Skocz do zawartości
Gość Granwork

Rodzaje wosków - który wosk polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

to wziałbym ten droższy. ale warto naprawde kolego?

używam oba w/w produkty, jednak dużo lepszy jest ten droższy.

ostatnio robiłem nim na szybkiego mocno zapuszczoną bmw, bez zbytniego przygotowania zero glinki etc tylko mycie i wosk, właściciel był pod wrażeniem

kupuj nie zawiedziesz się.

 

plus, że bardzo ładnie pachnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem sobie dodo juice. Zobaczymy co jest warty, bo słyszałem o nim pochlebne opinie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupione mam nadzieje że się nie zawiode

zależy jakie do tej pory woski używałeś, jak jakieś swisswaxy no to możesz:D

a tak serio naprawdę bardzo dobry wosk, jak dla mnie nalepszy w tej cenie, ogólnie turtle robi bardzo dobre środki w rozsądnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będziesz zadowolony, ja na bieżąco używam właśnie tego i popatrz u mnie na foto jak się autko ładnie świeci :)

co ciekawe kurz się praktycznie nie trzyma więc ja jestem zadowolony :)

najlepsza do ścierania jakaś mikrofibra i będzie idealnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zamówiłem sobie dodo juice

daj znać jak przetestujesz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daj znać jak przetestujesz

No napisze co i jak. Podobno daje bardzo ładny połysk, jeden z lepszych na świecie, zoabczymy. Do tego zakupiłem sobie szampon do samochodu Meguaiers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno daje bardzo ładny połysk, jeden z lepszych na świecie, zoabczymy.

napisz jeszcze jakie to dodo, bo tych wosków dodo jucie co nie miara;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodo Juice PurpleHaze. Taki z rozowymi napsiami. Jest to miekki wosk, krocej sie utrzymuje ale daje lepszy połysk i o taki mi chodziło:) Wolę woskować cześciej a żeby połysk był lepszy:)

A mam pytanie jeszcze. Dostałem gratis Lime prime do przygotowania powierzchni i jego normalnie sie nakłada jak wosk i potem wciera?? A ten wosk purplehaze to nakładac lepiej ręcznie czy maszynowo na miekkim padzie?? Bo mam maszyne i nie wiem co da lepszy efekt, recznie czy maszyna??

Edytowane przez SlawekS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woski się nakłada tylko ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem gratis Lime prime do przygotowania powierzchni i jego normalnie sie nakłada jak wosk i potem wciera??

jak masz maszynę to cleanera śmiało w ten sposób nakładać. z cleanerem nie czekasz do wyschnięcia tylko polerujesz aż to wypracowania środka

woski szczególnie naturalne tylko i wyłącznie ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten Lime prime nie ma podobnego działania jak mleczko wykończeniowe od 3M. Bo ostatnio robiłem cały samochód takim mleczkiem i szkoda lakieru jak to ma podobne działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda lakieru? podobne działanie? o co dokładniej chodzi bo jakiś czas temu używałem mleczek itp firmy 3m i nie narzekałem na nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzkeam na nie, bo dla mnie 3M ma super rzeczy. Tylko sie pytam czy mleczko 3M ma podobne działanie jak ten LIme prime, bo jeśli tak to szkoda mojej pracy bo dopiero co robiłem tym mleczkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lime Prime to nic innego jak cleaner który przygotowuje powierzchnię pod wosk, oczywiście umycie auta i glinka to podstawa, później cleaner i wosk. Tak jak wojtekk napisał wosk tylko ręcznie, cleaner maszynowo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedz. A ta glinka jest niezbędna do dobrego efektu??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kupiłem preparat

http://moto.allegro.pl/item1077762308_carplan_t_cut_color_fast_tuba_pasta_koloryzujaca.html

 

 

tylko że kolega Jericho pisał że ten preparat spierdzielił mu lakier, lecz czy to to samo bo mój preparat jest w tubce a jego był w buteleczce.

 

na opakowaniu jest opis:

"Uwagi:Nie używać przy uszkodzeniu wierzchniej warstwy lakieru. Pasta zawiera środki ścierne. Przy polerowaniu uważać aby nie zetrzeć zbyt dużej ilości lakieru, aż do podkładu. Nie stosować na nowych błyszczących powierzchniach, mogą się zmatować...."

 

 

może ktoś już tego używał i może się podzielić doświadczeniem??

 

chce tego użyć do zamaskowanie cienkich lecz długich rys na jednych drzwiach powstałych po zarysowaniu przez gałęzie drzew...

 

co o tym myślicie? bo trochę się obawiam że mogę zniszczyć lakier.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ta glinka jest niezbędna do dobrego efektu??

glinka to podstawa przed każdym woskowaniem.

bez tego nawet i najlepszy wosk będzie miał słaby efekt

przejedz palcem po lakierze i zobacz czy jest gładki, jak chropowaty to glinka musowo.

jeśli masz zawalone doły w smole użyj benzyny ekstrakcyjnej lub konkretnych preparatów do usuwania, polecam środek z oferty car valet

jak wspomniał pro rider glinka-cleaner-wosk/sealant bez tego ani rusz w uzyskaniu odpowiednich efektów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek wyprzedziłeś mnie tą wypowiedzią bo chciałem to samo napisać :-D. Dla niezdecydowanych polecam użycie glinki. Jest to naprawdę bardzo dobry produkt a co najważniejsze ułatwia później aplikowanie na lakier cleanerów i wosków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności