nie zrobisz :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności