Skocz do zawartości
Gość Granwork

Rodzaje wosków - który wosk polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

autoglym.

no powiem Ci szczerze że ostatnio zastanawiałem się nad kosmetykami samochodowymi tej firmy.

Fajnie że polecasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nazywa ten wosk autoglym? Czy jest to:

High Definition Wax marki AUTOGLYM końcowa warstwa pielęgnacyjna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sie nazywa ten wosk autoglym? Czy jest to:

High Definition Wax marki AUTOGLYM końcowa warstwa pielęgnacyjna?

nie chodzi mi o to:

http://cgi.ebay.co.uk/Autoglym-Super-Resin-Polish-1LTR-Free-Polishing-Cloth-/300477412930?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item45f5d97642

 

lejesz na gabke, zamazujesz karoserie...

i jazda po wyschnieciu(10min) szmatka do polerowania.

Polysk nie samowity, brod sie nie klei i 3,a tydzien;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za TE WOSKI też trzeba ładnie zabecalować 40.800zł razem ok 1litr wosku
Wolałbym kupić auto z mało zużytym lakierem albo 10 razy polakierować od nowa. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do mnie

Aktualnie samochód jest po nałożeniu wosku carnauba. Szczerze Polecam, fotki do obejrzenia w profilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z doświadczenia mogę polecić wosk Sonax,nie jest zbyt drogi a bardzo fajnie nabłyszcza lakier. Przeglądając wątek nie zdawałem sobie sprawy,że niektóre kosmetyki do pielęgnacji auta mogą być takie drogie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogę polecić wosk Sonax
Ktory dokladnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że wosk im twardszy, tym lepszy i tańszy. Jest to prawda? Oczywiście im twardszy, tym więcej pracy z nim.

Jakiego wosku szukać(dla mnie ważne, aby nie był drogi - trzeba pasek rozrządu wymienić, a to trochę kosztuje). Dodam, że jeszcze nigdy nie woskowałem auta. Znajdę coś do 20zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem, że wosk im twardszy, tym lepszy i tańszy
\

..... tym droższy

Jakiego wosku szukać(dla mnie ważne, aby nie był drogi - trzeba pasek rozrządu wymienić, a to trochę kosztuje).

nie ma takiego

Dodam, że jeszcze nigdy nie woskowałem auta.

nic trudnego

Znajdę coś do 20zł?

:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co, znajomy mnie w błąd wprowadził. Patrząc na jego autko(zawsze czyste i piekne) uwierzyłem ;) Skoro 20zł śmieszy, to w jakim przedziale cenowym mozna cos takiego kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykładowo jeżeli tak Ci zależy na woskach to masz za 32 zł próbkę(30ml) twardego wosku dodo, starczy na 3 aplikacje passata, chociaż ja bardziej polecam sealent(wosko-utrwalacz) niż wosk, który dłużej utrzymuje się na karoserii do pół roku przy odpowiednim systemie mycia no i jest wydajniejszy, przykładowo sealent Wolfganga 500 ml, zużyłem ok 200 ml na 7 aut.. tylko cena jest spora 160 zł. ale wartooo, przykładowo wosk dodo oddałem znajomemu, bo to szajs to selenta.

 

ale jak chcesz tanio i szybo wypucować auto, "byle się błyszczało" na chwile to kup sobie wosk na morko np. K2 w spreju ok . 16 zł, lepsza opcja, bo jak chcesz by woskowanie miało sens musisz wydać sporo kasy przygotowanie(glinka,polerka)>cleaner>wosk/sealent>QD>prawidłowe mycie to jest prawidłowy ciąg przygotowania i konserwacji auta. Więc jeżeli nie masz czasu i chęci odpuść sobie wosk(wiem to z doświadczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Nano Turtle Wax w jaskrawo-zielonym opakowaniu. Mizerny efekt, bardzo szybko się zmywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KARCHER RM-821 ASF

 

Wosk do myjni samoobsługowych

Wosk pielęgnacyjny do konserwacji i pielęgnacji karoserii pojazdów. Blask bez suszenia dmuchawą. Opracowany specjalnie dla myjni samoobsługowych.

 

Jak mamy myjkę to rozrabiamy 1/10 i spryskujemy jak nie to do konewki 1/20 i polewamy, pełny opis na stronie http://www.karcher.pl

 

Wkrótce zamieszczę w dziale sprzedam chemię do mycia wosk i inne wynalazki karchera w cenach dla forumowiczów i małych opakowaniach (po co komu 20l )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam woski koloryzujące z firmy CAR-PLAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wosk ostanio testowalem, po różnych duzo drozszych i jestem przemiło zaskoczony! auto się świeci, a pozatym na myjni nie mogli umyć bo cp spłukali wodą to auto od razu suche :))

http://allegro.pl/formula-1-pasta-woskowa-carnauba-car-wax-gabka-i1283709886.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, kurde. Przeczytałem 13 stron... Trochę się namęczyłem, ale teraz już trochę więcej wiem na ten temat.

Tylko mam jeszcze jedno pytanko. Wojtekk, powiedziałeś, że w ogóle nie lubisz wosków i używasz sealentów, bo mają krótszy ale lepsze efekt. (Też bym raczej robił to częściej ale, żeby autko wyglądało lepiej) Później napisałeś, że jest jakiś dobry za 160 zł - 500ml. I tu mam pytanie. Czy mógłbyś powiedzieć jeszcze parę tych sealentów, tylko mniejszej pojemności. Żeby kosztował kolo 50zł. Jeżeli to jest ważne, to mam kolor zielony-metalik.

Bardzo dziękuję wszystkim kto pisał coś wartego na tych 13 stronach. (szczególnie wojtekk i 4Ri3L)

Edytowane przez artiom1209

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracuję kilka lat na myjni samochodowej i nic jak dotąd nie przebiło 2wu składnikowego ABEL AUTO nikt tu chyba o nim nie pisał,można go kupić tylko na zamówienie przynajmniej w krk.do pół roku siedzi na aucie i naprawdę daje efekt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie te tanie pasty w małych tubkach to lipa mam na myśli luster i corrector tej firmy najpierw corrector który czyści lakier następnie luster zabezpiecza i nabłyszcza ważne aby przez conajmniej 6 godzin auto nie miało kontaktu z wodą gdyż zachodzi tzw.polimeryzacja a autko zaczyna coraz piękniej błyszczeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności