Skocz do zawartości
Łukasz

Widzę ciemność, czyli tajemnicze spalenie żarówek świateł mijania.

Rekomendowane odpowiedzi

NightBreakery świeca coraz słabszym światłem...

 

Wyżyłowany do granic możliwości żarnik po prostu już nie daje rady i stad słabsze świecenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość altima

witam

dzisiaj w nocy spaliła się kolejna :( już nie mam tych "superowych" żaróweczek

 

pozdrawiam szczęśliwych jeszcze posiadaczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to nawet teraz bym wolał, żeby się spaliły, to kupił bym sobie Philipsy GT150, a póki świecą to szkoda wyrzucać skoro dałem za nie ponad 80 zł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość altima

rozumiem że GT150 są trwalsze ? jeśli ktoś posiada proszę o info.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem że GT150 są trwalsze ? jeśli ktoś posiada proszę o info.

 

pozdr

 

Mam już je ponad rok na mijania jak i drogowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam już je ponad rok na mijania jak i drogowych.

Wprawdzie derlysy było już trochę opini o GT150, ale jak możesz to napisz coś o nich od siebie. Jak je oceniasz po roku uzytkowania itp, itd.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wprawdzie derlysy było już trochę opini o GT150, ale jak możesz to napisz coś o nich od siebie. Jak je oceniasz po roku uzytkowania itp, itd.

Pozdrawiam.

 

Cały temat założony przeze mnie LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja to nawet teraz bym wolał, żeby się spaliły, to kupił bym sobie Philipsy GT150, a póki świecą to szkoda wyrzucać skoro dałem za nie ponad 80 zł.

No i stało się.

Po czterech miesiącach i przejechanych ok 10.000 km spaliła się wczoraj jedna żarówka. To i tak nieźle, bo wcześniejszy komplet wytrzymał tylko dwa miesiące. Wymontowałem obie, a to jak wyglądają możecie zauważyć na załączonych fotkach. Tragedia i kpina z użytkowników.....

Na razie włożyłem stare Tungsramy (które notabene świecą teraz lepiej niż NightBreakery w ostatnim czasie), a po weekendzie kupuje Philipsy GT150.

Resize of DSC08853.JPG

Resize of DSC08854.JPG

Resize of DSC08859.JPG

Edytowane przez ?ukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale syf hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupilem auto mialem wsadzone philipsy (te z niebieskimi koncowkami) po ok 1mc spalila sie jedna zarowka pomyslalem wtedy zeby kupic identycznego philipsa zeby nie bylo roznicy w swieceniu ale wsadzilem zarowke z WARTY o polowe tansza i co sie okazalo nie bylo zadnej roznicy w swieceniu. Miesiac pozniej polecial kolejny philips i tym razem bez zastanowienia kupilem WARTE + zapasowka i do teraz mam spokoj i grubszy portfel bo WARTY kosztuja polowe mniej niz philipsy. A autko mam 10 mc

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale syf hyhy

Żarówki z guzami...

Widać nie tylko materia ożywiona może dostać nowotwora. ;)

Syf, że hej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mirekb2
No Panowie!!!

Tylu Was było posadaczy Osramów NightBreakerów +90%, a teraz jak pytam o to, jak ze światłem po kilku miesiącach użytkowania to nie ma nikogo???

Pytanie nadal aktualne - gorzej u Was świecą (wypalają się) z czasem, czy nie???

 

Pozdrawiam.

 

No to ja odpowiem, choć troszkę później.

W kwietniu br. kupiłem nightbreaker-y (H7 x2 - na krótkie). W sierpniu musiałem wymienić obie, bo mi "siadały" (prawie nic w nocy nie widziałem). Widok ich był dokłądnie taki sam jak w Twoim przypadku: czarne szkło plus bańka na szkle halogenu. Wymieniłem na nowe i póki co jeżdżę, choć wydaje mi się, że widzę w nocy coraz gorzej.

Reasumując:

NIGHTBREAKER-y są do luftu (świecą na początku super, po kilku miesiącach jak świeczki, ale żywotność za takie pieniądze zostawia wiele dożyczenia).

Ponadto: pracowałem w firmie handlującej oświetleniem (m.in. OSRAM-owskimi żarówkami i nie tylko), w której sam zaszczepiłem temat NIGHTBREAKER-ów do samochodów. Początkowo wszyscy byli zadowoleni, ale z czasem coraz więcej klientów skarżyło się, że te żarówki się szybko przepalają. Ponieważ od 1,5 miesiąca już tam nie pracuję, więc nie wiem, czy jeszcze w ogóle tymi żarówkami handlują. Wiem jedno: jeśli sprzedawca chce, to można zareklamować takie żarówki, tylko trzeba mieć zawsze jakiś komplet, aby uszkodzone oddać do reklamacji. Jeśli sprzedawca nie zechce wziąć do reklamacji, to trzeba poprosić grzecznie o kontakt z przedstawicielem OSRAM-u i zawsze ten czlowieczek każe przyjąć taką żarówkę do reklamacji.

Uff, ale się napisałem.

Pozdrawiam (i odradzam nightbreaker-y).

Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,ponownie temat swiatel , ale problem mam powazny, wrocilem z wloch , tam jezdzilem na swiatlach ,temperatura byla tam w kazdy dzien po 37 stp, jak wracalem do kraju zauwazylem ze nie mam prawego swiatla mijania , ja do z miany zarowki a tam wszystko zwarte i stopione ,kabel zwarty do kabla ,izolacja stopiona po 2 cm od gniazda, oraz cale to gniazdo plastikowe stopione , jak wziolem rozwarlem przewody to swiatlo zaczelo swiecic, ale dziwi mnie ze bezpiecznik nie polecial , powiedzie co sie moglo stac ze wszystko sie tak potopilo??????:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności