Skocz do zawartości
Łukasz

Widzę ciemność, czyli tajemnicze spalenie żarówek świateł mijania.

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz zgadzam się z Tobą odnośnie trwałości Osramów - w/g mnie to LIPA za spore pieniądze:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osramy zaniosłem dziś do reklamacji i mimo mojego zdziwienia (byłem przygotowany na odmowę), Pan żarówki przyjął. Kazał się odezwać za ok. 2-3 tyg. i powie mi czy reklamacja uznana (nie sądzę, że będzie, ale warto próbować).

Sorry za cytowanie samego siebie, ale sprawa tyczy sie tej właśnie kwestii.

Dziś zostałem mile zasokoczony, gdy poszedłem zapytać o efekty reklamacji. Byłem przygotowany na ściemę, a tu nie - żarówki już na mnie czekały i dostałem nowe Night Breakery. :D

Jutro montuje i liczę na to, że tym razem pojeżdże na nich rochę dłużej niż dwa mies.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem swoje nowe NightBreakery odebrane po reklamacji około 2 tyg. temu i narazie świecą. :D

Liczę na to, że poświecą dłużej niż ostatnie, czyli trochę więcej niż 2,5 mies. :654:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 30 kwietnia miałem podobną przypadłośc, rano świeciło wszystko, wieczorem wracałem do domu, nie było świateł mijania. Rano 1 maja skoczyłem do sklepu i założyłem Boscha po 20zeta za sztukę. Zobaczymy ile będą świecic, ale chyba od razu trzeba się zaopatrzyc w komplet zapasowych. Poprzednie nie wiem ile świeciły, od momentu zakupu paska minęło 8 miesięcy. Ale dziwne jest to że obie w jeden dzień padły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli spali sie jedna zarowka,to druga swieci sie iles tam procent mocniej,tz.jej zywotnosc drastycznie spada,nic dziwnego ze padla w tym samym dniu,tez to mialem

 

Popieram też to ze swojego doświadczenia. Akurat nie w pasku ale w ciężarówce. Jak mi się spali jedna to od razu wymieniam dwie. Kilka razy jak wymieniłem jedną to zaraz padała druga. Przez 3 lata jeżdżę tym samym autem i już się nawymieniałem ich nie kłamiąć około 10 kompletów na rok. Na skrócenie żywotności naszych żarówek wpływa też stan naszych kochanych dróg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, odnowie temat. Dziś w czasie jazdy wysiadły mi dwie żarówki, pisze wysiadły, bo na moje oko nie są spalone. Wymieniłem jedna na nową i też nie świeci. Sprawdziłem bezpieczniki i przewody, wszystko wydaje się być w porządku. Tylne światła świecą normalnie, postojówki też. Co może być przyczyna braku świateł mijania? Czy ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze odradzam OSRAM NIGHT BREAKER +90:mad::mad::mad:

Trochę "odświeżajac" temat, też dodam, że w ciagu 3 miesięcy wymieniłem już dwie NIGHTBREAKERY. Najpierw padła prawa - myslałem, ze od wstrząsów spowodowanych większą liczbą dziur w ulicach w mieście. Ale jak po tygodniu zdechła druga - czyli z lewej strony......

 

Tak więc następne chyba będą PHILIPS-y :ok: Bo OSRAM-y są (jak sama nazwa wskazuje) o kant D....Y wytrzeć :dobani: Moze i ładnie świecą ale na same "szkła" wydawać ponad 300 zeta rocznie :?::szok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupiłem kiedyśtam Silverstary na drogowe. to byłow 2005 i miałem cichą nadzieję, że polecą szybko i naprawię błąd i kupię blue vision Philipsa. Niestety, po nocy jeździłem sporo, drogowych używałem intensywnie a te cholery do dziś nie padły. Już modle się, by padły teraz. To z czystym sumieniem te blue vision założę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie kupiłem kiedyśtam Silverstary na drogowe. Już modle się, by padły teraz. To z czystym sumieniem te blue vision założę...

Kup nowe a te zostaw na "zapas". I bedziesz miał czyste sumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moje reklamowane NightBreakery świecą pięknie już prawie cały miesiąc i jeszcze nawet się nie spaliły ponownie, więc nie nadawajcie tak na Osramy. ;)

 

Ironia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ironia...

Właśnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Panowie, lekkie odświeżenie tematu i pytanie do wszystkich "szczęśliwców", którzy zainwestowali w Osramy NightBreakery +90% i którym się jeszcze nie popaliły ww. żarówki.

Jeżdżę po wymianie na tychże żarówkach ok. 4 mies. i zrobiłem na światłach ok. 10.000 km.

No i niestety z czasem zaczynam zauważać, że żarówki, które na początku świeciły bardzo ładnie, staja się coraz słabsze. Myślałem, że to może mi wzrok odbiera, ale nie!!!

Dla porównania wyjąłem jedną (lekko przyciemniała bańka) i wstawiłem zamiast niej Tungsrama, którego wożę na zapas w schowku i który mnie kosztował ok. 10 zł za sztukę, a nie 42 zł jak pieprzony Osram.

I co się okazało??? Jak przed tymi 4 mies. Osram świecił dużo jaśniej, tak teraz świeci słabiej!!!

Próba zrobiona na drzwiach garażu w zupełnej ciemności ze świecenia z odległości ok. 6-7 metrów.

Wniosek??? W moim przypadku wraz z czasem świecenia NightBreakery tracą moc i zaczynają się powoli zamieniać z żarówek w świeczki. I szlag mnie zaczyna trafiać, jak sobie przypomnę ile z nimi miałem przejść i problemów, (kto nie wie - polecam cały ten wątek).

I chyba zmienię te cholerne świeczki na zwykłe i tanie Tungsramy, albo zainwestuję w Philipsy GT150.

 

Pozdrawiam i broń nas Panie Boże przed wynalazkami takimi jak NightBreakery +90% Osrama.....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...szatan czy COOO !! diabelskie wynalazki te zarowki OSRAM !!

 

nie ma to jak porządne chinskie ZENONY !! na zwykle H4 ktore swieca wszedzie TYLKO nie do przodu i podobno nimi mozna spawac w oslonie argonowej !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie!!!

Tylu Was było posadaczy Osramów NightBreakerów +90%, a teraz jak pytam o to, jak ze światłem po kilku miesiącach użytkowania to nie ma nikogo???

Pytanie nadal aktualne - gorzej u Was świecą (wypalają się) z czasem, czy nie???

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość altima

witam

 

u mnie świeciły od lutego - czas przeszły bo świeci już tylko jedna, spalona wymieniona na poprzedniczkę. Paradoks święcą teraz podobnie :( a na początku osramki dawały takie śliczne białe światełko.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od dłuzszego czasu, obie żarówki (oczywiscie Nightbreaker-y) są sprawne. Jakość światła - że tak to nazwę - nie zmieniła się. Nadal świecą jasno. Tylko że prawy klosz tak jakby mi z lekka ściemniał. Widziałem to już w paru passatach, że prawe klosze są ciemniejsze. Też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też tak macie?

 

Nie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też tak macie?

Też nie. Tylko te cholerne NightBreakery świeca coraz słabszym światłem...

:636:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę od czterech miesięcy na Osramach i nie widzę żadnej różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności