Skocz do zawartości
Gość Granwork

Rodzaje wosków - który wosk polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Finsih Kare 1000P Hi Temp + Sonax BSD,ale przed tym dobrze oczyść lakier najpierw glinką potem jakimś AIO.

 

Kolego dzięki za informację.

Jakbyś tylko mógł rozwinąć ten skrót AIO?

Czy chodziło Ci o alkohol izopropylowy bo czytałem że zastosować go po glince, a przed woskiem ??

 

Pozdrawiam P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie, czy glinkowanie jest obowiązkowe przed woskowaniem? Czy wystarczy może dokładnie auto umyć i też będzie OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest obowiązkowe, ale wskazane - jak samochód nie był nigdy glinkowany (a pewnie nie był) to warto zafundować mu glinkę, przed tym porządne czyszczenie ze smoły. Oczywiście położysz wosk bez glinkowania i też będzie ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm bardzo pracochłonne jest to glinkowanie? Ile czasu może zejść dla początkującego z całym autem? I jakim preparatem usuwać smołę?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm bardzo pracochłonne jest to glinkowanie? Ile czasu może zejść dla początkującego z całym autem? I jakim preparatem usuwać smołę?:D

 

Smołę i inne zanieczyszczenia lakieru bez problemu usuniesz benzyną ekstrakcyjną lub nawet naftą. Oba te produkty są neutralne dla lakieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, mam pytanie, czy glinkowanie jest obowiązkowe przed woskowaniem? Czy wystarczy może dokładnie auto umyć i też będzie OK?

 

W ten sposób zawoskujesz brud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to po usunięciu smoły naftą czy benzyną ekstrakcyjną auto umyć jeszcze raz?

Jakiej glinki używać? bo na allegro są niektóre po 15 zł a inne o wiele droższe. Jest jakaś różnica? Czy nie warto przepłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, to po usunięciu smoły naftą czy benzyną ekstrakcyjną auto umyć jeszcze raz?

Jakiej glinki używać? bo na allegro są niektóre po 15 zł a inne o wiele droższe. Jest jakaś różnica? Czy nie warto przepłacać?

 

Jeśli użyjesz nafty to będziesz musiał jeszcze raz umyć ponieważ nafta jest tłusta. Po użyciu benzyny ekstrakcyjnej nie trzeba ponownie myć z uwagi na to że szybko odparowuje. Glinki używałem firmy VALET PRO. Jest miękka i łatwo się ugniata także w pół godziny cały kombi był oczyszczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glinkowałeś z tym specjalnym do tego " poślizgiem" czy polewałeś samą wodą? I na ile razy wystarczy taka glinka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Glinkowałeś z tym specjalnym do tego " poślizgiem" czy polewałeś samą wodą? I na ile razy wystarczy taka glinka?

 

Samochód był mokry po myciu a dodatkowo wspomagałem się atomizerem z wodą.

Polecam stronę, która poświęcona jest kosmetyce samochodowej. Wejdź w dział " pokaz swój blask" Zobacz co Ci zboczeńcy robią.

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewforum.php?f=9&sid=90b817b9af1c8f259f639a9fc0ee39e8

Właśnie tu możesz podpatrzeć jak profesjonalnie zadbać o lakier i nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do smoły użyłem Decabitu a jak wosk zastosowałem Collinite 915 i efekt super. Długo się utrzymuje. Woskowałem 2 miesiące temu i efekt dalej się utrzymuje co ważne ładnie spływa woda i brud. Piękne odbicie na lakierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decabit nie lubi się z nielakierowanymi plastikami. Warto o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko... mycie + glinka i po tym 1-2 warstwy Collinite 476 wyastraczy na jako takie zabezpiieczenie lakieru na zimę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu wystarczy;)

Collinite 476 uważam za bardzo dobry wosk a szczegolnie na zime;)

2 warstwy to dobry pomysł. Wiecej nie ma sensu bo nie widać różnicy. Widziałem zdjecia auta na ktorym gosc nałożył 8 warstw i po kazdej robił zdjęcia. Miedzy 2 a 8 nie było zadnej roznicy;)

 

Co do plastików to polecam użyc jakiegoś dressingu to efekt kropelkowania i odpychania wody i brudu na plastikach bedziesz miec taki sami jak na lakierze po wosku;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś próbował tego u siebie?

 

 

1 litr kosztuje w Polsce 400pln, teoretycznie powinien styknąć na samochód.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, ktoś próbował tego u siebie?

 

 

1 litr kosztuje w Polsce 400pln, teoretycznie powinien styknąć na samochód.

 

Fajny środek, ale niestety nie na każe auto. Owszem wypróbowałbym, jeśli bym miał biały kolor auta, bo tylko na takim kolorze nie będzie tego widać. Wystarczy poczytać specyfikację środka i opisy i okazuje się, że nie wymyślili jeszcze środka transparentnego, który będzie nie widoczny na innych kolorach niż biały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecej nie ma sensu bo nie widać różnicy.

 

W wyglądzie nie widać , a w trwałości już tak.

Poza tym żeby colint utrzymał się dłużej na lakierze , nie wolno myć auta mocną chemią ani pianą z bezdotyku. Najlepiej szampon o neutralnym Hp i wycieranie auta do sucha , po czym można wzmonić lakier jakimś quik detailerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W wyglądzie nie widać , a w trwałości już tak.

Poza tym żeby colint utrzymał się dłużej na lakierze , nie wolno myć auta mocną chemią ani pianą z bezdotyku. Najlepiej szampon o neutralnym Hp i wycieranie auta do sucha , po czym można wzmonić lakier jakimś quik detailerem.

 

Ale w zimie przecież wiaderkiem nie da rady umyć samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności